Jump to content

Google Chrome %99 Cpu Kullanıyor.

burak29
 Share

Recommended Posts

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1331963142__adsz.jpg[/img]

[size="5"][font="Comic Sans MS"]buyrun arkadaşlar ekran fotosu yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem:Windows XP
1gb ram
256 harici ekran kartı
1.9 ghz işlemci (amd)
Amd

[/font][/size] Edited by burak29

Pc nin özelliklerini bilmiyorum ama düşük özellikli pc lerde google chrome kullanmak sakıncalı bence işlemciye çok yükleniyor herkes hızlı felan diyor ama düşmemek lazım mozilla kullan , eğer laptopsa
%100 Explorer kullan saygılar

bende chromeden çok memnunum . hızlı ve kullanışlı mozilla halt yemiş . ama chrome bi sekme açınca görev yön. bir kaçtane gözükmesini anlamıyorum eklenti sekme yokken bile en az 2 tane var . şimdi baktım chrome kapalı ama yine işlemde var gözüküyor [img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1332014939__adsz2.jpg[/img]

Evet o var bak mesela 1 tane açık olsa bile görev yöneticisinde 2 tane var ama bide chromium var onu denemedim ben denemek lazım + sekme açmayı yeni bir program açmak gibi algılıyo olmasın ?

Araştırdım şöyle yazıyor ;

"Açılan her sekmeyi ayrı işlem olarak tutmasının yanında yüklü olan eklentileri de ayrı işlem olarak tutuyor.Herhangi bir eklentinin çökmesi durumunda çalışmaya devam edebilsin diye..."

Bir diğeri ;

"Bunun sebebi yüklediğiniz eklentilerdir.
Chrome her açılan sekme, her çalışan eklenti ve her tema için ayrı bir işlem açmaktadır.
Chrome'un hızını kaybetmesini istemiyorsanız eklenti, tema vs. kullanmayınız."

Çözüm :

[quote]Google Choromede sağda en üstte kapat ın hemen altında ingiliz anahtarı var :) tıklayın araçlar seçmesine gelin yanda çıkan uzantılara tıklayın eğer kullanan eklenti zımbırtısı varsa görürsünüz :D[/quote]

Edited by HalilYanar

• 3 hafta sonra ...

[quote name='MostWanted' date='17 March 2012 - 10:19 ' timestamp='1331979578' post='1171103']
Google chrome'un içinde ingiliz anahtarı bölümünde arka planda çalışan uygulamalara bakar mısın?Bakalım ana exe mi yapıyor yoksa kullandığın eklenti falan mı?
[/quote]
baktım kardeş yok eklenti falan

[quote name='ziya_12' date='17 March 2012 - 11:38 ' timestamp='1331984338' post='1171146']
Pc nin özelliklerini bilmiyorum ama düşük özellikli pc lerde google chrome kullanmak sakıncalı bence işlemciye çok yükleniyor herkes hızlı felan diyor ama düşmemek lazım mozilla kullan , eğer laptopsa
%100 Explorer kullan saygılar
[/quote]
1GB Ram
256 harici ekran k.
1.9 GHz işlemci
Amd Sempron Processor
önceden daha düşüktü 1gb ram falan yeni. önceden olmuyordu ?

[quote name='HalilYanar' date='17 March 2012 - 20:02 ' timestamp='1332014577' post='1171365']
Kardeş virüs varmı kontrol et tarattır. Ondan sonra Eklentilere bak bakalım gereksiz varmı şçyle varsa kaldır bi bak bakalım başka tarayıcılara mozilla opera işte denemek amaçlı.
[/quote]
büyük ihtimal virüs vardır diye düşünüyorum format attım ilk başlarda olmadı sonra ne yaptıysam tekrar geldi bu sefer bilgisayar her açıldığında açılır açılmaz chrome.exe geliyor ve yine %99Cpu Kullanıyor.(Bildiğiniz sağlam virüs temizleyen bir program varmı bilgisayarı baştan sona taratacak

[quote name='_AyhaN_' date='17 March 2012 - 12:04 ' timestamp='1331985856' post='1171155']
cok sekme kullanıyorsan ondandır mesela mozilla 10 sekmede chromeye gore %50 daha az cpu kullanıyor :)
[/quote]
arkadaşım çok sekme diyosunda 10 tanede denedim yinede 99 kullananını görmedim şuanda 10 sekme açık 1 tane 99 (sorunlu) diğerleri 03 falan kullanıyor ?

[warning]4 tane cevap vereceğinize hepsini bi mesajda verin lütfen.İletiniz düzenlendi lütfen dikkat.[/warning]

Edited by MostWanted

ben chromuda firefoxuda aynı anda actım ve resimdeki gibi cıktı yani
Chrome:135.000
Firefox:135.000
explorer 9:40.000 ,kullanıyor

demekki 3-4 tane acık sekmesi olan Chrome
tek bir firefox kadar ediyor,onun için şimdilik Chrome ile firefox aynı gibi ama explorer daha iyi
bende pentium dualcore E4400 2Ghz.,4gb ram,var

win8 gelince buyuk ihtimal herkes Explorer 10 kullanacak
[img]http://img198.imageshack.us/img198/2840/94270762.jpg[/img]

[quote name='akincaglar' date='07 April 2012 - 09:45 ' timestamp='1333784726' post='1182560']
ben chromuda firefoxuda aynı anda actım ve resimdeki gibi cıktı yani
Chrome:135.000
Firefox:135.000
explorer 9:40.000 ,kullanıyor

demekki 3-4 tane acık sekmesi olan Chrome
tek bir firefox kadar ediyor,onun için şimdilik Chrome ile firefox aynı gibi ama explorer daha iyi
bende pentium dualcore E4400 2Ghz.,4gb ram,var

win8 gelince buyuk ihtimal herkes Explorer 10 kullanacak
[img]http://img198.imageshack.us/img198/2840/94270762.jpg[/img]
[/quote]
int explorer da halt yemiş.açılan her sekme belleği şişiriyor.ayrıca int explorer da adres çubuğunun yanında arama penceresini
nasıl koyabilirim.

[quote name='burak29' date='17 March 2012 - 05:47 ' timestamp='1331963269' post='1171020']
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1331963142__adsz.jpg[/img]

[size="5"][font="Comic Sans MS"]buyrun arkadaşlar ekran fotosu yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem:Windows XP
1gb ram
256 harici ekran kartı
1.9 ghz işlemci (amd)
Amd

[/font][/size]
[/quote]

gec firefox a rahat et..... ;)