Jump to content

Sizde Vürüs Programlarınızı Deneyin Ne Kddar İyi

MeRquiK
 Share

Recommended Posts

[quote name='pcusta_99' date='22 October 2011 - 10:54 ' timestamp='1319273664' post='1099209']
Bilgisayarın başlangıcında açık olan tüm yazılımlar kapalı (Örn. Adobe nin güncellemesi, driver yazılımları vs. vs.). Windows Gezgini ne kendini kayıt eden tüm DLL ler kapalı. Birde bunları yap.
Ayrıca sana bunları kapatmak için AUTORUNS öneriyorum. Birde bende çok ram yiyen açık programlar ve oyunlar olsa bile ram kullanımı bende 800 MB yi geçmiyor.
[/quote]

hepsi zaten yapmış durumdayım virüs vardır diye fdisk bile yaptım ama nafile hep aynı seviyelerde seyrediyor (800-900 bandı),laptopda harici ve kendi ekran kartı var acaba onlarmı kullanıyor anlamadım,program,virüs vs yemediği ortada ama neden oluyor anlayabilmiş değilim

Edited by rev6

• Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='rev6' date='22 October 2011 - 12:04 ' timestamp='1319274297' post='1099214']
hepsi zaten yapmış durumdayım virüs vardır diye fdisk bile yaptım ama nafile hep aynı seviyelerde seyrediyor (800-900 bandı),laptopda harici ve kendi ekran kartı var acaba onlarmı kullanıyor anlamadım,program,virüs vs yemediği ortada ama neden oluyor anlayabilmiş değilim
[/quote]

Ayrıca bu programı kullanıyorum ve bu konuyuda ben açmıştım. Programın SmartRam (Akıllı Ram) özelliği çok yüksek bir oranda rami hafifletiyor. Programı açık tutacaksın ve arada bir derin temizlik yapacaksın. Bu kadar basit.

Ayrıca avast! ile birlikte kullanıldığında ram kullanımı 200 MB lere kadar düşebiliyor...

[code][center]http://www.tnctr.com/topic/182023-iobit-toolbox/[/center][/code]

Edited by pcusta_99

[quote name='pcusta_99' date='22 October 2011 - 11:10 ' timestamp='1319274616' post='1099217']
Ayrıca bu programı kullanıyorum ve bu konuyuda ben açmıştım. Programın SmartRam (Akıllı Ram) özelliği çok yüksek bir oranda rami hafifletiyor. Programı açık tutacaksın ve arada bir derin temizlik yapacaksın. Bu kadar basit.

[code][center]http://www.tnctr.com/topic/182023-iobit-toolbox/[/center][/code]
[/quote]

smart ram sadece anlık olarak 70-80 mb arası bir düşüş sağlıyor ve belli bir süre sonra programı tekrar kullansanda fayda etmiyor :) bunun sebebide windows 7 nin superfetch özelliği olabilir diyip onuda kapattım o bile fayda etmiyor.

Edited by rev6

[quote name='rev6' date='22 October 2011 - 12:13 ' timestamp='1319274801' post='1099220']
smart ram sadece anlık olarak 70-80 mb arası bir düşüş sağlıyor ve belli bir süre sonra programı tekrar kullansanda fayda etmiyor :)
[/quote]

Birkaç kez derin temizlik yapmayı dene kullanıyorum da söylüyorum.

[quote name='pcusta_99' date='22 October 2011 - 11:14 ' timestamp='1319274884' post='1099222']
Birkaç kez derin temizlik yapmayı dene kullanıyorum da söylüyorum.
[/quote]

hergün düzenli olarak yaptığım bir işlem zaten

[quote name='rev6' date='22 October 2011 - 12:18 ' timestamp='1319275121' post='1099223']
hergün düzenli olarak yaptığım bir işlem zaten
[/quote]

Artık bişey diyemeyeceğim. Yani benim bildiğim tüm yöntemleri anlattım. Bir de forum da arama yap belki daha çok yöntem bulabilirsin.

Edited by pcusta_99

[b]şöle de bir durum var arkadşaın makina 2gb ramda... senin 4 ise win7 nin kendi işlemleri rame dağıttı için çok görünüyor olabilir.. benimde 4gb ram var benim dediniğiniz herşey açık... PCyi boş bıraktığımda 800e kadar düşüyor.. normalde en fazla programlar falan açıkken gördüğüm 1.70gb :D [/b]

[quote name='erdemozer' date='23 October 2011 - 00:49 ' timestamp='1319320195' post='1099586']
Kaspersky Internet Security 2012+Malwarebytes' Anti-Malware+AntiLogger+USB Disk Security+KeyScrambler

bilgisayarımda olan yazılınlar bunlar :D çokta güvenli tavsiyemdir :)
[/quote]

USB Disk Security kullandım. Bence hiç bir işe yaramıyor.

[quote name='KenanK' date='25 October 2011 - 22:22 ' timestamp='1319581336' post='1101227']
[b]en iyisi microsoft security essentials.... ve ayda 1 combofix... :D gerisi yalan.... microsnunki kasmıyorda... 10 numara anti virüs programı... ( esetten iyi )[/b]
[/quote]

Aynen, kesinlikle, çok haklısın, sana katılıyorum..

en iyisimi tabi söyleyim pc hiç açma ne virüs bulaşır ne kafan bulanır :rofl:
ama diyosanki ille açıcam o zaman önemli tüm şeyleri winrarla sıkıştırın yedekleyin
sonuçta pc :folder: kapı her virüs programı farklı yazılıma sahip
virüs prgramının virüs olmadıgını bu yazılımı hazırlayanın içine gizli virüs yazılımı koymadıgı vs vs :yahoo: