Jump to content

Cpu Kullanımı % 100

digitall
 Share

Recommended Posts

[size="3"]Arkadaşlar windows 7 kullanırken laptop hep böyle yapıyor.XP böyle sorunlar pek olmuyor ama laptop ve win7 biraraya geldimi bana kafayı yedirtmeye çalışıyorlar.

Chrome ile internette gezinirken herhangi bir sorun yok ancak Bilgisayarım D ye girince tepede soldan sağa doğru yeşil bir yükle yeri oluyor ve CPU kullanımı giderek artmaya başlayaraktan %100 oluyor.

Explorer.exe 'yi sonlandırıp tekrar açınca düzeliyor.

Neden kaynaklanıyor sistemi çözemedim.

Donanımdan kaynaklandığını düşünmüyorum.Çünkü XP'de böyle bir sorun yapmıyor.

Şimdiden teşekkürler.Saygılarımla...[/size]

[quote name='bjkliislam' date='09 March 2012 - 14:45 ' timestamp='1331304312' post='1167057']
K-lite codec pack kullanıyorsun sanırım; onu kaldır; bilgisayara res at sorunun çözülecektir ve bir daha klite codec kurma!

Sonucu buradan yazarsan sevinirim.
[/quote]
Ne kullanacaksın ki? Codecsiz nasıl açılacak videolar?

[quote name='kurtbey99' date='09 March 2012 - 15:01 ' timestamp='1331305264' post='1167062']
Ne kullanacaksın ki? Codecsiz nasıl açılacak videolar?
[/quote]
Gom player; km player, vlc player; media player classic gibi oynatıcıları kullanabilir. Arkadaşın sorunu codec tendir. Benim ve format attığım çok arkadaşın başına geldi bu olay.

Codec programını kaldırınca sorun hep düzeldi.

Edited by bjkliislam

[quote name='atabey.06' date='09 March 2012 - 19:22 ' timestamp='1331320936' post='1167173']
total video converter programı varsa ve kullanıyorsan öncelikle onu kaldır aynı sorun bende de vardı kaldırdım sorun tamamen ortadan kalktı.ben k-lite codec pack i kulanıyorum sorun yok.
[/quote]
[size="3"]Bende total video converter'i kullanıyorum sorun yok.[/size]

[quote name='digitall' date='09 March 2012 - 18:17 ' timestamp='1331317073' post='1167156']
[color="#FF0000"][size="6"][b]Sorun kaynağının K-Lite olduğu anlaşılmıştır.[/b][/size][/color]
[/quote]
Gom palyer; vlc player ve km player kullanabilirsin geçmiş olsun formattan kurtuldun:)