Jump to content

Windows 7 Sonunda Xp'yi Geçti

mucit41
 Share

Recommended Posts

[b]Konu Başlığı :[/b] [b] [color="#FF0000"]Windows 7 sonunda XP'yi geçti [/color] [/b]

[b][u]Kaynak Linki :[/b][/u]

[code] http://www.beyazgazete.com/haber/2011/10/14/windows-7-sonunda-xp-yi-gecti.html[/code]

[b]Konu Tarihi:[/b] [b]14 Ekim 2011 Cuma [/b]

[quote] [b]

[img]http://images.beyazgazete.com/haber/resim/windows-7-sonunda-xp-yi-gecti.jpg[/img]

StatCounter'ın hazırladığı rapora bakılırsa, Windows 7 Ekim ayının ilk yarısı itibarı ile artık dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi.
Önümüzdeki hafta sonunda 2. yaşdönümünü kutlayacak olan Windows 7, en nihayetinde ölümsüz kral sıfatıyla andığımız Windows XP'yi geçmeyi başardı.

Pazar payları şöyle:

[color="#FF0000"]Windows 7: %40.18[/color]
Windows XP: %38.72
Windows Vista: %11.15
Mac OS X: %7.28
Linux: %0.82

Bildiğimiz gibi Microsoft'un hedefi Windows 8 çıkmadan, Windows 7'nin XP'yi geçebilmesiydi. Ki gördüğümüz gibi bunu da başarmış oldu
[/b] [/quote]

vistaya teşekkür etmek lazım kötüler olmadan iyilerin kıymetini bilemeyiz değil mi? unutmayın bir zamanlar 98 terfi yaparken milenium çıkmıştı sonra da xpye daha sonrada herkes vistaya koşmuştu. yarın teknoloji neyi verir insanların kolayına ne gelir bilemem....

[quote name='ReaLyMaN' date='14 October 2011 - 20:37 ' timestamp='1318624634' post='1095098']
vista bence gelmiş geçmiş en kötü işletim sistemi
[/quote]
bak bu süper bi yorum gelmiş geçmiş en berbat sistemi araştırsınlar yüzde bin vista çıkar

Gerçek olduğuna ben inanmıyorum bu istetistiğin maksat Windows7'yi övmek .

En azından Türkiye'de %60-70 hala Xp mevcut .(ki 98 kullanan bile vardır.)(İnternet Kafeleri Katmıyorum Hiç Gördünüzmü Windows7 ve Vista sistemli kafe ? Ben gördüm ama toplasan 2-3 tane.)

Yani kıasca insanları Windows7 kullanmaya teşvik etmek bana göre.

Vistanın, window 7 nin sorunsuz ve daha stabil çalışmasında etkisini unutmamak lazım. sonuçta bilgisayar dünyasında yeni çıkan her programın güncellemesi yokmu ? Vista olmuş windows 7 ismin ne önemi var. o kötü bu kötü demekle olmuyor. milyonlarca kullanıcının isteklerine hitap etmek kolay olmasa gerek.

görünen bir gerçek var. hergün değişen bilgisayara dünyasında Xp nin artık çok gerilerde kaldığı.

Edited by bates54

Chip Online alıntısı
[quote]Microsoft için 2000 senesinde olanlar, 1999'dakilerden de
kötüydü. 2000 yılının Eylül
ayında yayınlanan Windows ME, birçok kullanıcı tarafından beğenilmemiş, yerden yere vurulmuştu. İşletim sistemi hatalarla doluydu, donanım ve yazılım desteğinde de önemli
sorunlar vardı. Bir sene sonra Windows XP'nin yayınlanması nedeniyle çoğunluk tarafından
Windows ME'nin pazarlama amaçlı piyasaya sürüldüğü düşünüldü. Windows Vista Geniş bir kesim, Windows Vista'nın gelmiş geçmiş en kötü Windows işletim sistemi olduğunu düşünüyor. Yazılım ve donanım uyumsuzluklarıyla kaynayan işletim sistemi, eski donanımları çalıştırmıyordu ve kaynak tüketimi de oldukça fazlaydı.[/quote]

Edited by ReaLyMaN

[center][b]aynen vista olmasaydı şuan gördüğünüz gibi windows 7 böyle olmazdı.
benim anlamadığım bir şey neden aacaba xp'yide vista'yıda windows 7'de xp yapmış neden birbirlerini kötülüyolarki gitsin macos ve linux diğer firmalarla rakip çıksın[/b][/center]

[quote name='shadowhawk' date='17 October 2011 - 19:08 ' timestamp='1318867723' post='1096698']
ben bu haberin gerçek olduğuna inanmıyorum sadece win7 nin satışlarını arttırmak için bir hamle olduğunu dşünüyorum
[/quote]
Açokcası bende öyle düşünüyorum uzun süre yeni sürün çıkartmazlarsa belki geçebilir.Xp gerçekten alışkanlık olmuş.Cafeler de ne zaman win7 kullanılır o zaman doğru derim

[quote name='STeRK' date='17 October 2011 - 19:07 ' timestamp='1318867676' post='1096697']
[center][b]aynen vista olmasaydı şuan gördüğünüz gibi windows 7 böyle olmazdı.
benim anlamadığım bir şey neden aacaba xp'yide vista'yıda windows 7'de xp yapmış neden birbirlerini kötülüyolarki gitsin macos ve linux diğer firmalarla rakip çıksın[/b][/center]
[/quote]
Hozam hepsi dediğiniz gibi microsofta ait fakat kullanıcılar değerlendiriyolar.

Kim Bu Erol Egemen .....

Neymiş Erol Egemen Böyle Seviyormuş Başlarım Olum Xp Halen Kral Kralda Biraz Rönasans Yapsalar Mesela Windows Xp Ultimate 2011 diye Yeni Xp Sistemi Çıkarsa Windows
Windows 7 yer ama Ben Windows / Diyorum Şuan İçin Ve Erol Egemene Katılıyorum :)