Jump to content

Laptop Önerisinde Bulunabilir Misiniz?

qash
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar kolay gelsin herkese...
Başlıkta da dediğim gibi laptop önerisinde bulunabilir misiniz?
[size="3"][font="Arial Black"]Tercih ettiğim markalar:[/font][/size]
[b]Hp
Dell
Asus
Packard Bell
Toshiba[/b]

[size="3"][font="Arial Black"]Ayırdığım Fiyat:[/font][/size] [b]1000 - 2000 TL
[/b][size="3"][font="Arial Black"]Aradığım bazı özellikler:[/font][/size]
[b]i5 ya da i7 ( tercihim i7 )
Paylaşımsız ( bağımsız ne deniyorsa ) mümkün mertebe 2 GB ekran kartı.
15.6 Ekran
4 GB ve üstü Ram
Maksimum Ram boyutu en az 8 GB
Ciddi anlamda ısınma sorunu olmayan ( altına soğutucu koymadan ( kapanmadan 3 - 4 gün açık kalacak ) )[/b]

Genel hatları ile bunlar sonradan aklıma gelirse ekleme yapabilirim. Yardımlarınızı beklemekteyim. Herkese Teşekkür ederim. Edited by qash

[quote]http://www.sadecenotebook.com/main/dell_xps_502xs67f65_core_i72670qm_220_ghz_6_gb_500_gb_2_gb_vga_156_freedos-pmu20267.html[/quote]

[b]Dell XPS 502X-S67F65 Core i7-2670QM 2.20 Ghz 6 GB 500 GB 2 GB VGA 15.6 Freedos[/b]

[b]Ürün Kodu[/b] F502S67F65 [b]Renk[/b] Metalloid Aluminum [b]Aile[/b] XPS L502X [b]İşlemci Cinsi[/b] Intel Core i7-2670QM ( 2,2 GHz; 3,1 GHz Turbo; 6MB Düzey ) [b]Ön Bellek[/b] 6MB [b]Bellek[/b] 6144MB (1x 4096MB + 1x 2048MB) 1333MHz DDR3 Dual Channel [b]Maksimum Bellek ( MB)[/b] 8 GB DDR3 [b]Bellek Slot Sayısı[/b] 2 [b]Sabit Disk[/b] 500GB SATA 7200 rpm [b]Ekran Kartı[/b] NVIDIA GeForce GT 540M 2GB [b]Ekran Boyutu[/b] 15.6'' [b]Ekran Tipi[/b] FHD B + RGLED True-Life [b]Ekran Çözünürlüğü[/b] 1920 x 1080 [b]Optik Sürücü[/b] 8x DVD+/-RW [b]Ses Kartı[/b] var [b]İşletim Sistemi[/b] FREE DOS [b]Faks Modem[/b] yok [b]Network Kartı[/b] Gigabit Ethernet [b]Kamera[/b] 2.0 Mega Pixel web camera [b]I/O Port[/b] 2 USB 3.0, 1 USB 2.0 (eSATA/Powershare combo),HDMI 1,4 , 1 Mini Display port, 1 RJ45ethernet konektörü, 1 AC Adaptör konnektörü [b]Bluetooth[/b] var [b]Wireless[/b] Intel Centrino Wireless-N 1030 (1x2 b/g/n+ Bluetooth combo card) [b]Ağırlık (kg)[/b] 2.78 kg [b]Garanti ( Yıl, Açıklama)[/b] 2 Yıl yerinde Garanti [b]Pil Tipi - Ömrü[/b] 6 Hücreli [b]Web Adresi[/b] www.dell.com [b]Klavye[/b] Q Türkçe [b]Mouse[/b] TOUCH PAD

[quote name='yeniceli2001' date='21 February 2012 - 10:50 ' timestamp='1329821429' post='1158361']
[b]Dell XPS 502X-S67F65 Core i7-2670QM 2.20 Ghz 6 GB 500 GB 2 GB VGA 15.6 Freedos[/b]

