Jump to content

Windows Consumer Preview - Beta

istanbul82
 Share

Recommended Posts

• Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

win8 bugün lgx140 netbook a kurdum.Cihazın çözünürlüğünü ayarladıktan sonra heryere rahatça girebildim win8 i oldukça başarılı ve kısa zamanda alışılabilecek buldum ancak tek sorunum tüm driverları kusursuz kurmasına rağmen realtek RTL 8191SE wireless ı kuramadı win7 driverini yüklesemde bu driver uyumlu değil deyip kestirip attı :) bu konuda benzer sorun yaşayan ve çözüm bulabilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

[quote name='mkdmuh' date='18 March 2012 - 19:46 ' timestamp='1332092809' post='1171718']
win8 bugün lgx140 netbook a kurdum.Cihazın çözünürlüğünü ayarladıktan sonra heryere rahatça girebildim win8 i oldukça başarılı ve kısa zamanda alışılabilecek buldum ancak tek sorunum tüm driverları kusursuz kurmasına rağmen realtek RTL 8191SE wireless ı kuramadı win7 driverini yüklesemde bu driver uyumlu değil deyip kestirip attı :) bu konuda benzer sorun yaşayan ve çözüm bulabilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
[/quote]

kardeş Windows xp driver'ını bi dene
işte link : http://www.lg.com/lgecs.downloadFile.ldwf?DOC_ID=KRSWD000003439&ORIGINAL_NAME_b1_a1=Wireless.zip&FILE_NAME=KRSWD000003439-b1-a1.zip&TC=DwnCmd

Edited by klas2264

Selamun Aleykum beyler sunuda cozsek ya bı el atalım :) ASUS eee pc kurdum iki kere ama cozemedım

(the screen resolution is too low for this app to run )metro arayuzundekı appler hata verıo 1024x600 cozunurlukte yukselmıo. ati ekran kartı 6250 HD windows 8 driver kurulu ama olmuyo baska bi netbookta kurdum intel ekran kartında sorun olmuyo bı cozelım artık cogu kısıdede bu hata var

[quote name='folorixx' date='22 March 2012 - 10:55 ' timestamp='1332413748' post='1173469']
Selamun Aleykum beyler sunuda cozsek ya bı el atalım :) ASUS eee pc kurdum iki kere ama cozemedım

(the screen resolution is too low for this app to run )metro arayuzundekı appler hata verıo 1024x600 cozunurlukte yukselmıo. ati ekran kartı 6250 HD windows 8 driver kurulu ama olmuyo baska bi netbookta kurdum intel ekran kartında sorun olmuyo bı cozelım artık cogu kısıdede bu hata var
[/quote]
sayfaları sırayla okursanız bir arkadaşımız netbooklar için çözünürlük ayarlamayı detaylı anlatmış ben kopyalamıştım "Eeepc lerde ekran çözünürlüğünde sıkıntı var ve metro arayüzü kulanılmıyor 1024x600 çözünürlük olduğu için bunun çok basit bi yöntemiyle 1024x768 çözünürlük yapabiliyoruz regedit açıp ctrl+f tuşuna basarak arama menüsüne ( Display1_DownScalingSupported ) bunu yazıp ara diyince biraz bekleticek ve değer (0) olarak gözüküyor değeri ( 1 ) girip pc yenden başlatıkdan sonra ekran kartını yeniden kurduktan sonra çözünürlük 1024x768 olucaktır metro arayüzünü rahatlıkla kulana bilirsiniz asus eeepc mde denedim sorunsuz bi şekilde çalıştı " aynen bende arkadaşımızın dediği gibi uygulamayı yapıp lg x140 da çözünürlük sorununu halletim.ancak bendede wireless problemi var ne yaptıysam wireless çalışmıyor :)

[quote name='klas2264' date='19 March 2012 - 04:43 ' timestamp='1332132207' post='1171878']
kardeş Windows xp driver'ını bi dene
işte link : http://www.lg.com/lgecs.downloadFile.ldwf?DOC_ID=KRSWD000003439&ORIGINAL_NAME_b1_a1=Wireless.zip&FILE_NAME=KRSWD000003439-b1-a1.zip&TC=DwnCmd
[/quote]
arkadaşım ilgine alakana çok teşekkürler ama malesef buda sorunu çözmedi bu konuda yardımcı olacak başka fikir varsa çok mutlu olurum

[quote name='kayseri204' date='23 March 2012 - 16:23 ' timestamp='1332512590' post='1174059']
güzel mi acaba
[/quote]

Beni muhatap aldı isen: Windows Reader güzel sadece yaptığım iş için (pdf dosyasını A3 ve A4 yazdırmak için açıyorum)

Bu nedenle kullanışlı geliyor

Windows 8 için güzel mi? diyorsan Harika tek eksiğimiz ingilizce bilmemek :)

işte kayıtdefterınde bu yok ( Display1_DownScalingSupported ) ben ellede aradım teker teker 2 gun boyunca yok bilgisayarcıya goturdum adam bıle yapamadı ama kendı netbooğuna kuruyoruz değeri düzeltiyoruz gelıo bende yok ama :) cıldırcm :)

işte kayıtdefterınde bu yok ( Display1_DownScalingSupported ) ben ellede aradım teker teker 2 gun boyunca yok bilgisayarcıya goturdum adam bıle yapamadı ama kendı netbooğuna kuruyoruz değeri düzeltiyoruz gelıo bende yok ama :)

işte kayıtdefterınde bu yok ( Display1_DownScalingSupported ) ben ellede aradım teker teker 2 gun boyunca yok bilgisayarcıya goturdum adam bıle yapamadı ama kendı netbooğuna kuruyoruz değeri düzeltiyoruz gelıo bende yok ama :)

• 4 hafta sonra ...

merhaba arkadaşlar bayadır kullanıyorum ama benim ilk günden beri şöyle bi sıkıntımvar pcyi uykuya aldığımda açılmıor yanı laptop kullanan bilir ekranı kapadınızmı pc kendını beklemeye alır direk sonra açar ekranı basar duğmesine kaldığınız yerden devam edersiniz ama nedense w8de ekranı kapıyorum açıorum düğmeye basıyorum pc çalşiyor fakat ekran gelmiyor formattamı hatavardie 2.yede attım formatı isonun Sha 1 hash değerleride tam bilen warmı çözümdür vs

Başlangıç bu şekilde mi olacak ?

[img]http://cdn9.everything-microsoft.com/wp-content/uploads/2012/05/win8upgradeoffer1.png[/img]

[spoiler]http://www.everything-microsoft.com/2012/05/10/details-microsoft-windows-8-upgrade-offer-windows-7-users-emerge/[/spoiler]