Jump to content

Windows 7 Internet Cafede Sorun Çıkarır Mı!

nazarnet
 Share

Recommended Posts

[quote name='nazarnet' date='03 December 2011 - 21:40 ' timestamp='1322941246' post='1123473']
Bu linkteki işletim sistemini inceledim ama pek açıklama yapmamış aktivasyon istemediğini yazmış ama ben imaj attıktan sonra ya isterse aktivasyon o zaman ne yapacam! Bu arada bütün linkler ölü hocam..
[/quote]

Benim verdiğim linkte 12 mayıs ta yayınlanan son sürümler var 2. mesaja bakın 25 gb lık bir torrent dosyası sadece ultimate 32 veya 64 seçin:
Aktivasyon gerekiyor: Dazloader 2.1öneririm (ya da bios mod)

Ama internet cafede lisanssız OS kullanmak riskli değil mi microsoft hiç baskın yapmıyor mu?

[quote]http://forums.mydigitallife.info/threads/24901-Windows-Loader-Current-release-information[/quote]

Edited by efes34

[quote name='Turkcode' date='04 December 2011 - 09:06 ' timestamp='1322982407' post='1123691']
Şu an kullanıyoruz sorunsuz win7 ultimate 32 bit
[/quote]
kardeşim etkinleştirmek için (bios mod )ankarada isen yardımcı olabilirim sana ancak degilsen yapacak bişi yok :D birde ultimate yerine home basic yada home promium kurmanıo tavsiye ederim makinaları fazla kasmaz artı fazla ram yemezler ultimate gibi :)

[quote name='efes34' date='04 December 2011 - 09:54 ' timestamp='1322985251' post='1123698']
Benim verdiğim linkte 12 mayıs ta yayınlanan son sürümler var 2. mesaja bakın 25 gb lık bir torrent dosyası sadece ultimate 32 veya 64 seçin:
Aktivasyon gerekiyor: Dazloader 2.1öneririm (ya da bios mod)

Ama internet cafede lisanssız OS kullanmak riskli değil mi microsoft hiç baskın yapmıyor mu?
[/quote]

Evet gördüm hocam sayfaya üye oldum şimdi indirme yapacam ama birşey soracam sizce kafede 64 bit sorun çıkarır mı yani nasıl desem oyunlarda falan 32 bit mi daha mantıklı olur!
Aktivasyon için ayrıca teşekkür ederim indirdim inşallah işletim sisteminide bugün indirirsem yarin kurmaya başlamayı düşünüyorum.

Tabi internette lisanssız kullanmak yasak tabide baskın falan olmadı hiç bu zamana kadar hem benim vistadan dolayı windows 7 premium yükseltme hakkımda var ama cd key vermemişler onun yerine herhalde oem numarası denilen birşey vermişler onuda beceremedim.

[quote name='ankara_06' date='04 December 2011 - 10:04 ' timestamp='1322985854' post='1123701']
kardeşim etkinleştirmek için (bios mod )ankarada isen yardımcı olabilirim sana ancak degilsen yapacak bişi yok :D birde ultimate yerine home basic yada home promium kurmanıo tavsiye ederim makinaları fazla kasmaz artı fazla ram yemezler ultimate gibi :)
[/quote]

Teşekkür ederim hocam düşünmem bile yeter ama ben sivastayım :) Ben aslında Professional kurmayı düşünüyorum hepsinin içinden aklıma yatan bu olduydu ...

[quote name='casper0007' date='04 December 2011 - 10:42 ' timestamp='1322988128' post='1123712']
yeni çıkan oyunlar win7 uyumlu misal metin2 oyununu win7 yönlendirdiler xp açıyor ama sounlu 55 pc win7 kurduk iyi araçtır kendin karar ver
[/quote]

Evet yeni çıkan oyunlar hepsi windows 7 uyumlu biliyorum.. Ama şunu anlayamadım metin2 yi windows 7 ye yönlendirler ama sorunlu derken anlamadım.. Yani sorun yaşamıyım ben şuan denemek amaçlı bir kaç pcye kuracam eğer sorun çıkarmazsa 15 gün boyunca yavaş yavaş diğer pclerede kurmayı düşünüyorum.

[color="#8b0000"][b]BU YAZIMI DİKKATE AL :[/b][/color]
[color="#8b0000"][b]Windows 7 pc kurma çünki windows 7 eski oyunlarla pek uyumlu değil hata verir programlarda aynı şekilde tabikide en iyisi xp az bellek kullanımıyla daha iyi ama ev kullanıcısı için bunu diyemiceğim windows 7 tek geçerim[/b][/color]
[color="#8b0000"][b]yani[/b][/color]
[color="#8b0000"][b]ev=windows 7[/b][/color]
[color="#8b0000"][b]cafe=windows XP[/b][/color]

[quote name='Avril_Lavigne' date='04 December 2011 - 11:56 ' timestamp='1322992606' post='1123742']
[color="#8b0000"][b]BU YAZIMI DİKKATE AL :[/b][/color]
[color="#8b0000"][b]Windows 7 pc kurma çünki windows 7 eski oyunlarla pek uyumlu değil hata verir programlarda aynı şekilde tabikide en iyisi xp az bellek kullanımıyla daha iyi ama ev kullanıcısı için bunu diyemiceğim windows 7 tek geçerim[/b][/color]
[color="#8b0000"][b]yani[/b][/color]
[color="#8b0000"][b]ev=windows 7[/b][/color]
[color="#8b0000"][b]cafe=windows XP[/b][/color]
[/quote]

Hocam bu konuda sana katılıyorum aynı düşüncedeyim ama artık xpden çok çekmeye başladım bir pcye kurup deniyecem eğer hata falan çok verirse tekrar xpye dönerim hepsine birden kurmam çünki bir deneme yapmam lazım...