[b]Ürün Kodu[/b] F502S67F65 [b]Renk[/b] Metalloid Aluminum [b]Aile[/b] XPS L502X [b]İşlemci Cinsi[/b] Intel Core i7-2670QM ( 2,2 GHz; 3,1 GHz Turbo; 6MB Düzey ) [b]Ön Bellek[/b] 6MB [b]Bellek[/b] 6144MB (1x 4096MB + 1x 2048MB) 1333MHz DDR3 Dual Channel [b]Maksimum Bellek ( MB)[/b] 8 GB DDR3 [b]Bellek Slot Sayısı[/b] 2 [b]Sabit Disk[/b] 500GB SATA 7200 rpm [b]Ekran Kartı[/b] NVIDIA GeForce GT 540M 2GB [b]Ekran Boyutu[/b] 15.6'' [b]Ekran Tipi[/b] FHD B + RGLED True-Life [b]Ekran Çözünürlüğü[/b] 1920 x 1080 [b]Optik Sürücü[/b] 8x DVD+/-RW [b]Ses Kartı[/b] var [b]İşletim Sistemi[/b] FREE DOS [b]Faks Modem[/b] yok [b]Network Kartı[/b] Gigabit Ethernet [b]Kamera[/b] 2.0 Mega Pixel web camera [b]I/O Port[/b] 2 USB 3.0, 1 USB 2.0 (eSATA/Powershare combo),HDMI 1,4 , 1 Mini Display port, 1 RJ45ethernet konektörü, 1 AC Adaptör konnektörü [b]Bluetooth[/b] var [b]Wireless[/b] Intel Centrino Wireless-N 1030 (1x2 b/g/n+ Bluetooth combo card) [b]Ağırlık (kg)[/b] 2.78 kg [b]Garanti ( Yıl, Açıklama)[/b] 2 Yıl yerinde Garanti [b]Pil Tipi - Ömrü[/b] 6 Hücreli [b]Web Adresi[/b] www.dell.com [b]Klavye[/b] Q Türkçe [b]Mouse[/b] TOUCH PAD
[/quote]

[size="4"][b]arkadaşım ben tavsiyede bulunamayacağım ama bi yorum da bulunacağım.Arkadaşa önerdiğin notebook'un özellikleri çok güzel i7 işlemci 6 gb ram 2 gb ekran kartı ve markası Dell. Fiyatı 1.986,00 TL bu fiyata olmasının sebeplerinden bir tanesi de DELL marka olması.DELL bildiğiniz gibi ekstra marka ücreti alıyor.Bu özelliklerde başka bir markayı daha ucuza bulabileğiz kanaitindeyim. Dikkatimi çeken bir diğer özellikte işletim sisteminin OLMAMASI.Bu fiyata bence lisanlı bir WİN7 ULTİMATE 64BİT sürümü lisansı olması gerekiyordu[/b][/size]

[quote name='bta279' date='21 February 2012 - 10:37 ' timestamp='1329820675' post='1158358']
packard bell den uzak dur hp'de ısınma sorunu war toshıbadada yeni modellerinde ısınma var bnim önemim asus-dell-lenovo-sony vaio
[/quote]

[size="4"][b]HP de ısınma problemi hala var mı.ben artık yeni çıkan HP'lerde ısınma sorunu yok diye biliyorum.Kullanan bir kaç arkadaşımın gözlemlerine göre konuşuyorum.
Diğer tavsiye ettiğin notebooklarda DELL i bende tavsiye ederim fakat fiyatı her zaman diğerlerinden pahalı olur.LENOVO u ucuzluğu
ve görünümü ile tavsiye ederim.Sony ise notebooklar içinde en karizmatik notebook.Dizaynı ve dış görünüşü harika.

Benim favorim ise SAMSUNG, DELL ve LENOVO notebok

SAMSUNG Notebook mu diyenler olabilir ben sonuna kadar tavsiye ederim.Aradığın özelliklerde Samsung Notebook'u uygun fiayata bulabilirsin.

Saygılarımla Ali
[/b][/size]

Edited by yagcim

[b][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="2"]MONSTER® Q72W255HP01 15.6"[/size][/font] [/b][font="Arial, Helvetica, sans-serif"] [/font]
[font="Franklin Gothic Medium"][size="3"][color="#000080"][sub]Yüksek performans ve sağlamlık için[/sub][/color][/size][/font]

[spoiler] http://www.monsternotebook.com.tr/W255HP-GT520M-MONSTER%C2%AE-Q72W255HP01.html [/spoiler]
[font="Arial, Helvetica, sans-serif"] [/font]

[quote name='yeniceli2001' date='21 February 2012 - 12:50 ' timestamp='1329821429' post='1158361']

[/quote]

Araştırman ve önerin için teşekkür ederim. Gerçekten güzel bir model. Tam istediğim gibi. Listeye ekliyorum. Önerilen modeller arasında Fiyat / Performans durumuna göre karar vereceğim. Teşekkür ederim.

