Jump to content

Yorgun Uyanmak

HighDamage
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ben akşam 12de de yatsam 9da da yatsam sabah uyandığımda dinç olamıyorum çok yorgun oluyorum ve her tarafım ağrıyor pcye çok bakmaktan olduğunu tahmin ediyorum sizce sebepleri veya çözümleri neler ? Edited by HighDamage

[quote name='Baba_' date='26 November 2011 - 23:13 ' timestamp='1322342031' post='1118937']
[center][b]Kaç Saat Uyuduğuna Bağlı. Erken Kalkmak Vücuda Direnç Verir. Bir İkincisi Yatağın Ne Kadar Rahat. Yeterince Isınıyor Musun.[/b][/center]
[/quote]

Her sabah 7.40 da kalkıyorum kaçta yatarsam yatim aynı sonuç ısınma konusuna gelince kalorifer sağolsun ısnma problemi yok yatağımda yeterince rahat yani bana göre :D

Edited by HighDamage

[quote name='Legion' date='26 November 2011 - 23:17 ' timestamp='1322342278' post='1118944']
[b]-Kaç saat bilgisayar başındasın?
-Günde kaç saat dışarda vücudunu hareket ettirecek aktivitede bulunuyorsun? (yürümek,gezinmek,dolaşmak vb.)
-Yastığın ne kadar yüksek ve ne kadar sert? bunlar seni rahatsız ediyor mu?
-Kan tahlili yaptırdın mı?
-Odanda rutubet var mı?[/b]
[/quote]

-2 veya 3
-İşte sabah 8 de okul başlıyor akşam 5 e kadar ayaktayım sürekli okulda,her bulduğum boşlukta spor yapıyorum (genellikle basketbol ve bazen futbol)
-Yastığımdan memnunum (sabah kalktığımda saçımı havaya kaldırmış olması hariç :D )
-Kan tahlili yaptırmadım ok adar ciddi mi ya ? :(
-Odamın rutubeti diğer odalarla aynı adana da yaşıyorum haliyle rutubet çok oluyor :D

[quote name='Rihanna' date='26 November 2011 - 23:21 ' timestamp='1322342501' post='1118946']
Ve nefesini nasıl alıyorsun uyurken normal olarak burundan alıp ağızdan vermen gerekir sende bu şekilde olmuyorsa sabah kalktığında kendini yorgun hissedersin.
[/quote]

Valla hiç dikkat etmedim ya :)

Edited by HighDamage

[quote name='ADELEKRALI' date='26 November 2011 - 23:30 ' timestamp='1322343036' post='1118951']
Fasa fiso hep, en dogru cevap: kaslarda biriken toksitlerin atılamaması, yoksa istedigin kadar uyu nafile
[/quote]

Peki neler bu toksinlerin atılmasına yardımcı olur ?

[color="#006400"][b]Bikaç yıl önce bi profesörün yazısını okumuştum beyininde aynı anakrattaki gibi romu var uykudayken bu kendini yeniliyor aynı format gibi eğer rom olayı gerçekleşmişse

dinç rahat uyanıyosun eğer gerçekleşmemişse 10 saat de uyusan yorgun oluyomuşsun benim başıma çok geldi bazen 1 gün uyumadığım oluyor ertesi gün

1 saat yattımmı yeniden doğmuş gibi oluyorum bazende 12 saat uyusamda gine yorgunum ..

umarım anlatabilmişimdir...[/b][/color]

sana tavsiyem bir göğüs hastalıkları uzmanına git şikayetlerini anlat.büyük ihtimalle seni uyku laboratuvarına sevkedecek.gece burnundan değil ağzından nefes alıyorsan ve şişmansan sende uyku apne sendromu olma ihtimali yüksek.çok tehlikeli bir hastalıktır.bir an önce doktora başvur.

[b][color="#000000"]Bilgisayara gereğinden fazla oturmanız pek bir şeyi değiştirmez. Günde 5 saatte otursanız yorulan vücudunuz değil gözleriniz olacaktır. Önemli olan; [color="#8B0000"]Bilgisayara oturuş şekliniz [/color]eğer normal değilse yorgunlukların olabilmesi faâldir. Sanırım bir günde pek fazla[color="#000000"] [color="#0000FF"]meyve ve su[/color][/color][color="#0000FF"] tüketmiyorsunuz[/color]. Yorgunluk, uykusuzluk vücuttaki [color="#FF0000"]toksitlenmelerden ve kronik yorgunluk sendromu[/color] oluşmasından dolayı görülür. Tabiki sebepleri sadece bunlara bağlayamazsınız. [color="#FF0000"]Psikolojik nedenleriniz[color="#000000"],[/color] ilginç rüyalar[/color] görmeniz bunlardan bir kaçıdır. Yani rahatsızlığınızın sebebi bir çok şeye bağlanabilir. Sonuç olarak tüm sebeplerin ilacı genellikle [color="#FF0000"]vücut direncini artırmakla, 5-10 dakikada olsa egzersiz yapmakla ve bol su tüketmekle [/color]düzelir. Aşağıda önereceğim eylemleri yaparsanız rahatsızlığınız giderilir(zamanla...). Hala yorgunluk konusunda sıkıntı çekerseniz bir uzman doktora başvurmanız önerilir.

