Jump to content

Başka Bilgisyar Üzerinden Internete Girme?

ratapan
 Share

Recommended Posts

[quote]Bağlanma Şansın var nett olan bilgisayarla olan bilgisayarı ağ kablosunla birbirne bağla ondan sonra kablosuz baglantıyla normal ağ baglantısını birbirne köprüle işin olur olur ama int hızı ne kadar olur bilmiyorum [/quote]
kardeş senin dediğini de yaptım fakat ağ köprüsünde giden veri var ama gelen veri yok 0 olarak gösteriyor.

Şu an bilgisayarların bulunduğu odada wireless çekmediği için ben usb repeater kablosuyla 5 metre yukarıya çıkardım wireless adaptörü ordan ağa giriyorum.O yüzden kablosuz olarak paylaşamıyorum.

Edited by ratapan

Tabi internet bağlantısı kuracak bilgisayarında windows 7 olması gerektiğini söylemem gerekiyordu. :) Her neyse gelelim çözüme.Sağ altta ağ kısmına gel ve sağ tıkla "Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni Aç" de sonra karşına açılan pencerede "Ağ Ayarlarınızı Değiştirin" başlığı altında bulunan "Yeni bağlantı veya ağ kurun" kısmına tıklayın.Karşınıza çıkan listede en aşağıda "Kablosuz geçici (bilgisayarlar arası) kur" de kur.

Edit:Laptop'da wireless alıcısı yok mu?Aynı ağa bağlansanız ya?Öyle olunca bu üstte anlattıklarım saçma kalıyor :)

Edit:Postu yeni gördüm.O zaman wireless çıkışı aldığın modemden kabloyu ethernet yerine tak ve diğer bilgisayara ulaştır.Sonra gerekli ip atamalarını yap.

Edited by MostWanted

[quote name='MostWanted' date='09 February 2012 - 15:40 ' timestamp='1328794824' post='1152724']
Edit:Postu yeni gördüm.O zaman wireless çıkışı aldığın modemden kabloyu ethernet yerine tak ve diğer bilgisayara ulaştır.Sonra gerekli ip atamalarını yap.
[/quote]

Dediklerini de yaptım fakat hem köprü kurduğum pc de hem de diğerinde net olmuyor o zaman.

İlk önce şunu yapmanı istiyorum.Kabloyu sök normal internete nasıl bağlanıyorsan bağlan.Sonra Kablosuz Ağ Bağlantısı özelliklerini aç ve pencere açıldıktan sonra "Ayrıntılar" butonuna tıkla.Orda IPv4 varsayılan ağ bağdaştırıcısı değerini al.Sonra IP ayarlarının olduğu kısma gel ilk satıra onu yaz ikinci satır otomatik olarak dolacaktır zaten.En son satırı da ilk yazdığın değerin son hanesini değiştirerek yaz.Sonra ethernet kablonu tak diğer bilgisayara gel ilk iki değer aynı olarak son değerini yine son hanesini değiştir ve yaz.Umarım çalışır.

Hiç bunlara gerek yok, desktop pc ye linkteki programı kur, kurduktan sonra cok basit ayarları var yaparbilirsin, senin pc bir çeşit wireles modem gibi çalışmaya başlyacaktır. daha sonra laptop ile bağlanabilirsin.

[codebox]http://connectify.me/download/[/codebox]

Konuyu ve yorumların hepsini iyice okudum, kablosuz ile nete bağlanan bir bilgisayar aynı zamanda kablosuz ağ istasyonu olarak da görev yapabilir ve ip dağıtabilir. yukarıda bahsettiğim program otomatik olarak ip dağıtıyor. ben bunu uzun zamandır kullanıyorum.

[quote name='ratapan' date='09 February 2012 - 15:38 ' timestamp='1328794736' post='1152723']
Şu an bilgisayarların bulunduğu odada wireless çekmediği için ben usb repeater kablosuyla 5 metre yukarıya çıkardım wireless adaptörü ordan ağa giriyorum.O yüzden kablosuz olarak paylaşamıyorum.
[/quote]

Pek iyi okumamışsınız sanırım?

[quote name='MostWanted' date='09 February 2012 - 15:40 ' timestamp='1328794824' post='1152724']
Tabi internet bağlantısı kuracak bilgisayarında windows 7 olması gerektiğini söylemem gerekiyordu. :) Her neyse gelelim çözüme.Sağ altta ağ kısmına gel ve sağ tıkla "Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni Aç" de sonra karşına açılan pencerede "Ağ Ayarlarınızı Değiştirin" başlığı altında bulunan "Yeni bağlantı veya ağ kurun" kısmına tıklayın.Karşınıza çıkan listede en aşağıda "Kablosuz geçici (bilgisayarlar arası) kur" de kur.
[/quote]

Ve ayrıca sizin dediğinizi Win7 program kullanmadan yukarda anlattığım gibi yapıyor.

[quote name='ratapan' date='09 February 2012 - 14:24 ' timestamp='1328790258' post='1152699']
Arkadaşlar elimde iki tane pc var.Birisi internete kablosuz olarak bağlanıyor.Diğerinde ise net yok.Bende bu kablosuz internte bağlanan pc nin internetini ağ kablosu ile diğer bilgisayarda kullanablir miyim?
[/quote]

selamlar öncelikle yüzde yüz emin değilim ama iki pc yi ethernet ile bağlarken cross kablo kullanılıyor diye biliyorum yani yine cat5 ama sıralaması farklı

[code]http://www.ehow.com/how_7531066_wire-ad-hoc-network.html
http://www.msxlabs.org/forum/elektrik-elektronik/21624-cross-ve-duz-utp-kablo-nasil-yapilir.html[/code]

ikinci olarak güvenlik duvarı ayarlarını yaptınızmı bilemiyorum bende şu an xp kurulu ve xp için
şöyle bir video var

[code]http://www.youtube.com/watch?v=cABAg3l2mEA[/code]

ayrıca bende masaüstü pc de kablosuz adaptör ile bağlanıyorum(mesafe uzak)
yiğenimde laptop var bir ara denk gelirse denemeyi düşünüyorum yalnız laptopta ubuntu kurulu
sonuç ne olur bilmiyorum ama sonucu yazarım