[quote name='forjest' date='21 February 2012 - 13:31 ' timestamp='1329823889' post='1158380']
[b][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][size="2"]MONSTER® Q72W255HP01 15.6"[/size][/font] [/b][font="Arial, Helvetica, sans-serif"] [/font]
[font="Franklin Gothic Medium"][size="3"][color="#000080"][sub]Yüksek performans ve sağlamlık için[/sub][/color][/size][/font]

[spoiler] http://www.monsternotebook.com.tr/W255HP-GT520M-MONSTER%C2%AE-Q72W255HP01.html [/spoiler]
[font="Arial, Helvetica, sans-serif"] [/font]
[/quote]

Araştırman ve önerin için teşekkür ederim. Ben de araştırma yaparken bu modelle karşılaşmıştım. Sistem güzel duruyor ama ekran kartından dolayı onda karar kılmadım ama listeye ekledim. Teşekkür ederim.

[quote name='ersinabi' date='21 February 2012 - 13:46 ' timestamp='1329824793' post='1158383']
asus için kimse birşey demedi henüz?
[/quote]
Asustan da bir iki model gelmesini bekliyorum son kararımı vermek için. Aslında sadece yazdığım modellerden değil de diğer modellerden de önerilerde bulunabilirsiniz arkadaşlar. yazdığım özellikleri kapsaması, siz ya da çevrenizde kullananların ( ki bilgisayarı kullanıyorum diyebilenler ) memnun olduğu modelleri yazabilirsiniz.

Edited by qash

[spoiler]http://www.monsternotebook.com.tr/P150EM-GTX670M-MONSTER%C2%AE-Q61P150EM01.html[/spoiler]

Arkadaşlar uzun aramalarım sonucu yukarıdaki MONSTER® Q61P150EM01 marka model laptopu %80 kesinlikle almaya karar verdim. Yalnız bir iki soru kafama takıldı...
1-kasa alüminyum mu plastik mi?
2- ısınma sorunu var mı? Saatlerce maksimum performansta kullanılınca - oyun oynanınca ısınma ne derecede oluyor. Rahatsız edici bi sıcaklık mı yoksa normal denecek bir sıcaklık mı?

Arkadaşlar monster marka laptop kullanmış, kullanmakta veya kullanan - kullanmış bir arkadaşı olan arkadaşlar fikirlerini izlenimlerini yazabilirlerse memnun olurum.
Teşekkür ederim.

[quote name='qash' date='23 February 2012 - 19:35 ' timestamp='1330025737' post='1159724']
[spoiler]http://www.monsternotebook.com.tr/P150EM-GTX670M-MONSTER%C2%AE-Q61P150EM01.html[/spoiler]

Arkadaşlar uzun aramalarım sonucu yukarıdaki MONSTER® Q61P150EM01 marka model laptopu %80 kesinlikle almaya karar verdim. Yalnız bir iki soru kafama takıldı...
1-kasa alüminyum mu plastik mi?
2- ısınma sorunu var mı? Saatlerce maksimum performansta kullanılınca - oyun oynanınca ısınma ne derecede oluyor. Rahatsız edici bi sıcaklık mı yoksa normal denecek bir sıcaklık mı?

Arkadaşlar monster marka laptop kullanmış, kullanmakta veya kullanan - kullanmış bir arkadaşı olan arkadaşlar fikirlerini izlenimlerini yazabilirlerse memnun olurum.
Teşekkür ederim.
[/quote]

yanlış anlama dostum ama işlemcini güzel seç ben Asus N55SF S1278v modelini aldım çok ileri düzey performansı var çok iyi bir ekran kartına sahip ve ayrıca tüm N serilerinde ses sistemi iyi ve sonicmaster subwoofer la geliyor bir üst modelinde sadece blueray okuyucu vardı ama okumasada olur dedim bu seçtiğin laptop yerine asusun N53sf modellerine bak derim eğer benim aldığım pahalıysa birde bi alt modeli var ASUS N55sf-s1349v buda olmaz dersen N53 serilerine bak ;)

ne alaka diyicen seçtiğin laptop [color="#FF0000"]mobil[/color] i7 işlemci kullanıyo ben çok sağlam olduğuna inanmıyorum o paraya değmez i7 2630qm en kötü bu tarz bi işlemci tercihin olsun ben i7 2670qm kullanıyorum şuan laptoplarda daha üst işlemci yok ;)

