Jump to content

Maaş Avans Hesabı Faizi Ne Kadar?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar maaş avans hesabı var ziraat bankasında bunun aylık faizi ve işlem bedeli v.s nasıl bilen varmı ? örneğin 500 tl için.?

ayrıca işbankası ssk emeklilerinin maaşını veriyormu? ziraatten işbankasına geçmeyi düşünüyorumda.. ne dersiniz? Edited by abdülhey

Babamda aynı bankadan maaşını çekiyor. Ve oda sıkıştığında 500 tl avans alıyor.
Şimdi sordum 500 tl için 10 tl faiz alıyorlarmış. Yalnız bu 1 aylık faiz

500 tl avansı almak için bankamatikte avans ödeme kısmı varmış. Oradan işini halledebilirsin.
Kolay gelsin.
Allah yarıdmcın olsun.

Babam emekli sandığı emeklisi. Bbam ziraati sevmedi. Durduk yere fazla kesintiler gözüküyordu.
Şimdi iş bankasın geçti daha 1 hafta önce :) Babamla aynı kaderi paylaşıyorsun galiba :)

Yalnız ssk için geçerlim bilmiyorum.

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='&ULTİMATE&' date='20 March 2012 - 15:50 ' timestamp='1332258618' post='1172577']
[/quote]

babanızın maaş avans hesabımı var kardeşim? yani o nun toplam aylık faizimi o kadarmış? yani başka hesap olmasın..? çünkü kredili mevduat hesabı var benim aylık 28 tl kesiyorlarda lanet olsun! benimde limit 500 tl.

ayrıca dediğim gibi ssk emeklileri emekli maaşlarını işbankasından alabiliyorlarmı? oraya geçireyim diyorum hepsi orda olsun arada mekik dokumaktansa. ayrıca ziraatin bankacılığını hantal buluyorum. ne dersiniz?

evet sanırım babanızla aynı kaderi paylaşıyoruz bu gün baya bir karıştırdım :) haksızlığa hiç gelemiyorum. olay şu ki hem yüksek faiz alıyorlar, hem daha faizi haketmeden hesabıma bloke koyuyorlar, hemde aylık faizin iki katı bloke koyuyorlar. banada o zaman geliyorlar işte. birde bu "devletin" bankası olunca tam geliyorlar. devlet bunu yaparsa ötekiler ne yapmaz! bu gün memurlarla kapışınca şefe yönlendirdiler şefle anlaştık kmh yi kapatıp maaş avans hesabı açalım dedi onda öyle sorunlar olmaz dedi ama sanırım ben komple kapatıp işbankasına geçcem. iyi olurmu ki ?

Edited by abdülhey

[quote name='abdülhey' date='20 March 2012 - 17:56 ' timestamp='1332259004' post='1172581']
babanızın maaş avans hesabımı var kardeşim? yani o nun toplam aylık faizimi o kadarmış? yani başka hesap olmasın..? çünkü kredili mevduat hesabı var benim aylık 28 tl kesiyorlarda lanet olsun! benimde limit 500 tl.

ayrıca dediğim gibi ssk emeklileri emekli maaşlarını işbankasından alabiliyorlarmı? oraya geçireyim diyorum hepsi orda olsun arada mekik dokumaktansa. ayrıca ziraatin bankacılığını hantal buluyorum. ne dersiniz?
[/quote]

Ziraat bankasında Maaş avansı hesabını içeriden açtırıyormuşunuz.
Açtırdıktan sonra bankamatikten avansınızı alabiliyorsunuz. faizi 10 tlymiş.

Ziraat bankası gerçekten hantal bir banka birde devlet bankası :)
İş bankasına geçeli daha 1 hafta oluyor. Daha kart v.s gelmedi. Ssklılar için naıl olduğunu babamda bilmiyor.
Yalnız iş bankasındanda avans hesabı varmış. Ordanda açtırmış.
Ziraat bankasına hantal diyoruzda aslında hepsi aynı ... :) Hepsi insanları nasıl sömürebiliriz peşindeler.

