Jump to content

Dell Leptopta Wireless Sorunu

kocak37
 Share

Recommended Posts

Sağ yanda alt köşeye yakın bir sürgülü düğme olması lazım (Benim Dell Inspiron 1525'de orada.) Oradan wireless'i mekanik olarak açman gerekiyor. Sürücü yükleme işinide bu açma işleminden sonra yapabiliyorsun. Yoksa sürücüsüde doğru olarak yüklenemez.
Kolay gelsin.

[quote name='temmuz' date='22 February 2012 - 19:53 ' timestamp='1329940405' post='1159212']
Sağ yanda alt köşeye yakın bir sürgülü düğme olması lazım (Benim Dell Inspiron 1525'de orada.) Oradan wireless'i mekanik olarak açman gerekiyor. Sürücü yükleme işinide bu açma işleminden sonra yapabiliyorsun. Yoksa sürücüsüde doğru olarak yüklenemez.
Kolay gelsin.
[/quote]

Arkadaşım adam dell insprion n5110 diyo sen 1525 diyosun. Yapılacak işlem Pc nin altındaki Service Tag numarasını Dell driver sitesine yazıp uygun driveri indirmek....

Inspiron 1525 veya başka model.. Kaldıki model numarası kaç olursa olsun Inspironlar hepsi aynı grup. Ayrıca sadece Dell Inspiron değil, diğer birçok başka marka ve modelde benzer durumlar var. Yani önce notebook'un wireless bağdaştırıcısı donanım olarak açılacak/aktif edilecek (Donanımsal install..), sonra sürücüsü kurulacak. Bu aktifleştirme biostanda olabilir, fn tuş kombinasyonlarından biri ilede olabilir yada dediğim gibi bir düğme vasıtasıyla falanda olabilir. Dell Inspiron 1525'te düğme olduğuna göre diğer Inspironlarda (ve hatta diğer Dell modellerindede) benzer bir düğme olmalı diye düşünüyorum ama konuyu açan ve sorunu olan arkadaşımız bu konuda bir cevap bile vermiyor. Düğmesini açtım yada düğme falan göremedim diyebilirdi. Bundan sonra duruma göre aşama aşama yeni çözüm önerileride gelebilirdi. Yoksa gelen öneriler doğru sürücüyü bul sınırında kalır ve eğer dediğim durum sözkonusuysa bu doğru sürücüde doğru yüklenemeyeceği için yine çözüm olmaz (Büyük ihtimallede şu anki durum bu.). Kendisi bilir..

Edited by temmuz

arkadaşlar baktım ve hiç bir yerinde wireless açmak için düğme yok fn tuşlarıylada açyım proğram kurulmuş görünüyor hatta on of seçeneği var on aktif olmuyor ethernet denetleyicizsinde soru işareti var ve aşağıdakilerinde hangisi olabilir onu tekrar kuracağım
http://www.dell.com/support/drivers/tr/en/trdhs1 burada netvork var bunlardan hangisi olabilir

arkadaşlar baktım ve hiç bir yerinde wireless açmak için düğme yok fn tuşlarıylada açyım proğram kurulmuş görünüyor hatta on of seçeneği var on aktif olmuyor ethernet denetleyicizsinde soru işareti var ve aşağıdakilerinde hangisi olabilir onu tekrar kuracağım
http://www.dell.com/support/drivers/tr/en/trdhs1 burada netvork var bunlardan hangisi olabilir

[code]http://www.dell.com/support/drivers/tr/en/trdhs1[/code]..sayfasında Win7 64 bit ve Network sekmesi altında 7 adet driver ve uygulama var. Bunların hepsini kurarak sisteminde network konularında sorunsuz çalışırsın. Ama önce on aktif olmalı. Buda kuracağın sürücülerle değil, daha önceki mesajlarımdada belirttiğim gibi ya mekanik bir düğme yada fn kombinasyonlarından f tuşlarından biri yada bios ayarlarından olacak.Bunlardan geçerli olanı bulmalısın öncelikle. FN tuşlarından hangisiyle on/of ekranı açıldı? Bir basışta of oluyorsa ikinci basışta on olur (Fn ile birlikte yeniden basışta..). Bios'a da bak.
Çok gecikmeli cevap veriyorsun. Yardımcı olmaya çalışanlara güvenmiyor ve saygı duymuyorsan burada hiç sormamalısın.
Edit: Aynı sayfada 4 adet Chipset dosyasıda var. Bunlarıda sistemine kurmalısın.