[quote name='nazarnet' date='04 December 2011 - 12:03 ' timestamp='1322992990' post='1123746']
Hocam bu konuda sana katılıyorum aynı düşüncedeyim ama artık xpden çok çekmeye başladım bir pcye kurup deniyecem eğer hata falan çok verirse tekrar xpye dönerim hepsine birden kurmam çünki bir deneme yapmam lazım...
[/quote]

Mantıklı

[quote name='Secret.One' date='04 December 2011 - 12:04 ' timestamp='1322993083' post='1123749']
Bence Anamasaya Kur İyice Karar Ver Sonra Ötekilere Kur Bide Dükkanda Anket Yap Müşteri Ne İsterse Onu Yap
[/quote]

Hocam daha önceden ana pcde Win7 Basic kullandıydım iyiydi ama ufak tefek sorunlar yaşamıştım kaldırıp vista kurduydum şuan ana pcde vista kurulu tekrar işletim sistemi kursam ana pcye yine vista kurarım tekil bilgisayarda vista hoşuma gidiyor... Hocam burada ki müşteriler win7 den xpden anlamaz örneğin temasını win7 yapıyım müşteri diyeceği şu olacak yeni xp kurmuş :) Yani bulunduğum yerde işletim sistemine bakmıyor müşteri oyunumu oynuyum internetime giriyim yeter diyor.

[quote name='nazarnet' date='04 December 2011 - 12:13 ' timestamp='1322993611' post='1123753']
Hocam daha önceden ana pcde Win7 Basic kullandıydım iyiydi ama ufak tefek sorunlar yaşamıştım kaldırıp vista kurduydum şuan ana pcde vista kurulu tekrar işletim sistemi kursam ana pcye yine vista kurarım tekil bilgisayarda vista hoşuma gidiyor... Hocam burada ki müşteriler win7 den xpden anlamaz örneğin temasını win7 yapıyım müşteri diyeceği şu olacak yeni xp kurmuş :) Yani bulunduğum yerde işletim sistemine bakmıyor müşteri oyunumu oynuyum internetime giriyim yeter diyor.
[/quote]

o zaman xp kur niye 7 kurmak istiyosun anlamışiteğilim he hoşuna gidiyorsa ama pc kur bence wistaya gelince wistayı nasıl seviyorsun anlamış değilim hız konusunda berbattır kendisi xp ve7 nazaran

[quote name='Avril_Lavigne' date='04 December 2011 - 12:34 ' timestamp='1322994892' post='1123761']
o zaman xp kur niye 7 kurmak istiyosun anlamışiteğilim he hoşuna gidiyorsa ama pc kur bence wistaya gelince wistayı nasıl seviyorsun anlamış değilim hız konusunda berbattır kendisi xp ve7 nazaran
[/quote]
http://www.tnctr.com/topic/188662-xp-sp3te-adh-sorunu-yathamaktayym/page__p__1116301__fromsearch__1#entry1116301
Hocam verdiğim linki incelersen neden olduğunu öğrenmiş olursun işletim sisteminden kaynaklanan bir sorun var yoksa keyfime hoşuma gidiyor diye kurmuyorum sorun çıkarmasa tabiki de xp de devam ederim ama artık sorun çıkarmaya başladı. Valla bu beğeni şahsi vista tamam yavaş kasıyor olabilir ama şansıma mı bilemiyorum vista kullandığım sürece hiç ana pcye virüs girmedi tamam şişiyor işletim sistemi buna birşey demiyorum ama hiç beni ana pcde üzmedi windows 7 de xp de beni çok üzdü bu konularda...

Edited by nazarnet

Sonucu yazmadan önce efes34 arkadaşıma çok çok teşekkür ediyorum onun yardımı sayesinde ilk defa kafeye windows 7 kurdum.
Şimdi windows 7 gözlemlediklerime gelelim. İşletim sistemi olarak windows 7 Professional 32 Bit kurdum... Eski oyunlardan yükledim örneğin counter strike 1.5 gibi elimdeki en eski oyun bu çok güzel çalıştırmakta sorun yok metin2 oyununda ise ondan da bir sorun yok oyun çok güzel bir şekilde açılmakta tek sorunum ise şu oluyor imajdan sonra kopya olan hard disk açılış hatası veriyor oda sorun değil hemen hallediyorum... 1-2 gün gözlemleme devam edecek eğer bir sorun çıkmazsa bütün kafe windows 7 olacak :) Herkese yardımlarından dolayı çok çok teşekkür ederim.

• 2 ay sonra...