Jump to content

Windows Xp Geri Dönüşüm Kutusu Boşaltılamıyor

radyofon
 Share

Recommended Posts

İşletim sistemi yüklü bir dahili HDD' yi USB portundan başka bir bilgisayara bağlayarak Malwarebyte's Anti-Malware ile tarama yaptım ve yüzlerce virüs bularak temizledim. Bulunan virüslerin bazıları System Volume dosyalarında idi ve unlocker ile kilit açmak suretiyle silmeyi veya dosya adlarını değiştirmeyi başardım. Fakat bu dosyalardan 2 tanesi bilgisayarımdaki geri dönüşüm kutusuna gitti. Geri dönüşüm kutusundan bu dosyaları maaalesef unlocker ile de kaldıramıyorum. Bilgisayarı güvenli modda açarak denedim fakat güvenli modda geri dönüşüm kutusu boş görünüyor. Geri dönüşüm kutusunu nasıl boşaltabilirim? Edited by radyofon

geri dönüşüm kutusundan silinmeyen dosyayı masaüstüne tut bırak geri gelsin ardından unlocker programını yükle ve unlocker programı ile masaüstündeki dosyamızı silin sorun ortadan kalkacaktır birdahaki aynı durumlarda böyle yapabilirsiniz bu siteden indirebilirsiniz... http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/indir.php?lid=1881

Bu sorunu gidermek için, aşağıdaki adımları kullanarak Geri Dönüşüm Kutusu klasörünü komut istemi aracılığıyla yeniden oluşturun:[list=1][*]Yükseltilmiş bir komut istemi açın. Bunu yapmak için, sırasıyla [b]Başlat [/b][img]http://support.microsoft.com/library/images/support/kbgraphics/Public/EN-US/VistaStartButton.jpg[/img] düğmesini, [b]Tüm Programlar[/b]'ı, [b]Donatılar[/b]'ı ve sonra [b]Komut İstemi[/b]'ni tıklatın.[*]İşletim sisteminiz için uygun komutu yazın ve ENTER tuşuna basın.

[b]Windows XP[/b]
rd /s C:\recycler
[b]Windows Vista[/b]
rd /s /q C:\$Recycle.bin

[b]Not[/b] Başka harfler kullanılan sabit sürücüler için, [b]C:[/b] yerine istediğiniz sabit sürücü harfini kullanın.[*]Komut İstemi penceresini kapatın.[*]Masaüstünde boş bir alanı sağ tıklatın ve sonra [b]Yenile[/b]'yi tıklatın.

[b]Not[/b] Geri Dönüşüm Kutusu artık boş olmalıdır. Değilse, bu adımları diğer sabit sürücü harfleri için de yineleyin.[/list]