Jump to content

Siz Olsanız Açık Wifi Internetleri Kullanırmısınız

Guest _ULTIMATE_
 Share

Recommended Posts

Selamların en güzeli üzerinize olsun TNCTR ye gönül vermiş dostlarım.
Oturduğum çevremde onlarca daire var. Ve yaklaşık 5 aydır açık olan bir tane wifi internet var.
Ben sadece bir kereliğine, şifresizmi diye yaklaşık 5 ay önce test ettim ve gerçekten şifresiz açık olduğunu anladım.
Eminimki bu inteneti şu anda onlarca kişi kullanıyordur.
Yalnız netin sahibi kim bilmiyorum. Ancak sinyalin geldiği yönü tespit ettim.

Siz olsanız bu netten faydalınırmıydınız?
Ben faydalansam sizce haram olurmu?

Yaklaşık 5 aydır açık olmasından anlıyorumki, internet sahibi kimse, bu durumdan ya habersiz yada bilerek açık bırakmış?

Şimdi ikileme düştüm. Kullanayımmı? Kullanmayayımmı?
Yorumlarınızı bekliyorum. Sizlerin yorumu benim için çok önemli. Edited by &ULTİMATE&

[font="Arial Black"][b][size="2"][color="#4B0082"]Kanımca;

İnternet sahibini tespit et,

Wireless'ın açık olduğunu söylemeden, belirli ücret karşılığında interneti paylaşmayı teklif et,

Eğer kabul ederse wireless'ın şifresiz olduğundan bahset (işini garantiye alınca),

Kabul etmez ise bedava kullanmaya sessiz sedasız devam et :)

Bi sorun olursa adres ver gelelim :D

arada bilgisayarının ismini değiştir, çünkü modemde kayıtlı kalıyor...[/color][/size][/b][/font]

[quote name='ilx_199' date='29 January 2012 - 18:18 ' timestamp='1327853909' post='1147757']
[font="Arial Black"][b][size="2"][color="#4B0082"]Kanımca;

İnternet sahibini tespit et,

Wireless'ın açık olduğunu söylemeden, belirli ücret karşılığında interneti paylaşmayı teklif et,

Eğer kabul ederse wireless'ın şifresiz olduğundan bahset (işini garantiye alınca),

Kabul etmez ise bedava kullanmaya sessiz sedasız devam et :)

Bi sorun olursa adres ver gelelim :D

arada bilgisayarının ismini değiştir, çünkü modemde kayıtlı kalıyor...[/color][/size][/b][/font]
[/quote]
Bilgisyarın ismimi kayıtlı kalıyor? Yoksa ip numarasımı?

[quote name='kral1122' date='29 January 2012 - 18:25 ' timestamp='1327854306' post='1147760']
tamam bu dünya için güzel de ya öteki taraf için ....

ben kullanman taraf değilim onun yerine git kimse söyle hayır duasını al daha iyi
[/quote]

Aslında bende böyle düşünüyorum ancak, çevremde 100lerce daire var. hangisinde olduğunu nasıl tespit ederim bilmiyorum?
Cep telefonumun Wifisi ile kaç diş çektiğini tespit edebilirim. Ancak hangi dairede olduğunu tespit etmem biraz zor gibi.

Benim ev öyle bir yerdeki!

Benim binayı 10 larce binanın tam ortasında düşünün ve oturduğum binanın her tarafı, her yöne yaklaşık 50 metre açık alan hatta bir cephesi 100 metre açık alan.

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='&ULTİMATE&' date='29 January 2012 - 18:30 ' timestamp='1327854631' post='1147762']
Aslında bende böyle düşünüyorum ancak, çevremde 100lerce daire var. hangisinde olduğunu nasıl tespit ederim bilmiyorum?
Cep telefonumun Wifisi ile kaç diş çektiğini tespit edebilirim. Ancak hangi dairede olduğunu tespit etmem biraz zor gibi.

Benim ev öyle bir yerdeki!

