Jump to content

Okulda Okul Üniforması Giyilmelimi Giyilmemelimi?

Byogulcan
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar ben size bişey danışmak istiyorum şimdi biz sınıfça okulda düzenlenen münazaraya katıldık bilmeyen arkadaşlara söyliyeyim münazara ne demek

Bizim okulda yaptığımız münazara işte birkaç sınıflar toplanıp her sınıftan 3er öğrenci seçip 2 sınıfın toplam 3-3 maç atması gibi bişey habire bi konu üzerinde tartışmak yani

benim size sorucağım konu "[size="6"][color="#FF0000"]Okulda okul üniforması giyilmelimi giyilmemelimi?[/color][/size]"

Bizim sınıf giyilmemelidiri seçtik giyilmemedir ile ilgili söylemek istediğiniz herşeyi aşağıya yazarmısınız rica etsem ?

bencede istege baglı elbise giyilmemeli hem istege baglı olursa bunun sınırı ne olucak kız istedigi gibi açık giyinicek erkek duşuk pantron veya başka bir şey
bir arkadaşımız demişki bazıların parası yetmeyebilir

bence elbisede tıpkı kitaplar gibi devlet tarafından saglanmalı nasıl ki askeriyede elbiselerı devlet karşılıyorsa egitim içinde ödenek vermeli
hem böylece elbise parası yerli firmalara gider gidipte yabancı ulkelerin firmalarına dil

elbise + kitap gibi harcamalar olmasa milet daha çok çocugunu okula yolayabilir yada daha rahat nefes alabilir ay başında

De ki : Şüphesiz ki üniforma özgürlüğümüzü kısıtlıyor. Baskı ve gözaltılar bizi yıldıramaz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Üniforma giymeyeceğiz ! [ ama bence giyilmeli. Okul olduğu belli olmalı. Öğrenciler abartıyor çünkü herşeyi. ]

devlet herkesin üniformasını karşılamaya kalkarsa batar. öğrenci milleti haylaz olur bide devlet karşıladımı tamam :D ayda bi eskitir. bence üniforma olmalı ama şuanki gibi takım elbise modunda değil. ilköğretimler nasıl mavi önlükten kurtulduysa liselerde lacivert ceket ve gri pantolondan kurtulmalı bence :D

[quote name='Baba_' date='16 March 2012 - 00:49 ' timestamp='1331851781' post='1170329']
Zaten kurtuldu ki, gördüğüm her öğrencide okuluna özel yapılmış hırka süeter vs. birşeyler var.
[/quote]

Biz hala gömlek ve kravatlarla okula gidiyoruz :)

[quote name='Byogulcan' date='15 March 2012 - 22:53 ' timestamp='1331852008' post='1170336']
Biz hala gömlek ve kravatlarla okula gidiyoruz :)
[/quote]
yanii :D ben 2004 te mezun oldum. ozamanlar lacivert ceketle gri pantolon giyioduk şimdi anadolu lisesi oldu giyilen malzeme hala aynı. okulun türüne göre anca ceket rengi değişio.. tip aynı

bence giyiilmelı lıse dahıl (neden?) ayırt etmek kımden herkesten örnek tinerci esrar satıcısı hırsız vs vs vs çocugunuza zarar vermek ısteyen bırı bunlar dısrdada olabılır dıyeceksınız dogrudur olur okulu ev gıbı dusunun evınıze sızden ızınsız bırının gırmesını ıstermısınız yakatak odanızda gezınmesını esyaları kurcalamsını kım ıste :p