Jump to content

Recovery Disk Yapma

WolfmanTR_
 Share

Recommended Posts

ve A.S kardesim malesef öyle bir şey yok recovery orjinal yani pc nin 0 alındıgında üzerindeki işletim sisteminin yansıması demektir buda imkansız ama win7 de şöyle birşey var internet cafeciler kullanıyorlar win7 de güzel bir format atarsn bütün programlarını kaydedersin bunu yansıma olarak kaydedersin örnek 2 ay sonra pc çöker o yansımadan tekrar yüklersin .. Win xp de ise Çeşitli programlarla imaj oluşturup dilediğin zaman o imajı tekrar pc ne yükleyebilirsin .. hadi kolay gelsin kardeşim iyi aksamlar :)

Acronis programı ile yapabilirsin.Hard diskte 10 gb kadr bir yeri zone bölgesi olarak ayırıp imaj dosyasını buraya yüklersin.Acronis zone boot kısmını aktif ederek açılışta F 11 tuşuna basarak CD olmadan acronis programını çalıştırarak almış olduğun imajı geri yükleyebilirsin.Recovery programlarıda aynı mantıkla çalışıyor.<<zone bölgesi de onlar gibi normalde windows altında görünmez.Kolay gelsin.

şöyle bi şey yapabilirsin acronis secure zone proğramı ile kurtarma alanı oluşturabilirsin pc de sorun oldugunda f11 tuşu ile kurtarma yapabilirsin
gooleden aratırsan acronis secure zone kullanımı şeklinde resimli ve videolu bir çok anlatım var

Ben yazarken yollamışın kalfa kardeş aynen arkadaşın dediği gibi yaparsan istediğin olur

Edited by mremzi

Recovery bölümü oluşturmak mumkün ben denedim daha önce ,
bu konuyu bir incele derim.
[code]http://pctesti.com/recovery-partition-ve-recovery-dvd-olusturmak/[/code]

Birde başka bir yontemi var ben bu şekilde oluşturmuştum videoda anlatılıyor daha basit bir yontem.
[media]http://www.youtube.com/watch?v=X7ekqrA5j-Y&feature=related[/media]

Edited by dj sms