[color="#FF0000"]1- Vücut direncini artırmak, toksitlerden arınmak[/color]: Gün içersinde meyve ve sebze tüketmek. (havuç, ıspanak, portakal [salatalarda limon,kuru soğan] vs.)
2- Egzersiz yapmak: [color="#0000FF"][u]Namaz kılmak[/u] [/color]gün içersinde yapılabilecek en iyi egzersizdir.
3- [u][color="#FF0000"]Bolca sıvı almak[/color][/u]: Günde 1-2 litre su için. Direncinizi bu şekildede artırmanız mümkün. Semptomlar arası genleşme bu şekilde daha hızlı olur. Metabolizmanız hızlanır.

[color="#FF00FF"]Geçmiş olsun. İyi günler :wave:[/color]
[/color][/b]

[quote name='neskali' date='27 November 2011 - 00:50 ' timestamp='1322347815' post='1118987']
[color="#006400"][b]Bikaç yıl önce bi profesörün yazısını okumuştum beyininde aynı anakrattaki gibi romu var uykudayken bu kendini yeniliyor aynı format gibi eğer rom olayı gerçekleşmişse

dinç rahat uyanıyosun eğer gerçekleşmemişse 10 saat de uyusan yorgun oluyomuşsun benim başıma çok geldi bazen 1 gün uyumadığım oluyor ertesi gün

1 saat yattımmı yeniden doğmuş gibi oluyorum bazende 12 saat uyusamda gine yorgunum ..

umarım anlatabilmişimdir...[/b][/color]
[/quote]

anladım ama bende herkes gibi uyuyorum benimk niye dinlenmiyor :D

[quote name='Hakankaya1973' date='27 November 2011 - 00:53 ' timestamp='1322347990' post='1118993']
sana tavsiyem bir göğüs hastalıkları uzmanına git şikayetlerini anlat.büyük ihtimalle seni uyku laboratuvarına sevkedecek.gece burnundan değil ağzından nefes alıyorsan ve şişmansan sende uyku apne sendromu olma ihtimali yüksek.çok tehlikeli bir hastalıktır.bir an önce doktora başvur.
[/quote]

Nasıl nefes aldığımı bilmiyorum ve şişman değilim sanırım o kadar ciddi değil ya durum :D

[quote name='AlijohnX' date='27 November 2011 - 02:51 ' timestamp='1322355088' post='1119021']
[b][color="#000000"]Bilgisayara gereğinden fazla oturmanız pek bir şeyi değiştirmez. Günde 5 saatte otursanız yorulan vücudunuz değil gözleriniz olacaktır. Önemli olan; [color="#8B0000"]Bilgisayara oturuş şekliniz [/color]eğer normal değilse yorgunlukların olabilmesi faâldir. Sanırım bir günde pek fazla[color="#000000"] [color="#0000FF"]meyve ve su[/color][/color][color="#0000FF"] tüketmiyorsunuz[/color]. Yorgunluk, uykusuzluk vücuttaki [color="#FF0000"]toksitlenmelerden ve kronik yorgunluk sendromu[/color] oluşmasından dolayı görülür. Tabiki sebepleri sadece bunlara bağlayamazsınız. [color="#FF0000"]Psikolojik nedenleriniz[color="#000000"],[/color] ilginç rüyalar[/color] görmeniz bunlardan bir kaçıdır. Yani rahatsızlığınızın sebebi bir çok şeye bağlanabilir. Sonuç olarak tüm sebeplerin ilacı genellikle [color="#FF0000"]vücut direncini artırmakla, 5-10 dakikada olsa egzersiz yapmakla ve bol su tüketmekle [/color]düzelir. Aşağıda önereceğim eylemleri yaparsanız rahatsızlığınız giderilir(zamanla...). Hala yorgunluk konusunda sıkıntı çekerseniz bir uzman doktora başvurmanız önerilir.

[color="#FF0000"]1- Vücut direncini artırmak, toksitlerden arınmak[/color]: Gün içersinde meyve ve sebze tüketmek. (havuç, ıspanak, portakal [salatalarda limon,kuru soğan] vs.)
2- Egzersiz yapmak: [color="#0000FF"][u]Namaz kılmak[/u] [/color]gün içersinde yapılabilecek en iyi egzersizdir.
3- [u][color="#FF0000"]Bolca sıvı almak[/color][/u]: Günde 1-2 litre su için. Direncinizi bu şekildede artırmanız mümkün. Semptomlar arası genleşme bu şekilde daha hızlı olur. Metabolizmanız hızlanır.

[color="#FF00FF"]Geçmiş olsun. İyi günler :wave:[/color]
[/color][/b]
[/quote]

Hepsini dikkate alacam teşekkürler :D