Edited by temmuz

[quote name='temmuz' date='23 February 2012 - 13:23 ' timestamp='1330003434' post='1159528']
[code]http://www.dell.com/support/drivers/tr/en/trdhs1[/code]..sayfasında Win7 64 bit ve Network sekmesi altında 7 adet driver ve uygulama var. Bunların hepsini kurarak sisteminde network konularında sorunsuz çalışırsın. Ama önce on aktif olmalı. Buda kuracağın sürücülerle değil, daha önceki mesajlarımdada belirttiğim gibi ya mekanik bir düğme yada fn kombinasyonlarından f tuşlarından biri yada bios ayarlarından olacak.Bunlardan geçerli olanı bulmalısın öncelikle. FN tuşlarından hangisiyle on/of ekranı açıldı? Bir basışta of oluyorsa ikinci basışta on olur (Fn ile birlikte yeniden basışta..). Bios'a da bak.
Çok gecikmeli cevap veriyorsun. Yardımcı olmaya çalışanlara güvenmiyor ve saygı duymuyorsan burada hiç sormamalısın.
Edit: Aynı sayfada 4 adet Chipset dosyasıda var. Bunlarıda sistemine kurmalısın.
[/quote]
öncelikle güven meselesini ortadan kaldıralım geç yazma sebebim dışarı çıkmam ve güvenmesem yazmazdım hatta foruma girmem sizlere güvenmesem neyse fn tuşuyla aktif olmuyor ilk kurulduğundan beri of on kısmı çalışmıyor hepsini yükledim ilk başta belirttiğim gibi ethernet denetleycisinde soru işareti var sorunun ordan kaynaklandığını tahmin ediyorum benim sizden istediğim bu 7 tane driverdan hangisini tekrar yüklemek istediğimi sormuştum ve dediğiniz gibi bios tanda olabilir ama ben biostan yapmayaı bilmiyorum

[code]http://www.dell.com/support/drivers/us/en/19/DriverDetails/DriverFileFormats?DriverId=26RM6&FileId=2731103258[/code]

hocam 50ye yakın dell inspiron 5110 core i5 ve core i7 gurubu dizüstü kurulumu yaptım, arkadaşların dediği gibi biostan açma ya da herhangi sürgülü bir aparat ile aktif etme yok bu seride, şu an bile 5110 n15 inspiron b63f45 kendi laptopumdan yazıyorum. yukarıdaki dell in orjinal sürücünü kur problemin hallolacaktır selametle kal... hiç de olmadı yapamadım diyorsan Teamviweri kur benle irtibata geç günlük 15-20 defa tnctr ye girerim, senin pc ye bağlanığ yaparız sıkıntı yapma..

Edited by yeniceli2001

[quote name='yeniceli2001' date='23 February 2012 - 15:40 ' timestamp='1330011606' post='1159598']
[code]http://www.dell.com/support/drivers/us/en/19/DriverDetails/DriverFileFormats?DriverId=26RM6&FileId=2731103258[/code]

hocam 50ye yakın dell inspiron 5110 core i5 ve core i7 gurubu dizüstü kurulumu yaptım, arkadaşların dediği gibi biostan açma ya da herhangi sürgülü bir aparat ile aktif etme yok bu seride, şu an bile 5110 n15 inspiron b63f45 kendi laptopumdan yazıyorum. yukarıdaki dell in orjinal sürücünü kur problemin hallolacaktır selametle kal... hiç de olmadı yapamadım diyorsan Teamviweri kur benle irtibata geç günlük 15-20 defa tnctr ye girerim, senin pc ye bağlanığ yaparız sıkıntı yapma..
[/quote]
hocam eyvallah bu oldu teşk ederim

• 5 ay sonra...

arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar dilerim bendede dell 5110 64 bit windows 7 dizüstü var yeni aldım. ilk 2-3 hafta iyidi fakat daha sonra kablosuz ağa bağlanma sorunu yaşadım teknik servisi aradım wifi kartını yeniledir fakat sorun hala devam ediyor pc açtığımda bazen görüyor neti fakat daha sonra sarı bir ünlem işareti geliyor ve kablosuz ağ gidiyor bazen ise hiç görmedi oluyor ağı teknik servisi aramakdan yoruldum bir arkadaşa önerdiğiniz programı yükledim fakat tam yüklenmiyor nedense bu sorundan nasıl kurtulabilirim?

[quote name='Horneytown' date='23 February 2012 - 17:51 ' timestamp='1330012264' post='1159608']
http://www.laptop-software.com/dell/dell-inspiron-n5110-windows-7-drivers/ burdan indirebilirisin.var driveri.
[/quote]

fakat doğru düzgün kurulmuyor?