Jump to content

Chrome Kullananlar Dikkat

77gün
 Share

Recommended Posts

[center][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1332962190__280320120814482748805_2.jpg[/img][/center][s][/s][center][/center]Güvenlik firması Kaspersky, Chrome Web Store'da gezinen bir takım zararlı eklentiler keşfetti. Kendisini bir Facebook uygulaması veya Flash Player gibi gösteren zararlılar, Chrome'un eklenti mağazası Chrome Web Store'da yer alıyor.

Zararlı, çalıştığında bir Flash Player yükleyicisi gibi görünüyor ancak bunun yerine bilgisayarınıza bir trojan indiriyor. İndirilen bu trojan, Facebook profilinize arkadaşlarınızın aynı zararlıyı indirmesi için çekici yazılar gönderiyor ve bazı sayfaları otomatik olarak "beğeniyor". Otomatik beğenme, dolandırıcıların para kazanmasına yardımcı oluyor.

Kaspersky, benzer saldırıların birkaç haftadır internette dolaştığına, ancak genellikle Brezilya ve Portekizce konuşan diğer ülkeleri hedef aldığına vurgu yapıyor. Google, zararlıları web mağazasından mümkün olduğu kadar çabuk bir biçimde kaldırmaya çalışırken, araştırmacı Fabio Assolini "bir Chrome eklentisi yüklerken iki kez düşünün" diyor. Edited by bilekpoll_by

[quote name='YnsDR' date='28 March 2012 - 21:58 ' timestamp='1332964739' post='1176883']
niye sadece chrome da varmış gibi bilgilendirma yapıyosunuz . uyarın tamamda hepsinde var
[/quote]
Chrome'un eklenti mağazası Chrome Web Store'da yer alıyor.

[quote name='logosoft' date='28 March 2012 - 22:05 ' timestamp='1332965111' post='1176890']
valla kullandığım iki eklenti var facebook photo zoom birde adblock başka eklenti kullanmıyorum
gerek de duymuyorum saolasın bilgilendirme için
[/quote]
sağlam bir antivirüs programı varsa zaten rahat ol... :rolleyes2:

Edited by bilekpoll_by

[quote name='YnsDR' date='28 March 2012 - 21:58 ' timestamp='1332964739' post='1176883']
niye sadece chrome da varmış gibi bilgilendirma yapıyosunuz . uyarın tamamda hepsinde var
[/quote]
Chrome Web Store'da gezinen bir takım zararlı eklentiler keşfetti diyor [center][/center][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1332967363__vbnm.jpg[/img][center][/center]tehtit bülgeleri belirtilmiş resimde..

arkadaşlar sanırım beni yanlış anladınız bizat bu tehilke ile karşı karşıya kaldım TNCTR - Turkish Network Community özel bu durumu paylaşmak istedim fıransız kalmayın diye konuyu araştırıpta açtın..

[quote name='bilekpoll_by' date='28 March 2012 - 19:20 ' timestamp='1332962422' post='1176865']
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1332962190__280320120814482748805_2.jpg[/img][s][/s][center][/center]Güvenlik firması Kaspersky, Chrome Web Store'da gezinen bir takım zararlı eklentiler keşfetti. Kendisini bir Facebook uygulaması veya Flash Player gibi gösteren zararlılar, Chrome'un eklenti mağazası Chrome Web Store'da yer alıyor.

Zararlı, çalıştığında bir Flash Player yükleyicisi gibi görünüyor ancak bunun yerine bilgisayarınıza bir trojan indiriyor. İndirilen bu trojan, Facebook profilinize arkadaşlarınızın aynı zararlıyı indirmesi için çekici yazılar gönderiyor ve bazı sayfaları otomatik olarak "beğeniyor". Otomatik beğenme, dolandırıcıların para kazanmasına yardımcı oluyor.

Kaspersky, benzer saldırıların birkaç haftadır internette dolaştığına, ancak genellikle Brezilya ve Portekizce konuşan diğer ülkeleri hedef aldığına vurgu yapıyor. Google, zararlıları web mağazasından mümkün olduğu kadar çabuk bir biçimde kaldırmaya çalışırken, araştırmacı Fabio Assolini "bir Chrome eklentisi yüklerken iki kez düşünün" diyor.
[/quote]
ARKADAŞIMIZIN SOLEDIYI DOGRU ARKADASLAR
SVCHOST.EXE TABANLI ISLETIM SISTEMI KILIGINI BURUNEREK DOLNIYOR BUNU SUANDA ESET KPER SKY IOLK BSDA HIC BIR INTERNETE GIRMDN YUKLMNIZ LAZIM YOKSA O VURUS YUKLENDIYI ZAMAN UZRINE HANGI VURUS PROGRAMI YUKLERSEN YUKLE BULAMIYOR AVAST BULUYOR FAKAT ODA SILEMIYOR..KOLAY GELSIN BUGUN CUNKI COK ARSTRÖA YAPDM KAFAM DAVUL GBI OLDU BU KONUYU ACDGN ICIN COK SAOL ARKADASIM

