Jump to content

Windows Xp 10 Yaşında

mucit41
 Share

Recommended Posts

[b]Konu Başlığı :[/b] [b] [color="#FF0000"] Windows XP 10 yaşında [/color] [/b]

[b][u]Kaynak Linki :[/b][/u]

[code]http://www.teknokulis.com/Haberler/Guncel/2011/10/26/windows-xp-10-yasinda [/code]

[b]Konu Tarihi:[/b] 26.10.2011

[quote] [b] [color="#FF0000"]Microsoft'un 2001'de piyasaya sürdüğü işletim sistemi, bugün 10. yaş gününü kutluyor. [/color]

[img]http://i.tmgrup.com.tr/tkn/2011/10/26/400x279/422717959161400279.jpg[/img]

Bugün, birçok kişinin hala masaüstünde görmeye devam ettiği yeşil tepe ile özdeşleşmiş olan Windows XP'nin piyasaya sürülmesinin 10. yıldönümü. Windows XP, 10 yıl önce bugün 25 Ekim 2001'de piyasaya sürüldü. 11 Eylül saldırılarından sonraki çalkantılı dönemde raflardaki yerini alan XP, o dönemde kendisinden 3 yıl önce çıkan Windows 98'in satış rakamlarının aşağısında kalmıştı.

Piyasa çıkmasından sonraki çalkantılı dönemleri atlatan XP, ilk zamanlarında sürücü sorunlarıyla anılıyordu. Ancak Service Pack 2'nin çıkışından sonra en uzun süre zirvede kalan işletim sistemi olma ünvanını ele geçirdi. Satışta olduğu 10 yıllık süre içerisinde masaüstü bilgisayarlara yüklenme oranında %80'e çıkan Windows XP, günümüzde yapılan son araştırmalara göre de hala %52'lik oranla birinci sırada. Kendisinden sonra satışa sunulan Vista ve Windows 7 işletim sistemlerinin tahtından indirmekte zorlandığı XP'nin önümüzdeki yıllarda düşüşe geçmesi bekleniyor. Windows 7'nin ise XP'nin ulaştığı başarılara ulaşıp ulaşamayacağı ise merak konusu

[/b] [/quote]

[b][size="3"][color="#FF0000"][marquee=' Lütfen konuları yorumsuz bırkamayınız,teşekkür iletileriniz için teşekkür butonu kullanınız forum kuralları gereği '] Lütfen konuları yorumsuz bırkamayınız,teşekkür iletileriniz için teşekkür butonu kullanınız forum kuralları gereği[/marquee][/color][/size][/b]

Miyadı doldu evet :)
Şimdi ne alaka diyeceksiniz biliyorum :)
Aklıma geldi işte. :) Google Android işletim sistemini masaüstü ortamda da görmek isteriz.
Bildiğiniz üzere ios işletim sistemi masaüstü bilgisayarlar için işletim sistemi var. Androidi de bu ortama bekleriz :)