Jump to content

Crysis 2 (2011)

crayz6729
 Share

Recommended Posts

[font="arial, verdana, tahoma, sans-serif"][size="2"][quote name='bukibuks33' date='18 Şubat 2011 - 17:33 ' timestamp='1298043827' post='965605']
bu şekilde oluyo sesler de Türkçe
[/quote]

Dediğim gibi bu yöntemi oyun açısından sağlıklı bulmuyorum;

GameCrysis2\Localized altında Default.lng ve Turkish.lng adı altında iki dosya oluşturup içeriğini;

[quote]
Language = "Turkish"
PAK = "Turkish.pak"[/quote]

yapmak daha sağlıklı çünkü önceki Crysis oyunları varsayılan oyun dilini programatik olarak bu şekilde ayarlıyordu.[/size][/font]

Edited by win32

• Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="4"][b][color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="4"][b][hr][/b][/size][/font][/color][/b][/size][/font][/color]
[color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="4"][b][color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"] [/font][/color]Nomad bir gün sıkılmış köpek balığına ziyarete gitmiş...[/b][/size][/font][/color]
[color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="4"][b][hr][/b][/size][/font][/color]
[color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"] [/font][/color][media]http://www.youtube.com/watch?v=93wvYdN754o[/media]
[color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="4"][b][hr][/b][/size][/font][/color]
[color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="4"][b]buda başka bi video![/b][/size][/font][/color]
[color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="4"][b][media]http://www.youtube.com/watch?v=MeLzc84TvLo[/media]
[/b][/size][/font][/color][color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="4"][b][hr][/b][/size][/font][/color]

[b][size="3"]
[b][size="3"][hr][/size][/b]Crysis 2 yaklaştıkça hayranları, fanatikleri ve hastaları (ben gibi) heyecanlanmaya başlıyor. Bide üstüne bu oynanış videoları ve oyun içi görüntüleri gelince... İyicene kafayı yiyoruz....[/size][/b]
[b][size="3"]Yine Crysis yine mükemmellik...[/size][/b]
[b][hr][/b]
[b][media]http://www.youtube.com/watch?v=_w8jvhPyV6E[/media]
[/b]
[b][hr][/b]

[quote name='severalnasty' date='24 Şubat 2011 - 17:12 ' timestamp='1298560951' post='969019']
[b][size="3"]
[b][size="3"][hr][/size][/b]Crysis 2 yaklaştıkça hayranları, fanatikleri ve hastaları (ben gibi) heyecanlanmaya başlıyor. Bide üstüne bu oynanış videoları ve oyun içi görüntüleri gelince... İyicene kafayı yiyoruz....[/size][/b]
[b][size="3"]Yine Crysis yine mükemmellik...[/size][/b]
[b][hr][/b]
[b][media]http://www.youtube.com/watch?v=_w8jvhPyV6E[/media]
[/b]
[b][hr][/b]
[/quote]

[color="#006400"][b]Aynen bende crysis ve call of duty oynadıktan sonra diğer oyunlar zevk vermez oldu çizgi film gibi kalıyolar yanında crysis 2 yi 4 gözle bekliyorum şu an işsizim ama çalışıyo olursam hayatımda aldığım ilk paralı oyun olacağı kesin..[/b][/color]

[color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="4"][size="4"] [hr][/size][/size][/font][/color]
[color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="4"][size="4"] İlk oyunun aksine bizi yüksek gökdelenlerin arasından yer altı metrolarına sürükleyecek olan Crysis 2 için geri sayım devam ederken oyunun yapım ekibi olan Crytek ve EA Games'te oyun için yeni tanıtım videoları yayınlamaya devam ediyor.[/size][/size][/font][/color]
[color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"] [/font][/color]
[color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="4"][size="4"][b]Crysis 2 için yayınlanan bu yeni videoda Prophet'in hikayesine değinilmiş.[/b] İlk oyunun da en önemli karakterlerinden biri olan Prophet, ikinci oyunda birçok gizemi de beraberinde getireceği gibi oyunun ve senaryo[media]http://www.bolumsonucanavari.com/./Videolar-Crysis_2__Prophets_Story-2056.htm[/media]nun da en kilit karakterlerinden biri olacağınn sinyallerini veriyor.
[/size] [/size][/font][/color]
[color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"] [/font][/color][color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="2"][size="4"]Direniş birliklerine katılmak üzere şehre gelen Prophet'in açıklamaları ise işin sadece uzaylı saldırısından ibaret olmadığını gözler önüne sermiş. [b]Prophet bu tanıtım videosunda ilk oyunda kendilerini adaya gönderen kişilerin herşeyin farkında olduğunu ve Nanosuit'in uzaylılara karşı nasıl bir etki olacağını öğrenmek için adaya gönderildiklerini belirtiyor.[/b] [b]Kısacası ilk ekip için sadece bir denek benzetmesi yapan Prophet, bu konuda emirlere de karşı geleceğe benziyor.[/b][/size][size="4"][b] [/b][/size][/size][/font][/color]
[color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="2"][size="4"] Zaten birçok kez ölümden dönen bu karakter için [b]ihanet edebileceği yönünde dedikodular dolaşıyordu. Fakat bu tanıtım videosundaki açıklamalardan sonra olayın seyri bir hayli değişeceğe benziyor. [/b]PC, PS3 ve Xbox 360 için 25 Mart'ta çıkışını yapacak olan oyunun bu yeni videosunu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.[/size][/size][/font][/color]
[color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="2"][size="4"][hr][/size][/size][/font][/color]
[color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"] [/font][/color][color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="2"][size="4"][media]http://www.youtube.com/watch?v=SbgR-1Q5CEQ[/media]
[/size][/size][/font][/color]
[font="Arial, Helvetica, sans-serif"][color="#333333"][size="2"][hr][/size][/color][/font]