[quote name='lostalbi' date='28 March 2012 - 21:09 ' timestamp='1332968967' post='1176923']
virus o kadar umrumda dilde benim aklıma tkılan mesele şu nasıl oluyorda beyenince para kazanılıyor bi foto ,video yada sayfayı beyenince sahibi paramı kazanıyor?
[/quote]
EVET KARDESIM AYNN OLE PARA KAZANIYOLR

[quote name='saltek' date='28 March 2012 - 22:59 ' timestamp='1332968368' post='1176917']
SVCHOST.EXE TABANLI ISLETIM SISTEMI KILIGINI BURUNEREK DOLNIYOR BUNU SUANDA ESET KPER SKY IOLK BSDA HIC BIR INTERNETE GIRMDN YUKLMNIZ LAZIM YOKSA O VURUS YUKLENDIYI ZAMAN UZRINE HANGI VURUS PROGRAMI YUKLERSEN YUKLE BULAMIYOR AVAST BULUYOR FAKAT ODA SILEMIYOR..KOLAY GELSIN BUGUN CUNKI COK ARSTRÖA YAPDM KAFAM DAVUL GBI OLDU BU KONUYU ACDGN ICIN COK SAOL ARKADASIM
[/quote]
SVCHOST.EXE TABANLI ISLETIM SISTEMI diye bir şey duymadım ben duyan varsa bizi aydınlatsın avasta gelirsek kaspersky eline su dökemez .. :trollface:

[quote name='saltek' date='28 March 2012 - 22:59 ' timestamp='1332968368' post='1176917']
[/quote]
kasperky rescue cd si ile windows acmadan tarattırman lazım.ancak oyle siler.

[quote name='bilekpoll_by' date='28 March 2012 - 21:14 ' timestamp='1332969290' post='1176928']
SVCHOST.EXE TABANLI ISLETIM SISTEMI diye bir şey duymadım ben duyan varsa bizi aydınlatsın avasta gelirsek kaspersky eline su dökemez .. :trollface:
[/quote]
[kh]OZUR DILERIM ISLETIM SISTEMI DEIL ARDASDIM WINDOWSUN KARARLILIKLA CALISDMASINI SAGLYAN BIR PROGRAM TEKRAR TEKRAR OZUR DILERIM BYNIM BUGUN GERCEKDENDE COK YORULDU.O IY BU IY DEMIYORUM ILLEDE HER VURUS PRGRAMININ BIR ACIGI VARDIR ILLA Kİ.. ALLAH YAPIMI DEIL KUL YAPIMI KARDESIM :D

HALIYLE BIZ INSANLARIN BILE YNLIŞLRI OLUYO ISTE ... AMA DEDIYIM GBI BUGUN 8 KEZ FORMAT ATIP DENDEDIM ILK YUKLENINCE HANGI VURS PRGRAMI OLURSA OLSUN BULUYOR FAKAT SONRADAN YUKLENINCE BULMUYOR HA AVAST BUKLUYOR SILDIM DIYOR FAKAT ODAA SILMIYOR :D[/kh]

[quote name='coolvars' date='28 March 2012 - 23:20 ' timestamp='1332969633' post='1176932']
kasperky rescue cd si ile windows acmadan tarattırman lazım.ancak oyle siler.
[/quote]
ewet bende güvenlik modunda açtım da siledidim..

• 2 hafta sonra ...

[quote name='lostalbi' date='28 March 2012 - 23:09 ' timestamp='1332968967' post='1176923']
virus o kadar umrumda dilde benim aklıma tkılan mesele şu nasıl oluyorda beyenince para kazanılıyor bi foto ,video yada sayfayı beyenince sahibi paramı kazanıyor?
[/quote]
cümle cümle anlatmakla bitmez kalbim büyübükçe bedeninm küçülür..

Hotmail için x-notifier eklentisi kurdum. Sistem sapıttı geri alıyorum acayip şeyler çıkıyor Mail şifrem çalındı dedi bereket geri aldım 2 günde 3 kere format attım.Acaba bu eklentiden olabilirmi.Kullanan varmı. [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/biggrin.gif[/img]