Jump to content

Expolorer.xe Çalışmıyor Artık

efsane_6868
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar dün siteyi gezerken
http://www.tnctr.com/topic/108469-windows7-de-bathlat-simgesini-dedhithtirme/
Windows7 De Başlat Simgesini Değiştirme
konusuna baktım ve denilenleri yaptım
İşlemi yapmadan evvel C:\Windows\explorer.exe nin dosya sahipliğini almamız gerekiyor dedi ordaki cmddeki komnutları ytaptım bilgisayar resety attım ama şimdi

başlangıçda expolorer.exe hiç malışmıyor masa üstü felan aöçılmıyor

görev yöneticisinden yeni göreve expolorer.exe yazıp başlatayım diyorum izin yok diyor sistemi geri yüklemede bapamıyorum başlat çıkmadığı için lütfen yardımcı olun format atmamam gerek :(

[quote name='efsane_6868' date='28 February 2012 - 14:28 ' timestamp='1330432083' post='1162154']
yokya sistemi geri yüklenin çalıştırda komutu olsa bence düzelir muhakkak formatsız düzelmesi gerekir bence vardır yöntemiya Format en son çare
[/quote]
Sana yukarıda bir yöntem yazdım.

Yeni Gorev - Reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\RpcSs" /v ObjectName /t REG_SZ /d LocalSystem yazın, entera basin ve pcyi yeniden başlatin.

yada şunu dene Regedit.exe çalışırsa

"KEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon" dizinine gel.

sağ taraftaki "Shell" değerini sil ve regediti kapat. PC'yi yeniden başlat.

* "ctrl+alt+delete" e basarak "Windows Görev Yöneticisini" açın.

* "regedit" yazın ve "Enter"a basın. Kayıt Defteri açılacak.

* Aşağıdaki değeri bulun;
Alıntı:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\
Bu veride "explorer.exe" ve "iexplorer.exe" varsa silin yoksa problem yok.

Sonra aşağıdaki veriyi bulun;
Alıntı:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
Verinin altında "Shell" değerini bulun. Değerin "Explorer.exe" olması gerekiyor. Değil ise "Shell" değerene çift tıklatın ve "Explorer.exe" yazın. Tamam deyip çıkın. Sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Bu Çözüm Olmazsa Formattan Baska Bir Çareniz Kalmamış Demektir.

Kardeş bence acizane tavsiyem böyle durumlarda her zaman ACTİVE DISK IMAGE, ACRONIS gibi programlarla windowsun kurulu olduğu
diskin önceden imajını alıp, yüklemek..yukarıdaki arkadaşların çözüm yolları belki sorununuzu çözer mi bilemem ama sistem geri yükleme bi yere kadar çalışıyor..Format atıp ayarlarınızı yükleyene kadar eğer önceden alınmış bir disk image nız varsa (bu programlarla alınmış) benimki 10 dk sürüyor sistemi,geri yükleyin derimm.Bu programları USB flash bellekle veya CD ile kullanabilirsiniz.Formatızı atın bu programları bi deneyin derim kolay gelsinn.