[b]Tahmin ettiğim gibi oldu işte.İlk Crysis'de neden Prophet adaya gitti diye sormuştum sürekli.Video ve oyundaki hikaye sorularıma cevap oldu.Yalnız sonu hakketten süper.Ayrıca yeni NanoSuit'de çok şık.Görevlerden birisi sırasında neden Alcatraz olduğunu anladım karakterimizin,Prophet canlı bir asker arıyor ve iç organları bitik bi şekilde Alcatraz'ı buluyor.Aynı görevde Gould ile girdiğimiz CELL araştırma labaratuarında giysi olmasa bu adam yürüyen ceset diyorlar Alcatraz için.Son görevdede Prophet "Ölü adam merhaba" gibi bir cümle kuruyor.Ancak giysi bünyesinden Prophet anıları dolu,oyun içinde Prophet'ın anılarınıda topluyoruz.

Kendi gözlemlerim.Türkçesinde ilerledikçe dahada anlatıcam.Çünkü başta ingilizce ile başladım.Şimdi türkçe açtım...[/b]

Edited by Legion

[color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="4"][size="4"]
[color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="4"][size="4"][hr][/size][/size][/font][/color][b]EA ve[/b] [b]Crytek[/b]'in söz verdiği Crysis 2 demosu [b]PC[/b] için indirmeye sunuldu. Günler önce sızan Crysis 2 sürümünden sonra tüm olanları geride bırakarak gerçek Crysis 2 tecrübesini yaşamanın vakti geldi.[/size][/size][/font][/color]
[font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="4"] [size="4"][color="#333333"]Oyuncular, Crysis 2'nin PC demosu ile birlikte [/color][b]Skyline[/b][color="#333333"] ve [/color][b]Pier 17[/b][color="#333333"] isimli iki Manhattan haritasında kıyasıya mücadele edecekler. Bu haritalarda Team Instant Action ve Crash Site oyun[/color][color="#333333"] modları aktif olacak. Bu modlardan [/color][b]Team Instant Action[/b][color="#333333"], bildiğimiz Team Deathmatch şeklinde işliyor ve iki takımın karşılaşmasını konu alıyor. Diğer oyun modu olan [/color][b]Crash Site[/b][color="#333333"]'da ise takımınızla birlikte uzaylı gemilerinin (Drop Pod) bölgelerini kontrol ederek ve savunarak puan kazanmaya çalışıyorsunuz.[/color][/size][/size][/font]
[font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="4"][size="4"][color="#333333"][hr][/color][/size][/size][/font]
[font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="4"][size="4"][color="#333333"][spoiler][code]http://static.cdn.ea.com/crytek/u/f/crysis2/Crysis_2_Multiplayer_Demo.exe[/code][/color][/size][/size][/font]
[font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="4"][size="4"][color="#333333"]Burdan yasal demo oyunu direk indirebilirsiniz.[/spoiler]
[/color][/size][/size][/font]
[font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="4"] [/size][/font]

[color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="2"][center][img]http://img528.imageshack.us/img528/2654/cc4cff345e681729441.jpg[/img][/center][/size][/font][/color][hr]
[font="Arial, Helvetica, sans-serif"] [/font][center][center][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="4"][color="#333333"]Electronic Arts'ın FIFA 11 gibi bazı oyunlarının bazılarında "Online[/color][color="#333333"] Pass" sistemine rastlıyoruz. [/color][b]Bu sistem orijinal oyunun kutusunda bulunan[/b] [b]kodu girmeden online oyun oynamanızı engelliyor.[/b][color="#333333"] Yani oyunu 2. el alanlar malesef oyunun online modunu oynayamıyor. Daha doğrusu [/color][color="#EE6603"][color="#333333"][u][b]yeni[/b][/u][/color][/color][color="#333333"] bir kod almadıkları sürece oynayamıyorlar. Bu kodlar da 10 dolar gibi ücretlere satılıyorlar. [/color][/size][/font][/center][center] [/center][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][center][size="4"][color="#333333"]Bazen yayıncıların gözünü gerçekten de para bürüyor. Crytek tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan [b]Crysis 2'de ise "Online Pass" sistemi olmayacak ve oyunu 2. el alanlar da doğrudan multiplayer modu oynayabilecekler.[/b][/color][/size][/center][/font][center] [/center][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="4"][color="#333333"][center]Crytek yetkilileri oyuncular ile multiplayer'ın önündeki bütün engelleri kaldırmak istediklerini açıkladılar. Gerçekten de bu paragöz sistemin oyunda olmaması önemli.[/center][/color][/size][/font][/center]
[color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="4"] [size="4"][hr][/size][/size][/font][/color][color="#333333"][font="Arial, Helvetica, sans-serif"] [/font][/color]