[quote][b]1.soru: Neden Laptop almak istiyorsunuz ?

a) iş için ( ofis işlemleri,Programlar, birçok yazılım üzerinde çalışma yaparım diyorsanız yani Performans odaklıysanız )

- Bu seçenek size uygunsa ek kıralı sizsiniz çünkü bu işler için kullanacaksanız bütceniz geniş demektir.
- İntel İ5 ve İ7 işlemcilerinden düşüğüne bakmayın derim
- En az 4GB DDR3 Ram olmalı
- İşlemci ile RAM lerin FSB hızları nekadar yüksek olursa okadar iyidir ve mümkünde işlemvi ile aynı olsun
- Ekran kartını belirtmeme gerek yok zaten böyle bir bilgisayarda çok iyi bir ekran kartı olacaktır.
- Bilgisayarın Kasa Tasarımına iyi bakın ; altındaki ve yanlardaki havalandırma yeterli olmalı
- Çok Kaliteli olsun diyorsanız; Toshiba Öneriyorum, Performanslı ama uygun olsun derseniz Casper Öneriyorum.

B) Oyun için ( hem iş için hemde oyun için diyorsanız, son çıkan oyunları oynamadan duramam diyorsanız )

- Oyun hastaları (Ben) Sizin için Önemli olan Ekran Kartıdır ve ekran kartında önemli olan paylaşımsız olmasıdır.
- İşlemciniz en en düşük İntel İ3 olmalı İntel İ5- İ7 olusa daha iyi olur.
- HDD niz en az 500 olsun
- İlk Ve ısrarlı tercihim MONSTER (Oyun konusunda kendilerini kanıtlamış bir markadır) markası sonra Toshiba da olabilir

c) Standart Kullanıcıyım ( evde ve işte, word, Excell kullanırım, mail lerime bakarım , internetde gezinirim diyorsanız )

- sizin için ise seçim yapabileceğiniz marka ve model seçeneği çok fazla
- İşlemciniz en fazla INTEL İ3 olabilir yada Core2 Dou olabilir.
- Ram en az 2GB olmalı
- İNTEL yada AMD Marka işlemci farketmez ama ben İNTEL’i öneriyorum.
- Önerdiğim Markalar; Casper, Lenovo, Samsung, Exper alınabilir.

2.soru: Nerelerde Kullanacaksınız ?

d) Sürekli yanınızdamı taşıyacaksınız ?
- Hafifliğine dikkat edin , Sürekli yanınızda olacaksa ağır bir bilgisayar hem ruh hemde beden sağlığınızı etkileyecektir.
- Küçük olması ilk tercihiniz olabilir(Daha hafif olacaktır)

e) Genelde masamda Sabit olacak ,çok sıklıkta taşımam diyorsanız
- Ağırlığı değil Performansı Göz önünde Bulundurun.

f) Marka takıntınız yada Tasarım takıntınız olurmu

Buna Yapacak birşey yok Beğendiğinizi içinize sineni alın
Bu seçenekleri belirlediyseniz şimdi Laptopunuzu seçebilirsiniz.
Laptop’unuzu seçme işlemi için ise pazar analizi yapmalısınız

3.bölümü soru ile değilde aslında önemli bilgilerle doldurmak istiyorum

işte en çok pişmanlık duyulan konular bu bölümde açıklayacaklarımdan kaynaklanıyor.
-Fiyat Araştırmasını sabırla yapmalısınız.(Çok önemlidir)
- Aceleci davranmamalısınız.
- Kulakdan dolma yönlendirmelere kanmayın.
- Büyük firmaların indirim kampanyalarını takip edin

Bu yazımızda: Laptop almadan önce sizleri bilgilendirmek istedik tabiki tüm karar sadece size ait

[color="#0000FF"]Not:Alıntı bilgidir marka secimi kendinize aittir.[/color]
[/b][/quote]