Jump to content

Captcha Görünmüyor

bulentyoung
 Share

Recommended Posts

flash player i kaldır ve kendi sitesinden indir tekrar kur sorunun kalmıyacaktır.

[quote name='bulentyoung' date='09 October 2011 - 10:59 ' timestamp='1318157943' post='1092323']
arkadaslar jdownloder ı kaldırdım jawa flash shockwawe güncelledim ama hiç bi sitede capatcha gözükmüyor lütfen yardım
[/quote]

http://hotfile.com/dl/128742855/f6f73b2/PV.JDOWNLOADER.03-09-X86-X64.rar.html
şifre : doctor

Bunu indir,yeniden kur.Şu anda bende çalışıyor.Masaüstüne capatcha kısayolu geliyor.Jdownloader kısayol atmıyor,onunda kısayolunu Program filesten veya başlattan masaüstüne atabilirsin.

[quote name='savran' date='09 October 2011 - 11:16 ' timestamp='1318159002' post='1092334']
http://hotfile.com/dl/128742855/f6f73b2/PV.JDOWNLOADER.03-09-X86-X64.rar.html
şifre : doctor

Bunu indir,yeniden kur.Şu anda bende çalışıyor.Masaüstüne capatcha kısayolu geliyor.Jdownloader kısayol atmıyor,onunda kısayolunu Program filesten veya başlattan masaüstüne atabilirsin.
[/quote]
hotfile da capatcha gözükmüyor nasıl indireyim

[quote name='bulentyoung' date='09 October 2011 - 14:49 ' timestamp='1318160992' post='1092364']
nereden bakılıyor bulamadım
[/quote]
anapencerede ayarlar sekmesine gir

solda modüllerden anticaptcha ya tıkla

sağdaki pencerede otomatik capptca algılamayı devre dışıbırak seçeneği işaretli değilse işaret koy jdownloaderi yeniden başlat

[quote name='bates54' date='09 October 2011 - 11:53 ' timestamp='1318161195' post='1092368']
anapencerede ayarlar sekmesine gir

solda modüllerden anticaptcha ya tıkla

sağdaki pencerede otomatik capptca algılamayı devre dışıbırak seçeneği işaretli değilse işaret koy jdownloaderi yeniden başlat
[/quote]
jdownloader ı kaldırdım normal sitelerden de capatcha görünmüyor fileserve filesonic hiçbir sitede caphatcha gözükmüyor

muhtemelen javadan kaynaklanan sorun.your uninstall türü programlarıyla komple javayı kaldırmayı deneyebilirsin.sonra ccleaner le temizlik yap virüs olma ihtimalide var. sonra tekrar java kur

Edited by bates54

[quote name='bates54' date='09 October 2011 - 12:03 ' timestamp='1318161839' post='1092376']
muhtemelen javadan kaynaklanan sorun.your uninstall türü programlarıyla komple javayı kaldırmayı deneyebilirsin.sonra ccleaner le temizlik yap virüs olma ihtimalide var. sonra tekrar java kur
[/quote]
jawa yı kaldırıp kurdum c cleaner la temizlik yaptım maalesef olmadı baska ne yapabilirim ip le alakalı olabilirmi

[quote name='radyofon' date='09 October 2011 - 13:52 ' timestamp='1318168327' post='1092439']
ip adresinden kaynaklanıyor bildiğim kadarıyla. Yani DNS' i Türkiye' den aldığından kaynaklanıyor olması muhtemel. DNS ayarlarını değiştir ve ardından flushdns yap dene.
[/quote]

ben uydu net kullanıyorum dns ayarlarını değiştiriyorum ama eski ayarlara geri dönüyo tekrar flusg dns nedir

tek sorun kaldı,sorun dns ayarlarında sanırım.dns yi değiştiremiyorsan, ultasurf tarzı programlarla indirmeyi dene son çare

en son zorunlu olarak modem firmware upgrade varsa güncelle.airties modemlerde böyle bir sorun varmış

Edited by bates54

[quote name='bates54' date='09 October 2011 - 16:33 ' timestamp='1318178020' post='1092522']
tek sorun kaldı,sorun dns ayarlarında sanırım.dns yi değiştiremiyorsan, ultasurf tarzı programlarla indirmeyi dene son çare

en son zorunlu olarak modem firmware upgrade varsa güncelle.airties modemlerde böyle bir sorun varmış
[/quote]

allah senden razı olsun kardes bütün günümü aldı ultrasurf proğramını yükleyince kurtuldum
peki bu proğramı kullanmadab girmenin bi yolu yokmu hep ultrasurfü mü acıcam
ama genede cokkk tesekkürler

[code]modemin airties olduğu kesin gibi, firmware güncellemesi yapmakta bir işe yaramıyor. airties ttnet modemlerde dns ler gömülü geliyor.

modemden dns leri değiştirsen bile kaydedilmiyor. modemin sürekli açıksa sorun fazla yok. ama,modem her yeniden başladığında bu DNS'ler tekrar eski haline yani Telekomun varsayılan DNS'lerine geri döner. Her seferinde tekrar telnete manuel olarak bağlanmak ve bu ayarı yapmak işkenceye döner. İşte ben de bu işkenceye kolay bir çözüm olsun diye aşağıdaki scripti kullanırsan sorunun çözümü kolaylaşır.

aşağıdaki dosyayı indir ve gerekli olduğunda scripti çalıştır

http://www.fatihsever.com/post/file.axd?file=Airties.vbs

Scripti kullanabilmek için öncelikle herhangi bir text editoründe açarak 10. satırdaki "şifre" yazısı yerine kendi modeminizin şifresini girin. Daha sonra kaydederek çıkın. Modeminizin DNS'lerini OpenDNS'e ayarlamak istediğinizde Airties.vbs doysayasına çift tıklamınız yeterli olacaktır.

kodun içeriği aşağıdaki gibidir.

set WshShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")
WshShell.Run "cmd"
WScript.Sleep 100
WshShell.AppActivate "C:\Windows\system32\cmd.exe"
WScript.Sleep 100
WshShell.SendKeys "telnet 192.168.2.1{ENTER}"
WScript.Sleep 100
WshShell.SendKeys "root{ENTER}"
WScript.Sleep 100
WshShell.SendKeys "şifre{ENTER}"
WScript.Sleep 100
WshShell.SendKeys "cd /etc/{ENTER}"
WScript.Sleep 100
WshShell.SendKeys "echo nameserver 208.67.222.222 > dproxy.conf{ENTER}"
WScript.Sleep 100
WshShell.SendKeys "echo nameserver 208.67.220.220 >> dproxy.conf{ENTER}"
WScript.Sleep 200
WshShell.SendKeys "exit{ENTER}"
WScript.Sleep 200
WshShell.SendKeys "{ENTER}"
WScript.Sleep 200
WshShell.SendKeys "exit{ENTER}"

bu kodu text dosyasına kopyala dosya adını airties.vbs olarak kaydet ve gerekli olduğunda çalıştır. bu sayede captcha sorunu halledebilirsin sanırım.içeriği yukarıda verdiğim linkteki dosya ile aynıdır.

2. ve kesin çözüm ise ttnet ten aldığın airties modemi değiştirmek. piyasadan bir modem almak.

not kodları ben yazmadım alıntıdır.

Edited by bates54