Jump to content

Epox Anakart Power Supply Sorunu

emily

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Sizlere sorum şu; 9NPA+UL NForce4 Ultra Mainboard var elimizde EPOX marka. Bu makinanın güç kaynağı gök gürültülü yağmurların yağması sonucu sahibi olan kişi tarafından açılmış olup güç kaynağı bozulmuştur. Başkasından alınıp denenen 24 pinli başka bir güç kaynağı ile makina çalışmıştır. Alındığı şirkete gönderildiğinde ise 24 pinli güç kaynağı bulunamamıştır. Elimizde de 24 pinli bir güç kaynağı olmadığı için makina çalışmamaktadır. Sorum şu; 24 pinli anakart yuvasına 20 pinli anakartı taksak olabilmesi mümkünmü? Ben denemek istemedim. Çalışacağını sanmıyorum. Yada 24 pinli güç kaynağını nasıl bulabiliriz? :rolleyes:

Emily emin ol elindeki yirmi pinli güç kaynağı ile yirmi dört pinli güç kaynağı girişi olan anakartı şekildeki gibi bağlarsan hiç bir sorun olmadan kullanabilirsin bende öyle kullanıyorum merak etme..

epoxanakartyx2za4.jpg

En sağda gördüğünüz gibi 4 pin boş kalmış

İlla 24 pinli güç kaynağı istersen google dan arat bayaağı bir site çıkıyor onların arasında satan mutlaka vardır..

arkadaşlar daha önce denenmiş ve 24 pinli diğer bir powerla çalışmış olan makina sizin dediğiniz gibi 20 pinli ile çalışmadı. O an nasıl çalıştırıldığını anlamadim ama şimdi 20 pinli ile çalışmiyor. Anakart garantiye postalandı. :rolleyes:

arkadaşlar daha önce denenmiş ve 24 pinli diğer bir powerla çalışmış olan makina sizin dediğiniz gibi 20 pinli ile çalışmadı. O an nasıl çalıştırıldığını anlamadim ama şimdi 20 pinli ile çalışmiyor. Anakart garantiye postalandı. :rolleyes:

Anakart Seçimi Yanlış Bence.Epox Zamanında Başıma Çok İş Açtı.Artık İntel Gigabyte ve Asus Şeklinde Gidiyorum.

Aslında Pc Alırken En Çok Önemli Olan ve Gözardı Edilmemesi Gereken Parça Olan Power'ler Çok Göz Ardı Ediliyor.Sonradan Hatalar Oldukça Power Supply'e Bakılmadan Anakart veya Rame Bakılıyor.

En Son Pc Topladığımda Aşağıdaki Ürünü Almıştım.Gerçektende Hiç Bir Sorun Yaşamaz Oldum.

Please register to see this content.

problemin çözümünde yardımcı olan emily arkadaşıma çok teşekkür ederim

şirkete önce poveri gönderdik arızalı dediler(1hafta on güne kadar gelir abi..... dediler)

emily ve forumda anlatılanlar sayesinde yeni bir poverle(20 pinli) denedik anakart açıldıktan 10 sn kadar sonra yine kendini kapatmaya devam etti.20pini 24 pine çıkardık.kart yine çalışmadı.şirkete gönderdik (abi bu kart arızalı garantiye gitcek 15-20 güne kadar gelir)

iyide kardeşim ben20 gün ne yapacam bir sürü işim var

herzaman söylediğimi tekrar söylüyorum...

Ispartada teknik servis diye bir şey yok

Allah'tan arızalı ürün balık kavağa çıkınca gelecek demiyolar.

ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim

• 4 hafta sonra ...

arkadaslar anakartı bugün aldım bana garantili diye satılan karta birde kargo parası ödedim garantiye gitmiş gelmiş.....

problem şu:

epox 9npa+ultra anakartım

epox 9npa+SLI olarak değiştirilmiş

donanımcı arkadaşlar bu iki ana kartın tam karsılastırılmasını yapamadım

sözün kısası ben bu değişimden karlımı çıktım yoksa kazık mı yedim

kargo bedelinden dolayı kazık yediğimi düşünüyorum

peki kart değişince durumum nedir?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...