Jump to content

Windows Consumer Preview - Beta

istanbul82
 Share

Recommended Posts

[quote name='fatih123' date='08 March 2012 - 23:58 ' timestamp='1331251113' post='1166903']
benim yazıcıyı tanımamasıyla aynı sebeptir kesin :D
[/quote]
yazıcı driveri kurulu olduğu halde yazdırmıyorsa aşağıdaki yöntemi deneyin ben denedim oldu şuan itibari ile win8 kullaniyorum düzeltmeleri uyguladim hiçbir sıkıntı yok

yazıcı için

Yazıcılar genellikle çok fazla sorun çıkarmazlar, ancak yazıcı kuyruk hizmeti ('spoolsv.exe') ile ilgili sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. PC'niz, yazıcı ile ilgili kilitlenmeler yaşıyorsa bunun nedeni yazıcıyla ilgili çekirdek bir bileşenin değişmiş olması olabilir. Bunu çözmek basit gibi görünse de, bu tür bir yazıcı yönetiminin kullanıcı ara yüzü bulunmadığından o kadar da kolay olmayabilir.

Öncelikle sisteminizin ve kayıt defterinizin bir yedeğini alın ve bunu deneyin:

'Services.msc'yi çalıştırın, 'Yazdırma biriktiricisi'ne sağ tıklayın ve 'Durdur'a basın. 'Regedit'i çalıştırın ve 'HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Monitors\Local Port' anahtarına göz atın. 'Driver'a çift tıklayın ve 'localspl.dll' olarak ayarlandığından emin olun.

'HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Monitors'a gidin. Buradaki varsayılan anahtarlar, 'Microsoft shared', 'Standard TCP/IP', 'Local Port' ve 'USB monitor'dür. Diğer anahtarları silin.

şu an yazıcı dahil hiç bir promlemim yok

donanimim

toshiba l735 i5 işlemcili

nvidia 315m ekran kartı

4 gb ram tabii 32 bitte 3gb oluyor

• Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='casper0007' date='09 March 2012 - 09:55 ' timestamp='1331286952' post='1166971']
wın 8 sanal kurulumdakı sorun
evet türkçeleştirilmiş hali :D
http://imgur.com/MlyGK

denedıgım keyler
DNJXJ-7XBW8-2378T-X22TX-BKG7J

NF32V-Q9P3W-7DR7Y-JGWRW-JFCK8
[/quote]

aynen bu hatayı bende alıyorum... çözemedim bir türlü.. daha kurulum başlamadan da serial istemesi garip :D

[quote name='kocamanadam' date='09 March 2012 - 18:26 ' timestamp='1331313992' post='1167136']
Arkadaşlar Türkçeye nasıl çevirdiniz?Ben yaptım ancak bilgisayar kapandı açılmadı yani hata verdi.Şunu tam olarak anlatacak arkadaşa şimdiden şükranlarımı sunuyorum.
[/quote]

merhaba dostum konuyu bastan beli takip etsen sorununu cozerdin ben yinde konuyu buldum ayni sorunu bende yasadim arkadasim degerli dostum köylü bana yardimci oldu sende altaki resim gibi uygularsan sorunu cozersin kolay gelsin.

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1330632188__ekran_alnts.png[/img]

@beyaz gülüm resimde işaretli yer ayarları kopyalarken İngilizce kalması lazım orayıda tr yaptınmı pc açılmıyor 2 sefer format attım formattan başka care yok ayrıca dil paketi önceki sürüme ait olduğu için bazı hatalar veriyor sistemi consumer değilde developer görüyor ve pover tusu çalışmıyor yeni lng paketi çıkıncaya kadar İngilizce kullanmak en mantıklısı

[quote name='BlaCKFOX_V' date='09 March 2012 - 12:13 ' timestamp='1331295186' post='1167012']
[b][i]start menusündeki video ekelntisini kaldırdım onu nasıl geri getirebilirim yardımcı olabilecek var mı [/i][/b]
[/quote]

winstore a gir orda var yükle tekrar

[quote name='egitimci55' date='09 March 2012 - 05:59 ' timestamp='1331272781' post='1166937']
yazıcı driveri kurulu olduğu halde yazdırmıyorsa aşağıdaki yöntemi deneyin ben denedim oldu şuan itibari ile win8 kullaniyorum düzeltmeleri uyguladim hiçbir sıkıntı yok

yazıcı için

Yazıcılar genellikle çok fazla sorun çıkarmazlar, ancak yazıcı kuyruk hizmeti ('spoolsv.exe') ile ilgili sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. PC'niz, yazıcı ile ilgili kilitlenmeler yaşıyorsa bunun nedeni yazıcıyla ilgili çekirdek bir bileşenin değişmiş olması olabilir. Bunu çözmek basit gibi görünse de, bu tür bir yazıcı yönetiminin kullanıcı ara yüzü bulunmadığından o kadar da kolay olmayabilir.

Öncelikle sisteminizin ve kayıt defterinizin bir yedeğini alın ve bunu deneyin:

'Services.msc'yi çalıştırın, 'Yazdırma biriktiricisi'ne sağ tıklayın ve 'Durdur'a basın. 'Regedit'i çalıştırın ve 'HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Monitors\Local Port' anahtarına göz atın. 'Driver'a çift tıklayın ve 'localspl.dll' olarak ayarlandığından emin olun.

'HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Monitors'a gidin. Buradaki varsayılan anahtarlar, 'Microsoft shared', 'Standard TCP/IP', 'Local Port' ve 'USB monitor'dür. Diğer anahtarları silin.

şu an yazıcı dahil hiç bir promlemim yok

donanimim

toshiba l735 i5 işlemcili

nvidia 315m ekran kartı

4 gb ram tabii 32 bitte 3gb oluyor
[/quote]

eyvallah dostum sağolasın.
ama anlattığına devam edeyim biraz aynı sorunu yaşayan varsa.
regedit den fazlalık değerleri sildikten sonra yazıcınızı çıkarın tekrar takın tanısın. sonra durdurduğunuz yazdırma biriktiricisi "print spooler" i tekrara baslatın işlem tamamdır.
bende di çalısıyor su an.

Arkadaşlar daha önce yazıldıysa affola ama gördüm ki bazı kişiler hava durumu programında sıcaklığı celcius olarak görmek istemişler. Bunu yapmak için program içindeyken WIN+I tuşuna basın ayarlarında göreceksiniz. ki bu zaten bütün metro arayüzlü programlar için geçerli WIN+I bastığınızda o programın ayarlarını açar misal IE10
Saygılar..

Acer 5738 laptop,3 gb ram 2.2 core 2 işlemci, 300 gb sabit disk nvidia g105 512 ekran kartı olan sisteme kurdum. Kuruluş başarılı explorer açıp sağ tıkladık sistem çöktü. Tekrar format atıp win 7 kurdum. henüz stabil değil anladığım kadarıyla

[quote name='uydu1' date='11 March 2012 - 09:27 ' timestamp='1331458071' post='1167773']
Acer 5738 laptop,3 gb ram 2.2 core 2 işlemci, 300 gb sabit disk nvidia g105 512 ekran kartı olan sisteme kurdum. Kuruluş başarılı explorer açıp sağ tıkladık sistem çöktü. Tekrar format atıp win 7 kurdum. henüz stabil değil anladığım kadarıyla
[/quote]
asus eeepc netbooka kurdum atom işlemci 2gb ram gayet güzel çalışıyor zaten beta olduğu için stabil olamaz tam olarak ama keşke pes etmeyip birdaha kursaydınız.

Konuda paylaşıldımı bilmiyorum azönce chipte gördüm ilk msjdaki başlat menüsünden daha iyi duruyor.
[img]http://www.stardock.com/products/start8/images/windows_8_plus_start8.jpg[/img]
burdan indirebilirsiniz.
[quote]http://www.stardock.com/products/start8/[/quote]

kaynak:http://www.chip.com.tr/konu/baslat-menusu-geri-geldi_32406.html

metro uygulamalarından anlayan varsa bibakabilrmi.
developer previewin applications klasöründen wheater news ve alarm uygulamlarını aldım consumerin windowsapps klasörüne attım.
ama metro menüsüne gelmiyor.
sln uzantılı dosyaları yok olsa yaparım da . bilen varsa bi yardım edeblrmi

ARKADAŞLAR BEN İNDİRDİM VE KURDUM.TÜRKÇELEŞTİRME YOK.WİNDOWS 8 DAHA HIZLI ÇALIŞIYOR VE İNTERNETE GİRİŞ HIZI DA MÜKEMMEL DİYEBİLİRİM.ANCAK YENİ YÜZÜ KAFA KARIŞTIRICI.FAKAT KLASİK YÜZÜNÜ DE KULLANMA İMKANI VAR.KISACA WİNDOWS 8'İ BEN BEĞENDİM.BU KONUYU AÇAN VE BİZE YARDIMCI OLAN HER KARDEŞİME TEŞEKKÜR EDİYORUM.

[quote name='habele' date='11 March 2012 - 10:52 ' timestamp='1331463174' post='1167787']
Windows'un bu sürümü böyle giderse sonu milenyum ve vistadan farklı olmayacak gibi görünüyor.
[/quote]

Hep bir felaket tellalcisi oluyor her ürün veya yazılımda. Ama düşündüğünüz gibi olmayacak. Şu an Windows 8 kuranların büyük bir çoğunluğu beğenmiş durumda. Ayrıca daha beta sürecinde olduğunu unutmamak gerek. Diğer taraftan milenyum için haklısınız ama vista için size katılmıyorum. Ben ilk çıktığından beri kullandım. Notebook'umda giriş seviyesinde bir notebook'tu. Hiç sorun yaşamadım. Birileri internette olumsuz yorum yaptı diye kullanmayanlar bile ön yargılı düşünmeye başladı...

[quote name='muhsinakan' date='12 March 2012 - 00:45 ' timestamp='1331513112' post='1168198']
Windows-8 e ıdm (internet download manager) kurduğumda explorer 9 facede beğene bastığımda üzgünüz bir hata oluşdu hatası veriyor çözümü olan varsa memnun olurum
[/quote]
windows 8 de explorer 10 geliyor 9 u nereden buldunuz ayrıca ben ıdm kullanıyorum hiç bir sorun yok eğer explorer ile sorun yaşıyorsanız firefox u önerebilirim ben ikisine kullanıyorum sorun yok