Vallahi babamda fazla kesintilerden şiyakeytçiyidi. O dasinirlendi o yüzden iş bankasına geçiş yaptı. İyi olurmu inanın hiç bilmiyorum. Babamda bilmiyor. Sonuçta hepsi insanları sömürme amaçlı kurulmuşlar :)

Edited by &ULTİMATE&

http://webcicafe.com/2012/02/is-bankasi-sgk-emekli-maasi-odemelerinin-aktarilmasi-ve-avantajlari/

burda tüm emekliler işbankasından alabiliyor demiş. işbankası ilede konuşayım işi garantiye alayım da geçeyim ya işbankasına. ziraatide ya komple kapattırayım yada başka emekli ödemelerine karşı sadece vadesiz hesap bırakayım orda. işbankasında internet şubesi falanda var hiç değilse arada mekik dokumam, ziraate maaş yatmışmı diye gitmeye gerek de kalmaz. çok saolun verdiğiniz bilgiler için.

• 1 yıl yıl...

500 tl avansı almak için bankamatikte avans ödeme kısmı varmış. Oradan işini halledebilirsin.
Kolay gelsin.
Allah yarıdmcın olsun.

Babam emekli sandığı emeklisi. Bbam ziraati sevmedi. Durduk yere fazla kesintiler gözüküyordu.
Şimdi iş bankasın geçti daha 1 hafta önce smile.gif Babamla aynı kaderi paylaşıyorsun galiba smile.gif

Yalnız ssk için geçerlim bilmiyorum.

şey eğer yüz tl den az çekersek de 10 tl mi ödüyoz.

hortlatmışsınız konuyu :) ben dediklerimi yaptım. işbankası emeklilik paketine geçtim.kmh farklı ek hesap farklımı bilmiyorum. uzun süre ağzım yandığından 500 tl lik ek hesabıma dokunmadım. 15 gün önce ise şeytan dürttü yine ve hepsini kullandım. gözünü seveyim işbankasının hesap tüm ayrıntıları ile işbankası internet şubemde görünüyor. 500 tl ye 12 tl faiz alınıyor. 12 tl nerde 28 tl nerde?

gerçi eskiye göre sınır getirdi devlet kmh larına. ben memnunum kafam rahat.

hortlatmışsınız konuyu :) ben dediklerimi yaptım. işbankası emeklilik paketine geçtim.kmh farklı ek hesap farklımı bilmiyorum. uzun süre ağzım yandığından 500 tl lik ek hesabıma dokunmadım. 15 gün önce ise şeytan dürttü yine ve hepsini kullandım. gözünü seveyim işbankasının hesap tüm ayrıntıları ile işbankası internet şubemde görünüyor. 500 tl ye 12 tl faiz alınıyor. 12 tl nerde 28 tl nerde?

gerçi eskiye göre sınır getirdi devlet kmh larına. ben memnunum kafam rahat.

Konu hortlamış :)

Babam da iş bankasına geçti :) emeklilik aylığını ordan alıyor. Şimdi yine sordum 500 liraya 12 lira alıyorlarmış :) Borçlanma faizi % 2.02ymiş

Ziraat bankası hala 500 liraya 10 lira alıyormuş.

Ama ziraat banaksının internet şubesi daha gelişmiş durumda. Ben ziraat bankamdan memnunum, hele hele üniversite öğrencisi olarak.

2009'a kadarki extreleri yani 5 yıl öncesine kadar olan bütün harcamalarınızı, çektiğiniz paraları, yatan çekilen paraları,  ziraat internet şubesinden görebiliyorsunuz. Diğer bankalarda bu 6 ayla sınırlı.

Peki bu çokmu öneml evet. Bu yolla hesap işletim ücreti adı altında kesinlen paraları Tüketici hakem Heyetiyle temin ettik :)

Diğer bankalardan geçmiş yıllara ait extreleri alamanız için 40 takla atmanız gerekiyor :)

Edited by _ULTIMATE_