Benim binayı 100 lerce dairenin tam ortasında düşünün ve oturduğum binanın her tarafı, her yöne yaklaşık 50 metre açık alan.
[/quote]

:)

Kullanma, tespit et kimse söyle netini şifrelesin hayır duasınıda al. Ayrıca nereye kadar kullanacaksın. Hadi 1 ay kullandın sonra istemendede olsa yanlış birşey yaptın (ç*** p*r***u gibi bunuda yanlış anlama)şahsın kalacağı telif hakları vs davaları nedeniyle yaşayacağı sorunları düşün. Ya çocukları varsa ve eşi vs..vs.. Sadece tek cümle kullanma hayır duasını al, sömürülmesinede izin verme..

Tespit etmene gerek yok bence 1 km mesafeside yokya bunu en fazla olsun önü açıksa 500-600 metre o yaıçaptakı ite yöneticilerine söylersin geçerken bi 1 saatini ayır gün içinde durumu anlat oda daireleri uyarsın.. O kadar..

Edited by beyantt

benim çevremdede vardı yeni tel aldım wifi açtığımda buldu şifresizdi
birkaç kez girdim denemek için daha sonra baktım şifre koymuşlar ve adını değiştirmişler
benimki sadece denemek içindi yoksa kullanmam kul hakkına girer hararamdır
sizin içinde aynıdır söyleyin ortak kullanın parasını ikiniz ödeyin

[quote name='beyantt' date='29 January 2012 - 18:34 ' timestamp='1327854863' post='1147764']
Kullanma, tespit et kimse söyle netini şifrelesin hayır duasınıda al. Ayrıca nereye kadar kullanacaksın. Hadi 1 ay kullandın sonra istemendede olsa yanlış birşey yaptın (ç*** p*r***u gibi bunuda yanlış anlama)şahsın kalacağı telif hakları vs davaları nedeniyle yaşayacağı sorunları düşün. Ya çocukları varsa ve eşi vs..vs.. Sadece tek cümle kullanma hayır duasını al, sömürülmesinede izin verme..

Tespit etmene gerek yok bence 1 km mesafeside yokya bunu en fazla olsun önü açıksa 500-600 metre o yaıçaptakı ite yöneticilerine söylersin geçerken bi 1 saatini ayır gün içinde durumu anlat oda daireleri uyarsın.. O kadar..
[/quote]

Tamam kullanmayacağım. Bende aynı görüşteyim.
Fakat bana bu sinyalin merkezini bulmamda yardımcı olun.
Bu sorun artık benim için devlet sorunu olmuştur :) Bu netin sahibini bulacağım ve hayır duası alacağım.

Ben yukardada belirttiğim gibi sinyalin geldiği yönü tespit ettiğimi söylemiştim.
Bunu şöyle tespit ettim:
Evde bir tane aliminyum büyük bir tencere kapağı var. Ben telefonu bu kapağın içine tutum ve. Kapağı çevreye gezdirdim.
Bir yönden sinyalin full çektiğini anladım.
Yönü tespit ettim ancak. Hangi dairede olduğunu nasıl bulurum? 100lerce daire var o yönde.

Konu dışı bilgi :)
Aliminyum kapak gerçekten işe yarıyormuş yahu :)
İnanın kapaksız tek diş çeken telefon, Kapak la birlikte full çekiyor :)
Aliminyum kapak çapı 40 cm var. Ve sinyal aldığım yön yaklaış 100 metre mesefali bir yön.

Edited by &ULTİMATE&

kullan bence.bizim buralardaki wifiler hep şifreli sadece daha hızlı bir internet bulmak ve indireceklerimi ondan indirmek için 3-5 wifi hackledim.yasadışı şeyler yapmanın hazzı çok farklı birşey ve çok güzel.:)

[quote name='korkusuz_korkak' date='29 January 2012 - 16:42 ' timestamp='1327855329' post='1147770']
kullan bence.bizim buralardaki wifiler hep şifreli sadece daha hızlı bir internet bulmak ve indireceklerimi ondan indirmek için 3-5 wifi hackledim.yasadışı şeyler yapmanın hazzı çok farklı birşey ve çok güzel.:)
[/quote]
banada yardımcı olsana (:

[quote name='Fox' date='29 January 2012 - 18:58 ' timestamp='1327856300' post='1147780']
banada yardımcı olsana (:
[/quote]

