Jump to content

Deep Freeze Sorunu

mnahit
 Share

Recommended Posts

programları kendi ununistal exe leriyle kaldırdığınızda kaldırdığınız program regedit de kayıt bırakmakta kayıtları silmediğiniz taktirde tekrar kurarken hata verebiliyor tavsiyem programları kaldırırken revo veya your uninistal gibi programları kullanmanızdır eğer bunların dışında kaldırdıysanız temizlik yapan bilhassa regedit temizliği yapan programlara tarattırın sorun çözülecektir..

[quote name='the67' date='28 February 2012 - 15:11 ' timestamp='1330434684' post='1162170']
programları kendi ununistal exe leriyle kaldırdığınızda kaldırdığınız program regedit de kayıt bırakmakta kayıtları silmediğiniz taktirde tekrar kurarken hata verebiliyor tavsiyem programları kaldırırken revo veya your uninistal gibi programları kullanmanızdır eğer bunların dışında kaldırdıysanız temizlik yapan bilhassa regedit temizliği yapan programlara tarattırın sorun çözülecektir..
[/quote]

aynen revo uninstaller kullan düzelir regedit kayıtlarını kontrol et.

Yardımlarınız için teşekkür ederim ancak şu anki haliyle program uninstall halde yani sistemde kurulu değil ki program onu kaldırsın... Tekrardan kursam revoyla kaldırayım ama problem zaten bu sonradan kurulum esnasında hata oluşmasıyla ilgili. Deep Freeze'i iyi bilen ancak yol tarif edebilir gibi geliyor bana. Tekrar hepinize teşekkür ederim...

Bu Gibi Durumlar İçin UndeepFreeze Kullanmanı Tavsiye Ederim Programın Herhanqi Bir Parcası Dahi Kalsa Siliyor.

Buyrun Linki

http://www.4shared.com/get/g-QVctPP/undeep_freeze_v6_by_-exh_princ.html

Geçmiş Olsun Ama Deep Freeze Kaldırırken Hata Alıyorum Demissin Reg Kayıtlarını Bir Kontrol Etmeni Tavsiye Ederim Öncelikle Format Atmadan Önce.

Veya Local Settings de Programa Dair herhanqi bir Parça Kalmıştır Bundan Dolayı Kaldıramıyor Olabilirsin Öncelikle Deep Freeze'in Aktifmi Pasifmi Olduqunu Kontrol Et Derim Bunuda Tuş Kombinasyonuyla Deneyebilirsin.

control+alt+shift+f6

Bu Kombinasyonlardan Yüklü Olup Olmadıqını Kontrol Edebilirsin

narexc beni o kadar sıkıntılı bir işten kurtardın ki... ne kadar teşekkür etsem azdır. Rabbim de sana zor zamanında yetişsin...
Tavsiyede bulunan, öneri getiren, katkısı olan herkese...

Edited by mnahit

[quote name='mnahit' date='28 February 2012 - 16:54 ' timestamp='1330448072' post='1162313']
narexc beni o kadar sıkıntılı bir işten kurtardın ki... ne kadar teşekkür etsem azdır. Rabbim de sana zor zamanında yetişsin...
Tavsiyede bulunan, öneri getiren, katkısı olan herkese...
[/quote]

Rica Ederim Ne demek Bugun Sana Yarın Bana :D Herkesin Bilmediqi Konular var ve Yardım İsteyeceği Bir Çok Konu Var :D Hayırlı Olsun Ne Diyeyim Format Atmaktan Kurtulmuş Oldun Böylelikle :D

Sadece registryden F3'le "deep" araması yapıp "doğru" yerleri silmek yetmedi, ilerde lazım olursa not düşmüş olalım, hem program files'daki "Faronics" hem de sistemin C: sürücü rootundaki deepfreeze kalıntılarını manuel silmeniz gerekiyor. Silme işlemlerinden sonra bilgisayarı bir kapatıp açmak gerekiyor galiba. Hadi hayırlı traşlar...

Edited by mnahit

[quote name='mnahit' date='28 February 2012 - 17:15 ' timestamp='1330449352' post='1162337']
Sadece registryden F3'le "deep" araması yapıp "doğru" yerleri silmek yetmedi, ilerde lazım olursa not düşmüş olalım, hem program files'daki "Faronics" hem de sistemin C: sürücü rootundaki deepfreeze kalıntılarını manuel silmeniz gerekiyor. Silme işlemlerinden sonra bilgisayarı bir kapatıp açmak gerekiyor galiba. Hadi hayırlı traşlar...
[/quote]

Tabiki Reg Kayıtlarını Silmeniz Yetmeyebilir Local Settings ve Program Files'tan manuel silme yapmanız gerekir. Ama Öncelikle Deep Freeze'in Aktifmi Pasifmi Olduqunu Kontrol Etmek Gerekir Tabiki Gerekli Tuş Kombinasyonları ile Bazen Deep Freeze ler Kendilerini Saklarlar Yani Simge Göremezsiniz Bunun İçinde Gerekli Olan Tuş Kombinasyonu İle Aktifse Pasif Hale Getirerek Silebilirsiniz.

Bu gece bu konuyu yeryüzünde en iyi bilen kişi olarak son notu yazayım. Benim pozisyonumla karşılaştığınızda
1) c rootdaki dfinstal ile
2) program files daki Faronics klasörünü silmeniz yeterli.
Peşinden yeni kurulumu sorunsuz yapıyor sistem. Regeditle birşey silmenize gerek yok, bisürü vakit kaybettim hangisini sileyim diye...

not. deepfreeze baştan beri pasifti yazmamışım hiç ancak pasif olmasına ve uninstall edilmiş olmasına rağmen yeniden kurulamıyordu.

Edited by mnahit

[quote name='mnahit' date='28 February 2012 - 16:49 ' timestamp='1330440598' post='1162219']
Yardımlarınız için teşekkür ederim ancak şu anki haliyle program uninstall halde yani sistemde kurulu değil ki program onu kaldırsın... Tekrardan kursam revoyla kaldırayım ama problem zaten bu sonradan kurulum esnasında hata oluşmasıyla ilgili. Deep Freeze'i iyi bilen ancak yol tarif edebilir gibi geliyor bana. Tekrar hepinize teşekkür ederim...
[/quote]

bak arkadaşım onuda açıkladım en baştan revo vs. prolarla kaldırırsan zaten o temizliği yapıyor birde normal yoldan kaldırırsan herhangi bir temizlik prosuyla ben advenced system care programını öneririm taratman gerekir ki kalan izleri regeditteki kayıtları silmelisin yoksa tekrar kurman mümkün değil...

[quote name='the67' date='28 February 2012 - 18:20 ' timestamp='1330453256' post='1162371']
bak arkadaşım
[/quote]
Yukarıya Bak Arkadaşım, konu çoktan çözüldü izah edildi. Hem de öyle revo-care filana hiç gerek kalmadan 1 dosya 1 klasörü kendin manuel olarak silmen şeklinde. Yani olay deepfreeze programının davranış şekliyle ilgiliydi ok?