Jump to content

Araba Alacam

vatan71
 Share

Recommended Posts

http://www.renault.com.tr/page.aspx?id=692 dizel almanı tavsiye ediyorum bende 2009 model 85 beygir gücünde 45 litre dizelle Trabzona götürdü ay da bir 150 Liralık yakıt masrafım var o kadar ; )) her gün çarşı pazar dolaşmaktayım Uzun yolda 950 Km yaparsın ...

Edited by LemiTolunay

[color="#000000"][i][b]Bu saydığın özellikleri bir arabada bulmak çok zor yedek parça****+sağlamlık***+konfor****+yakıt tüketimi*** yönünden Renault Laguna 2,0 motor 140 Bg.[/b][/i][/color] [color="#FF0000"][i][b]Rxe[/b][/i][/color][color="#000000"][i][b](Volvo motorlu) Benzin+lpg full 97...2001 model arası bir araba almanı tercih ederim...[/b][/i][/color]

Edited by vjugur

Fiat Fiorino olabilir. Ben her zaman tercihimi Fiat'tan yana kullanıyorum. Bende vardı sattım. 350 km. de çeyrek depo mazot yaktı. Yani Erzurum'dan Rize'ye. Şehirlerarası yolda Multijet çok ekonomik. Şehirlerarası kullanımda bir depoyla 1300 km. gidebilir(not:90 km. sabit hızda) Ama şehir içi-şehirlerarası karma kullanımda ise 800 km. ancak gidebiliyor. Zaten yedek parça konusundada sonuçta fiat. Türkiyenin 81 ilinde de servisi var. Kaporta sağlamlığı ve konforu saymassak güzel bir araç.

Edited by mrkan

[quote name='vjugur' date='11 February 2012 - 16:09 ' timestamp='1328969373' post='1153516']
[color="#000000"][b][i][b]Fiorinonun az yakması gayet normal(1.3 motor) ama unuttuğunuz birşey var ticari olarak geçiyo her yıl muayene olmak zorunda...[/b][/i][/b][/color]
[/quote]

Doğru her yıl muayenesi vardı. Ruhsatta kapalı kasa kamyonet olarak geçiyor ama doğrusu anlamış değilim bu araçların kamyonete benzeyen neresi var acaba. Ayrıca İstanbulda boğaz köprüsündende geçemiyor.

[quote name='vatan71' date='11 February 2012 - 22:57 ' timestamp='1328993878' post='1153731']
Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekür ederim.. Opel astra sedan nasıl dizel veya 1.6 benzinlisi..fiyatı biraz artırabilirim..
[/quote]

[b]Bence Opel Alma Tipi Felan Güzel Değil 32 Milyara Dacia Jip Var İstersen Bi Araştır SIFIR Hemde.[/b]

[quote name='vatan71' date='11 February 2012 - 23:02 ' timestamp='1328994175' post='1153736']
Evet Sitesinden bakmıştım daha önce ama kabortası güvenli mi bilemiyom aile arabası olacak malum..
[/quote]

[b]Ford Düşünürmüsün Veya Renault ?[/b]

Arkadaşlar bana kabortası sağlam-yakıtı tasarruflu-aile arabası ve sedan tipi bir araba lazım. Daha önce bu vasıflarda arabası olanların tavsiyelerini yada bilgilerini istiyorum. Reno tercihim olmaz.Ford markası hakkında fazla bilgim yok ama düşünürüm.

Bende senin gibi böyle fikir alışverişinde bulundum 1 yılda ancak karar verebildim. Hangi araba markasını sorduysam bi kulp buldular. Bu yorumlardan bazılarını paylaşayım. Dizel Megan az yakar ama çabuk dökülür, Hundailer çok kalitesiz, Jetta çok yakar alacaksan Passat al, Opel alma enjektorleri 8 bin TL. Kısacası kafayı yedim bana göre araba yok deyip bi ara vazgeçtim. Sonunda Toyota da karar kıldım. 1 ay önce de Toyota Corolla aldım.

Edited by alveol