Jump to content

Bazı Program Istegi Kurtarma Vs..

Nikon
 Share

Recommended Posts

Herkese selamlar benim bazı programlara ve bilgiye sahip olmam gerekiyor ufak caplı bilgisayar format işine başladım bana bilgisayar acıldıgı ama işletim sistemine gecmedigi zaman bilgi kurtarmak için gerekli programlar ve muhasebe gibi programları format atmadan önce nasıl kurtaracagımı anlatırmısınız? örnegin bir tane mani müşavirin bilgisayarını format atacagm veya bir şirketin onun bilgilerini nasıl kompile kurtara bilriim sonra format attıktan snra pc tekrar aynı bilgileri yükleyip kaldıgı yerden devam etmesini saglamam için gerekli programlar veya bilgisyarda her hangi bir sıkıntı yok sadece yavaş ama format atmam gerkeiyor ve bilgilerini depolamam gerkeiyor muhasebe veya cari hesaplarını en kısa ve beni bu dertten kurtara bilecek program lazım :( şimdiden teşekkür ederim tnctr ailesine

Edited by Nikon

kardeş bana pc kompile yedigini ala bilecegim bir program lazm mesala önemli bilgilerini efendime diyim resimlerini bir programı mesala kompile almak istiyorum gocion die muhasebe programı var bu güne kadar kayıtlı bütün bilgilerini almak istiyorum format attıgımda tekrar yükleyip adamın kaldıgı yerden devam etmesini istiyorum

İlgili olman cok güzel therkut da güzel söylemiş.Format atıp 2 3 mouse satmak için dükkan atanlara bende gıcığım.

Soruna gelirsek ERD commander var live cd yani cd yi tak harddiskideki bilgileri al şeklinde.

Ayrıca harddiskteki bilgileri almak istiyorsan tak çalıştır bir işletim sisteminde yoksa harddiski harici kutu aracığıyla ya da direk bilgisayara bağlayarak yedeklerini alabilirsin.

[quote name='therkut' date='11 February 2012 - 05:30 ' timestamp='1328931046' post='1153391']
Uğraşını takdir ediyorum ama bilgisayar işlerinin bu hadde gelmesinden dolayı da mesleğimden duyduğum tiksinmeyi vurgulamadan geçemeyeceğim. Şahsi olarak algılama lütfen.
[/quote]

Aslen telefoncuyum ve telefon teknik servisiyim günümüzdeki gecim şartları vs biraz kasılıyorum ve yan gelirlerede ihtiyac duyuyorum . insan oğlu nefes aldıkca çalışmakla hükümlüdür . Enam Süresi.Kur'an-ı Kerim

[quote name='KintaRo' date='11 February 2012 - 09:54 ' timestamp='1328946847' post='1153406']
theerkut ağzına sağlık, işyerimi sırf bu yüzden kapattım zamanında.
[/quote]

Bence iş yerini kapatmak tamamen senin yanlıs bir mevkiye acmanla alakalı benim yanımda telefoncu 100 metre ilerimde yine telefoncu var ama ben türlü kampanyalar uygulayarak 3.5 senedir onlarla baş ediyorum . ya sen tam iş yeri acıcak kadar bir bilgiye sahip degilsin yada batıcam korkusuyla kapattın ben telefon işini bilmeden girdim ve 2 senede a dan z ye teknik servisine kadar çözdüm yanımdada 2 eleman çalıştırıyorum bnm 2 format bir maus satmam ile sen batıcak degilsin yani emin ol

[quote name='Nikon' date='12 February 2012 - 12:31 ' timestamp='1329042671' post='1153861']
Aslen telefoncuyum ve telefon teknik servisiyim günümüzdeki gecim şartları vs biraz kasılıyorum ve yan gelirlerede ihtiyac duyuyorum . insan oğlu nefes aldıkca çalışmakla hükümlüdür . Enam Süresi.Kur'an-ı Kerim
[/quote]

yaptığı işi bilerek yapanlara kimsenin lafı yok. saygı duyarız her zaman. bizim verdiğimiz mesajı aldılar sen dert etme ;)

[quote name='KintaRo' date='11 February 2012 - 10:54 ' timestamp='1328946847' post='1153406']
theerkut ağzına sağlık, işyerimi sırf bu yüzden kapattım zamanında.
[/quote]

Format atılır,
Bakım yapılır,
Bilgisayar toplanır...

Bir emlakçının camında görünce dükkan kapatmak için birebir sebep abi.

[quote name='Nikon' date='12 February 2012 - 13:31 ' timestamp='1329042671' post='1153861']
[/quote]

Senin olaya gelelim.Öncelikle piyasadaki muhasebe programlarının işleyişini,yedek alma sistemlerini,kurulumlarını,ince ayarlarını bilmeden; üstüne bir bilgisayardan yedek alma prensiplerini kavramadan,çeşitli deneme yanılmalar ile tecrübe edinmeden,piyasadaki bu amaçla kullanılan recovery programları ve bakım programlarını öğrenmeden bu dediklerini yapman mümkün değil. Ben aslen bilgisayar ile ilgili bir okul bitirmeme rağmen piyasada çalışmışlığım ve görüp geçirdiklerimden bunları yapmadan bahsettiğin işi yapabileceğine emin değilim :)

[quote name='Legion' date='12 February 2012 - 12:40 ' timestamp='1329043216' post='1153867']
Format atılır,
Bakım yapılır,
Bilgisayar toplanır...

Bir emlakçının camında görünce dükkan kapatmak için birebir sebep abi.

Senin olaya gelelim.Öncelikle piyasadaki muhasebe programlarının işleyişini,yedek alma sistemlerini,kurulumlarını,ince ayarlarını bilmeden; üstüne bir bilgisayardan yedek alma prensiplerini kavramadan,çeşitli deneme yanılmalar ile tecrübe edinmeden,piyasadaki bu amaçla kullanılan recovery programları ve bakım programlarını öğrenmeden bu dediklerini yapman mümkün değil. Ben aslen bilgisayar ile ilgili bir okul bitirmeme rağmen piyasada çalışmışlığım ve görüp geçirdiklerimden bunları yapmadan bahsettiğin işi yapabileceğine emin değilim :)
[/quote]

Bir Emlakcının camında görmen tabiki tuaf ve garip bir olay lakin telefoncuda görmen o kadar garip olmaması gereken birşey ikiside teknolojik bir olay verdigin cvp gelince ögrenmeyi seven birisiyim bilgime bir yeni bilgi eklemek beni cok mutlu ediyor telefonculuguda bilmiyordum ama 2 senede kurdu oldum teknik servis de 1110 sökmeyi bile bilmiyordum şimdi i phone blackberry gibi yüksek fiyatlı cihazlara yazılım ve onarımını istanbul pendikde en iyilerinin arasındayım cogu telefoncu dostlarım bana getirir yapılmayacak birşey degil yani o dedigin olaylar :) 1 haftada 1 ayda olmasada 1 senede olsa yinede ögrenecegim sizin gibi degerli kardeşlerimin sayesinde allah razı olsun hepinizden