Jump to content

Android Uygulamaları Bilgisayarınızda

mucit41
 Share

Recommended Posts

[size="4"][color="#0000FF"][b]Android Uygulamaları Bilgisayarınızda[/b][/color][/size]

[quote]http://www.techno-labs.com/1/31902/1/android-uygulamalari-bilgisayarinizda.html[/quote]

[b]27.03.2012[/b]

[quote]Android uygulamalarını bilgisayarınızda kullanmak ister misiniz? Bunun için geliştirilmekte olan BlueStacks App Player adlı yazılımtam sürümüne bir adım daha yaklaştı. Bundan bir süre önce alfa sürümü duyurulan ve kullanıma sunulan BlueStacks App Player şimdi beta 1 sürümüyle karşımızda.

Yazılım 450 binin üzerindeki Android uygulamasını Windows XP, Vista ve 7'de çalıştırma imkanı sunuyor. Yeni sürümde ilk sürümde olmayan birçok özellik bulunuyor.

BlueStacks App Player beta 1 sürümü sadece uygulamaları çalıştırmakla kalmıyor, grafik performansı için ekran kartının gücünü kullanabiliyor. Ayrıca artık ok tuşları ile cihazlardaki hareket algıyacının etkisini yakalayabilmek mümkün.

BlueStacks App Player'ı Android cihazınızla eşleyip sahip olduğunuz tüm uygulamaları kısa bir işlem sonunda bilgisayarınızda da kullanabiliyorsunuz. Eğer Android cihazınız yoksa Google Play'den indirebileceğiniz uygulamaları da BlueStakcs App Player sayesinde kullanabiliyorsunuz. Yazılımın neler yapabildiğini aşağıdaki videoda görebilirsiniz.

[media]http://www.youtube.com/watch?v=ffFxnnGqFLk[/media]

BlueStacks App Player beta 1 sürümünü denemek istiyorsanız www.bluestacks.com adresine girebilirsiniz.

[/quote]

İşte bu şahane bir haber.
Birde PCler için tam sürüm Andorid işletim sistemi çıksa...

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='&ULTİMATE&' date='27 March 2012 - 22:47 ' timestamp='1332877651' post='1176306']
İşte bu şahane bir haber.
Birde PCler için tam sürüm Andorid işletim sistemi çıksa...
[/quote]

PCler için tam sürüm Andorid işletim sistemi için pc lerinizin monitörleri dokunmatik olması gerekir biraz zor gibi bence.

[quote name='mucit41' date='27 March 2012 - 22:51 ' timestamp='1332877868' post='1176312']
PCler için tam sürüm Andorid işletim sistemi için pc lerinizin monitörleri dokunmatik olması gerekir biraz zor gibi bence.
[/quote]
Yok hayır illa dokunmatik olmasına gerek yok. Çünkü ben sanalda yakınlarda bir android sürümünü kurmuştum. Fare ile kontrol edebiliyorsun.
Ancak sadece sanalda kurulabiliyor. Ve uygulama kabul etmiyor.

İsteseler yaparlar. Eğer PClere de gelirse, bence en pratik işletim sistemi.
Android ortamında artık normal vindowsta ne yapıyorsanız hemen hemen herşeyi yapabiliyorsunuz.
Flash desteğinin olması. Windows ortamında çalışan birçok uygulamanın, androidde de olması. v.b

Hemen linux diyeceksiniz. Linux çok başka bir ortam. Android çok başka bir ortam.
Android Linuxa göre daha pratik bir işletim sistemi.

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='Asabidj45' date='27 March 2012 - 22:58 ' timestamp='1332878336' post='1176322']
İndirdim inceliyorum.
[/quote]

Sonucunu bildir nasıl bir şey uygulamak isteyenler için yol olur.

Program kurulumda bende hata verdi :(

Düzeltme: :)
Sıkıntı şuki ben 3.5 mb olan dosyayı indirdim. Yazılım o zannettim :)
Meyersem onun aşağısındaki linke tıklamam gerekiyormuş. O da 99 mb çıktı. Bende vodafone 7.99 tllik interneti kullanıyorum. İndirme hızı 11 kbsn. :) Artık gerisini siz düşünü n kaç saatte iner. :)
Neyse yarın internet cafeden indirir, kurarım.

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='trll_pwll' date='29 March 2012 - 22:40 ' timestamp='1333050007' post='1177341']
umarım VIBER çalışıyordur bu uygulama ile.?! :wacko:

Cevap: karsi tarafin sesi geliyor ama pcden telefona ses gitmiyor. sanirim program mikrofonu tanimiyor :(
[/quote]

O aklıma hiç gelmemişti. O da çalışsa. Artık bütün görüşmelerimi beleşe getirrim valla. :) Özellikle yurt dışında kız kardeşimle :) Umarım mikrofon desteğide gelir.

[quote name='&ULTİMATE&' date='30 March 2012 - 15:13 ' timestamp='1333113206' post='1177642']
O aklıma hiç gelmemişti. O da çalışsa. Artık bütün görüşmelerimi beleşe getirrim valla. :) Özellikle yurt dışında kız kardeşimle :) Umarım mikrofon desteğide gelir.
[/quote]

eğer karşı tarafın telefonu android li ise sen pc ye oda telefonuna skype kurarsa yine beleşe geliyo :D Fransa daki kız arkadaşımla öyle konuşuyorum ben ...