Jump to content

Bilgisayar Yavas Gidiyor

Share

Recommended Posts

s.a arkadaşlar. iyi akşamlar. benim bilgisayarım nerdeyse 2,5 haftadan beri yavas gidiyor . ama sebebini anlayamadım 3defa format attım yeniden kurulum yaptım olmadı. harddisktedir dedim bad sector var dedim low lewel format attım oda olmadı . virüs vardır. dedim indirip kurdugumun antivirüs sayısı cok oda olmadı .sistemi optizime eden cogu programları indirip kurdum oda olmadı. ben sasırdım kaldım ramin hızınımı yukselsek işlemciyimi hızlandırmak için yükseltsek ne yapsam bilmiyorum. hoş ram yada işlemciyide nasıl yükseltceksem . Kısacası bana lütfen yardım edin. bana yardım edene büyük bi tesekkürü bir borc bilirim :(

Özellikler:

2 gb Ram 800 mhz ddr2

AMD Athlon™ 64 x2 Dual cORE pROCESSOR 4400+ 2.31ghZ işlemci

80 gb harddisk Samsung

işletim sistemi: Windows XP

Edited by seyfi53

bn bunu 2 gün önce taktım bi tane daha vardı amd 3500+ 2,20 ghz ondada pc yavas gidiyordu kards . bişyler var pcde virüsmü var ne var anlamadım gitti . yha bu işlemciye win7 iyi gidermi sence yada bu özelliklere ?

İşlemci mişlemci değiştirmene hiç gerek yok AMD işlemcilerin geneli böyle bak şimdi İşlemci fanını sök at gitsin yeni güzel iyi bir fan al ve işlemcinin üzerindeki termal macun kurumuş olabilir onuda tazelersen performansı görüceksin büyük ihtimal ısıdan dolayı senin bilgisayar yavaş benim bir tanıdığın 3500 modelli amd işlemcili bir bilgisayarı var 1 gb ram la ucuyor

aynı özellik bende de var fakat işlemci 3.0 +6000 birde hdd 500 gb seagate
neden 500 gb.eskiden yani gecen yaza kadar 160 gb idi.ve 8mb/sn hızındaydı.sonra hdd elektronik problemden dolayı değiştirmek zornda kaldım.500 gb 16mb seagate hdd aldım.gerçekten performans gözle görülür derecede arttı.
senin 80gb hdd bence eskimiştir.yani yıllanmış oldugu 80 gb olmasından belli. değiştir bence.unutma hdd low level format her zaman çözüm değildir.ömrü bitikse hiç bir şey yapamassın.

Edited by STAN

büyük ihtimal senin işlemci 939 soketli olması gerekiyor ona uygun CPU fan yani işlemci FANI alacaksın Bizim burada 20 lira falan iyi birşey almanı öneririm çokda pahalıya abartıya kaçma ama sonra bunu alırkende abi buna birde termal macun ver de verir ikiside bütün bilgisayarcılarda satılır tahminen macunu ayrı alırsan macun 5 lira falan koca bir şırınga tüp

[quote name='seyfi53' date='06 March 2012 - 19:54 ' timestamp='1331063658' post='1165928']
kardes bu işlemcinin ustunde macun yok söylemeyi unuttum
[/quote]

Tamam Macun kurumuş olabilir ondan yavaştır Isınıyordur NEDE OLSA AMD ve AKLINDA BULUNSUN İNTELDEN ŞAŞMA bazı arkadaşlar şimdi DİCEK AMD DÖRT DÖRTLÜK onlara göre 4tür ben hiç dörtle karşılaşmadım

Edited by eno

[quote name='seyfi53' date='06 March 2012 - 19:59 ' timestamp='1331063998' post='1165936']
para yok işte kardes olsa hemen dediklerinizi alırım ama elimde saglam bi tane fan var intel fanı buyuk fazlada yıpranmamıs gibi ama işte yuvaları uymuyor :(
[/quote]

İNTEL fan AMD olmaz Malesef kardeş para biriktir harclıklarınla falan en kısa zamanda alırsın o kadar pahalı birşey değil 20 lira sigara iciyorsan icmeyi ver az iç yada alırsın başka bir sıkıntın olacagını sanmıyorum gayet işlemcinde ram'inde iyi gözüküyor anakartta bir elektirik sıkıntısı yoksa tabiki

güncel xp kurmadıgım kalmadı en son zaten köylü nün yaptıgı işletim sistemini kurdum ve antivirüsede gelince indirdigim antivirüslerin hepse lisansını okutarak ve güncelleyerek tarattim avg. kasparsy.avira.bitdefender.norton.eset 5. vs