Jump to content

Windows 7 Ve Windows Xp Deki Bütün Farklar

Konohali
 Share

Recommended Posts

Windows 7 Daha Güvenlidir Zor virüs yer Windows XP ise virüsü çok kolay yer
Windows 7 Oyun Grafikleri Windows XP Den Daha İyidir
Windows 7 de 4 gb ram sınırı yokken Güncelleme Yapılabilir XP De Yapılamaz (Türkçe Dil Kullanıcılar İçin) bu özelliği turk_eros yapmıştır
Windows 7 Daha Fazla Ram Yer Windows XP Daha Az
Windows 7 DVD Dir Windows XP CD Dir
Windows 7 Daha Yavaş Kurar Windows XP Daha Hızlıdır
Windows 7 Daha Pratik Kurar Windows XP Uğraştırıcıdır
Windows 7 de Readyboost özelliği ve aero entegrelidir Windows XP De Programla Yapılmaktadır
Windows 7 Driverları Otomatik Yükler İnternete Otomatik Girer (Professional Ve Ultimate Sürüm İçin) Windows XP De Driverları Baştan Kurmanız Gerekir
Bildiğim Tüm Fark bu eksikler varsa yazın Her zaman gereklilere eklenmeli bu konu ...

diyorum ya ! arkadaşlarımın pcsi yavaşmış virüsmüs pcyi açıyorlar karşıma Windows XP Tabi Virüs yer Edited by kralturk02

[b]Windows 7’ye Virüs Bulaşma Oranı XP’ye Göre Beş Kat Düşük[/b]

[quote]http://www.thgtr.com/haber/yazilim/isletim-sistemi/windows-7ye-virus-bulasma-orani-xpye-gore-bes-kat-dusuk[/quote]

[quote]http://download.microsoft.com/download/6/0/5/605BE103-9429-4493-898B-E3D50AB68236/Microsoft_Security_Intelligence_Report_volume_10_July-Dec2010_English.pdf[/quote]

Edited by efes34

[quote name='Dexter18' date='07 February 2012 - 14:06 ' timestamp='1328616368' post='1151916']
win7 ye virüs bulaşmama olayı saçma bilmediğimiz güvenlik duvarımı var virüsmü tutuyor tabiki hayır
bunlar win7 nin daha fazla satılması için uydurulan şeyler
xp kullanıcı sayısı açısından hala daha fazla kullanılıyor
[/quote]

[b]Windows 7 De Windows Defander Var [/b]

[i][b]Windows Defander Nedir ?[/b][/i]

[b][spoiler][i]Windows Defender casus yazılımlar ve istenmeyen diğer yazılımlara karşı en öndeki savunma hattınızdır. Ayrıca Windows 7'de kullanımı daha kolaydır, daha basit bildirimlere, daha fazla tarama seçeneğine ve bilgisayarınızın performansı üzerinde daha az etkiye sahiptir.

"Temiz Sistem" olarak adlandırılan yeni bir özellik, tüm şüpheli yazılımları tek bir tıklatmayla temizler ve Windows Defender artık bilgisayarınızın sorunsuz çalışmasını sağlamak üzere tümleşik bir yer olan İşlem Merkezi'nin bir parçasıdır.[/i] [/spoiler][/b]

Yıl olmuş 2012 hala XP mi? [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/glare.gif[/img] Birinin çekirdek sürümü 5.2 diğeri 6.1

Bana soracak olursanız Windows 8 (6.2)...

[quote name='kralturk02' date='06 February 2012 - 01:21 ' timestamp='1328484069' post='1151332']
-Windows 7 de 4 gb ram sınırı yokken Güncelleme Yapılabilir XP De Yapılamaz (Türkçe Dil Kullanıcılar İçin) bu özelliği turk_eros yapmıştır
-Windows 7 Daha Fazla Ram Yer Windows XP Daha Az
-Windows 7 DVD Dir Windows XP CD Dir
-Windows 7 Daha Yavaş Kurar Windows XP Daha Hızlıdır
-Windows 7 Daha Pratik Kurar Windows XP Uğraştırıcıdır
-Windows 7 de Readyboost özelliği ve aero entegrelidir Windows XP De Programla Yapılmaktadır
-Windows 7 Driverları Otomatik Yükler İnternete Otomatik Girer (Professional Ve Ultimate Sürüm İçin) Windows XP De Driverları Baştan Kurmanız Gerekir
[/quote]

-4GB sınırı? Bu sınır Windows 7 vs. XP ile ilgili değil işletim sisteminin x86 veya x64 olmasıyla ilgilidir. x86 işletim sistemleri HİÇBİR ŞEKİLDE 3.75 GB'ın üzerindeki RAM'i KULLANAMAZLAR!
-RAM kullanma mevzusu, kurduğunuz programlara bağlıdır. SuperFetch'i karıştırmıyorum bile.
-Bu farkın önemi ne ki?
-Benim kullandığım bilgisayarlarda Windows 7 daha hızlı kuruluyor.
-Pratik kurulum?
-Vista sağolsun.
-Wİndows 7'nin bütün sürümleri sürücüleri internetten güncelleyebilir.

Edited by XCLUSiVE

bende bu insanları anlamıyorum yıl 2012 değil 2022 olsa win 15 çıksa sorarlar
xp mi daha iyi win15 mi şaşıp kalıyorum herşeyin en son modelini kullanmaya
çalışan insanımız tabi şartlar elverirse neden microsoft sistemlerinin
eskisini kullanmaya takmışlar üstelik çoğu bedava kullanırken
bedava mal çabuk biter bakın pardus gitti bmw ye parası yetmeyen tofaş a
biner sözüm yok win7 ilk çıktığı zamanlar en ucuz sistemdi ultimate 400 tl idi
şimdi 550 tl civarlarında birazda orjinal alsakta öyle tartışsak olmazmı

herkese iyi akşamlar.w7 mi iyi? xpmi iyi? vistamı iyi?eğer dikkat ettiyseniz micrasoftun çıkardığı bütün sürümler iyidir.ilk sürümlerden tutunda şu andaki sürümlere kadar.hepsine virüs bulaşıyor.bulaşmasa yeni sürümü nasıl ve neye göre çıkaracak.antivirüsler nasıl kazanacak.bunların hepsi ekonomik oyunlar.kurumlarımızın hala bir kısmında windows 98 kullanılmakta.yeni üretilen atom işlemcili laptoplarda windows CE yüklü.bunlara virüs girmiyormu.microsoft her dönemde para kazanabilmek için yeni bir sürüm ortaya çıkarıyor.her yeni sürümden sonra eski sürümünü kötülüyor.servis paketlerini sürüyor güvenlik açıklarını falan kapatıyor vs .vs.bunların hepsi hikaye.yeryüzündeki bütün insanlar yeni birşeylerin beklentisi içerisindedirler bir nevi doyumsuzluk.sıfır araba alan bir yıl sonra değiştirir e yıl geçti eskidi der.cep telefonlarıda öyle değilmi.boşverin bunları.bunların hepsi arz ve talebe dayalı insanlar istedikçe mikropsoft kazanmaya devam edecektir.herkese iyi forumlar diliyorum.selametle. :closedeyes:

• Like 1