Jump to content

Dealextreme.com 'dan 2Aydır Siparişim Gelmedi

hd85
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar,

dealextreme.com'dan 2inciye alışveriş yapıyorum ilki 20 günde gelmişti ikinci alışverişim yaklaşık 2 ay olmasına rağmen halen elime ulaşmadı? dealextreme'den böyle bir şey başına gelen oldu mu ? Siparişi nasıl iptal edip parayı geri alabilirim acaba? Meblağ olarak fazla bir tutar değil ama elin Çin'lisine hayır yapmaya gerek yok :)

Edited by hd85

internetten alisveris yapmak kotu guvenemiyon kimseye haberlerde goruyoruz yani bu tur haberleri site yasal bir site ise tazminat davasi acabilirsin ama bunlar cinliler her turlu yolu bulurlar parayi vermemek icin , bi de para cekip gondermemeleri daha da kotu

aldığın ürün kesin türkiyeye gelmiştir kardeşim...o konuda için rahat olsun...
en geç 21. günde eline ulaşır normalde... 15. günden sonra sürekli PTT nin sitesinden takip etmen lazım...bana geçenlerde gelmişti tam 20. günde bulunduğum şehrin PTT merkezine kadar ulaştığını gördüm...PTT ye gittim kargocu elemanlar İADE diye geri gönderme muhabbetine başlamışlar kendi aralarında , bende onları dinliyom...elemanlar halbuki benim işyerime getirmeyi tenezzül bile etmediler...normalde 3 defa adrese uğramaları gerekiyor...neyse iade aracının başına gittim , elemanlara ismimi söyledim zorla zarla kargo paketlerimi aldım...
senin 2 ay olduysa dealextreme de suç yok kardeşim , gönlün rahat olsun...
haaa bide kesinlikle kamera , cep tel , mp3 player felan sipariş vereyim demiyesin...gümrükte xray cihazında elemanlar cebellezi yapıyolar..

Sorun çözüldü gibi arkadaşlar, akşam bu konuyu açtıktan sonra detaylı olarak inceledim en sonunda aynı takip numarasıyla PTT Kargodan da sorgulanabildiğini öğrendim ve sorgulamam sonucunda 20-25 günde PTT şubesinin eline ulaşmış fakat 1 aydır PTT Kargo eve getirmiyormuş. Telefonla 3-5 kişiye aktarıldıktan sonra kargomu bulabildiler :)

Birde Hafıza kartı siparişi versem sorun çıkar mı acaba gümrükten. Deneyip gören oldu mu?

Edited by hd85

[quote name='jiinss007' date='15 January 2012 - 21:19 ' timestamp='1326662346' post='1141292']
aldığın ürün kesin türkiyeye gelmiştir kardeşim...o konuda için rahat olsun...
en geç 21. günde eline ulaşır normalde... 15. günden sonra sürekli PTT nin sitesinden takip etmen lazım...bana geçenlerde gelmişti tam 20. günde bulunduğum şehrin PTT merkezine kadar ulaştığını gördüm...PTT ye gittim kargocu elemanlar İADE diye geri gönderme muhabbetine başlamışlar kendi aralarında , bende onları dinliyom...elemanlar halbuki benim işyerime getirmeyi tenezzül bile etmediler...normalde 3 defa adrese uğramaları gerekiyor...neyse iade aracının başına gittim , elemanlara ismimi söyledim zorla zarla kargo paketlerimi aldım...
senin 2 ay olduysa dealextreme de suç yok kardeşim , gönlün rahat olsun...
haaa bide kesinlikle kamera , cep tel , mp3 player felan sipariş vereyim demiyesin...gümrükte xray cihazında elemanlar cebellezi yapıyolar..
[/quote]

http://www.dealextreme.com/p/1080p-full-hd-media-player-with-av-hdmi-usb-sd-mmc-silver-48656

Merhabalar konuyla alakasız ama yukardaki gibi bi çok aletten almayı düşünüyordum, gümrük kargo vs durumlardan sorun yaşarmıyım??

Edited by CuMHuR01

[quote name='CuMHuR01' date='16 January 2012 - 14:09 ' timestamp='1326722996' post='1141550']
http://www.dealextreme.com/p/1080p-full-hd-media-player-with-av-hdmi-usb-sd-mmc-silver-48656

Merhabalar konuyla alakasız ama yukardaki gibi bi çok aletten almayı düşünüyordum, gümrük kargo vs durumlardan sorun yaşarmıyım??
[/quote]

Bence riske girip 40$ vereceğine 90-95 TL arasına benzer cihaz (TR altyazı destekli) hepsiburada da satılıyor. Hemde 2 sene garantisi olsun arkana bakma..

Edited by hd85

[quote name='hd85' date='16 January 2012 - 14:14 ' timestamp='1326723267' post='1141553']
Bence riske girip 40$ vereceğine 90-95 TL arasına benzer cihaz (TR altyazı destekli) hepsiburada da satılıyor. Hemde 2 sene garantisi olsun arkana bakma..
[/quote]

[quote name='_AyhaN_' date='16 January 2012 - 14:14 ' timestamp='1326723271' post='1141554']
baska bir sitede yanlıs hatırlamıyorsa $100 üstünden gümrükten geçemiyor. bide bazı telefon vs geçemiyor diye biliyorum. alcak oldugun media player kesin gelir.
[/quote]

saolun beyler, dediğiniz gibi riske girmeye gerek yok..

Eh be kardeşim...millet gümrükte çalışmak için göbek atıyo...cebellezinin anlamını pekiştirmek için...tasis.gov.tr diye site var gümrükte yakalanan veya sahipsiz veya vergilendirilmemiş malların satıldığı yer...vergilendirilmemiş ürünler ya satılıyor , ya da cebellezi...

siz siz olun sadece bildiğiniz yerden ve bire bir yüz yüze görüşeceğiniz yerden alışveriş yapın...çok nadir şeyler netten uygun fiyatla alınabilir...

Peki bende birşey sormak istiyorum,, verilen siparişler hangi gümrüge geliyor acaba mesele İzmir'mi İstanbulmu..(yurtdışı kargoları)Ve birde sanak kredi kartı nedir bilen barmı acaba, örneğim benim kredi kartım yok banka hesabım üzerinden 1 defalığına yurtdışı alışverişi yapabilmek için sanal kredi kartı oluşturabilirmiyim acaba.. (yoksa sadece kredi kartı olanlar mı yararlanıyor bu hizmetten, aranızda bankacı vamı? :) )