Arkadaşlar lütfen konuyu saptırmayalım. Burda hayırlı iş için uğraşıyorum. Siz hayırsızlıkla :)
Lütfen konunun silinmesine vesile olmayın :)

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='korkusuz_korkak' date='29 January 2012 - 18:42 ' timestamp='1327855329' post='1147770']
[/quote]

[size="4"][b]utanman gerekirken burda marifet gibi anlatıyorsun farkında mısın !!!!!!!! [/b][/size]

[quote name='&ULTİMATE&' date='29 January 2012 - 17:01 ' timestamp='1327856460' post='1147781']
Arkadaşlar lütfen konuyu saptırmayalım. Burda hayırlı iş için uğraşıyorum. Siz hayırsızlıkla :)
Lütfen konunun silinmesine vesile olmayın :)
[/quote]
kalbim çok kırılgan benim (: gerektiğinde kullanıcaktım sadece (:
sen iyi bir kardeşimizsin sende kullan ama tabi kimin olduğunu bulup durumu arz edersen vicdanın rahatlar (:

[quote name='korkusuz_korkak' date='29 January 2012 - 18:42 ' timestamp='1327855329' post='1147770']
[/quote]
Bende 4 tane hackledim ama vicdanım el vermiyor kullanmama.Acil işlerde kullanıyorum.Aslında uyarmak istiyorum.Ama bulamıyorum.

[quote name='ByCayLaq' date='29 January 2012 - 20:07 ' timestamp='1327856842' post='1147784']
[size="4"][b]utanman gerekirken burda marifet gibi anlatıyorsun farkında mısın !!!!!!!! [/b][/size]
[/quote]
Neden utanacakmışım onu anlamadım.hackerlar olmasaydı şuan senin elinin altında kişisel bilgisayar olmazdı.unutmaki girdiğin forumda modifiye sistemler mevcut.bunları yapan adamlarda bir nevi hackerdir.senin şuan pcnde büyük ihtimalle ya modifiye sistem yada cracklenmiş windows yüklüdür. :S :S :S

[quote name='mnahack' date='29 January 2012 - 19:13 ' timestamp='1327857190' post='1147788']
Bende 4 tane hackledim ama vicdanım el vermiyor kullanmama.Acil işlerde kullanıyorum.Aslında uyarmak istiyorum.Ama bulamıyorum.
[/quote]

Arkadaşlar lütfen bu hack konusunu kapatalım. Konunun çöpe gitmesine vesile olmayın.
Açtığım konuyla ilgili yazılar yazalım.
Yoksa hacklemekle ilgili yazıları raporlayacağım.

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='korkusuz_korkak' date='29 January 2012 - 17:15 ' timestamp='1327857319' post='1147789']
Neden utanacakmışım onu anlamadım.hackerlar olmasaydı şuan senin elinin altında kişisel bilgisayar olmazdı.unutmaki girdiğin forumda modifiye sistemler mevcut.bunları yapan adamlarda bir nevi hackerdir.senin şuan pcnde büyük ihtimalle ya modifiye sistem yada cracklenmiş windows yüklüdür. :S :S :S
[/quote]
arkadaşa katılıyorum .. :good:

[quote name='korkusuz_korkak' date='29 January 2012 - 17:15 ' timestamp='1327857319' post='1147789']
[b]Neden utanacakmışım onu anlamadım.hackerlar olmasaydı şuan senin elinin altında kişisel bilgisayar olmazdı.[/b]unutmaki girdiğin forumda modifiye sistemler mevcut.bunları yapan adamlarda bir nevi hackerdir.senin şuan pcnde büyük ihtimalle ya modifiye sistem yada cracklenmiş windows yüklüdür. :S :S :S
[/quote]

heykırlar pcyi icat etti demek vay be

[quote name='cenk_1910' date='29 January 2012 - 20:29 ' timestamp='1327858194' post='1147796']
heykırlar pcyi icat etti demek vay be
[/quote]
ben sana pcyimi icaat ettiler diyorum.kişisel bilisayarları diyorum.git biraz arştırma yap sonra yorum yap buarya :S