[quote name='severalnasty' date='12 Şubat 2011 - 17:56 ' timestamp='1297534018' post='962208']
Şu anda EA storede 39,99 [font=arial, sans-serif][size=2]� . Yaklaşık olarak 80 tl ye geliyor.[/size][/font][img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/pardon.gif[/img][font=arial, sans-serif][size=2] Yani ben tek gelir kaynağı 3 ayda bir gelen burs parası olan bir öğrenci olarak almam imkansız.!!![/size][/font][img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/sleep.gif[/img]
[/quote]
sende sadece key satın alırsın :good:

Arkadaşlar oyunları orjınal alalımkı oyunlar hep tr olsun

Oyunun Fiyatı Bekletilerimin üzerinde.89 Tl olması lazımdı.
70 tl ye kadar kesin alır gözüyle bakıyordum ancak askerlik vs gibi yakın gelecekdeki durumlarımın belli olmamasından dolayı Oyunu almayı bir süre iptal ettim :)
ancak multiplayer demo oynadım.Sisteminde yüksek ayarlarda gayet akıcı bir şekilde oynadım.Güzel olmuş ancak nano biraz farklı olunca garibime gitti.Silahlar iyi.

Oyunun multiplayerinda gördüğüm tek eksik.Oyunun penceresinde çok fazla bileşenler var(Nano göstergeleri vs vs) Bu yüzden görüş açım daralıyor sanki :)

[quote name='severalnasty' date='11 Mart 2011 - 19:00 ' timestamp='1299863450' post='978370']
[b]Yha bir ekran kartı alayım gelin o zaman... Kasa kasa çalıştırıyor saten... Bu arada multiplayer oynayanlar için nick: Mr.Wiskers ekleyin...[/b]
[/quote]

[quote name='pcmemo' date='11 Mart 2011 - 19:05 ' timestamp='1299863754' post='978376']
Oyunun Fiyatı Bekletilerimin üzerinde.89 Tl olması lazımdı.
70 tl ye kadar kesin alır gözüyle bakıyordum ancak askerlik vs gibi yakın gelecekdeki durumlarımın belli olmamasından dolayı Oyunu almayı bir süre iptal ettim :)
ancak multiplayer demo oynadım.Sisteminde yüksek ayarlarda gayet akıcı bir şekilde oynadım.Güzel olmuş ancak nano biraz farklı olunca garibime gitti.Silahlar iyi.

Oyunun multiplayerinda gördüğüm tek eksik.Oyunun penceresinde çok fazla bileşenler var(Nano göstergeleri vs vs) Bu yüzden görüş açım daralıyor sanki :)
[/quote]

[b]İkinizde Multiplayer Demo'yu oynadınız mı?
Oynuyorsanız akşama indirip kurarım oynarız :D[/b]

[b]Ömrümde böylesine kafasız eleştirmenler (!) görmedim.Bu adamlar hiç crysis oymamamışlar kabak gibi belli.Zırh enerjisine Sağlık enerjisi dediler.Alaka özürlüler :Q[/b]

[b]İzleyinde eziklik görün.[/b]

[code]http://www.konsolussu.com/2011/02/crysis-2-multiplayer-beta/[/code]

[quote name='Legion' date='11 Mart 2011 - 20:10 ' timestamp='1299867658' post='978409']
[b]Ömrümde böylesine kafasız eleştirmenler (!) görmedim.Bu adamlar hiç crysis oymamamışlar kabak gibi belli.Zırh enerjisine Sağlık enerjisi dediler.Alaka özürlüler :Q[/b]

[b]İzleyinde eziklik görün.[/b]

[code]http://www.konsolussu.com/2011/02/crysis-2-multiplayer-beta/[/code]
[/quote]

[color="#006400"][b]Cahilliklerine ver abisi daha yeniler bu işte çok heyecanlılar belli oyun eleştirmeninden çok 9-10 yaşındaki çocuklar gibi sunum yapmışlar bide ekrana göre solda kalan sakalsıza bayıldım şaban aklıma geldi[/b][/color] :D

[img]http://leetleech.org/images/35906432768416708904.jpg[/img]

UYARI : oyunda çokme hataları vardır . Adı üstünde BETA dır.

Oyunun TORRENT dosyasıdır. Seri biçimde Çekmektedir. Kaliteli bi torrent sitesinden eklenmiştir.
Link :

[codebox]http://www.ziddu.com/download/14159239/2BETAMULTI5READNFOP2Ptracker_BTARENA_org_iso.torrent.html[/codebox]