Jump to content

Opendns Bu Gün Sorunlu!

blue_life
 Share

Recommended Posts

Bu gün opendns arada çalışıp, arada çalışmıyor. Ilgili dns adresleri; 208.67.222.222,208.67.220.220
Ben uzun yıllardır opendns kullanıyorum ve ilk kez böyle bir sorun ile karşılaştım.
Ilgili dnsleri kullanan arkadaşlar bir süreliğine google (8.8.8.8,8.8.4.4) gibi farklı bir dns adresi kullanabilir...

Birden bire internetim kesildi ve sitelere giremez oldum. Modeme vs. baktım ip alıyor. Firewallı kontrol ettim. Açıkçası dns sorunu ilk başta aklıma gelmedi.
Az kalsın ttneti araycak ve biraz ses tonumu yükseltecektim :whistle: Sonra aklıma dns geldi :p

[quote name='blue_life' date='05 April 2012 - 09:41 ' timestamp='1333618899' post='1181564']
Birden bire internetim kesildi ve sitelere giremez oldum. Modeme vs. baktım ip alıyor. Firewallı kontrol ettim. Açıkçası dns sorunu ilk başta aklıma gelmedi.
Az kalsın ttneti araycak ve biraz ses tonumu yükseltecektim :whistle: Sonra aklıma dns geldi :p
[/quote]

[b]Aynı kaderi paylaşiyoruz yani.[/b]

[img]http://img545.imageshack.us/img545/5613/sshot1yhu.png[/img]
88.255.242.6
195.175.39.40
213.243.1.42
193.140.100.210
208.67.222.222
Kullandığım DNS'ler bunlar sayfalar jet hızıyla açılıyor benim bölgeme göre çok iyi .
Bu DNS'leri [b]namebench[/b] programı aracılıyla buldum.

Opera ile bu testi yaptım coşuyor valla...
[img]http://www.speedtest.net/result/1877689499.png[/img]

Edited by dj sms

İlk mesajda yazdığım üzere, opendnsi baya uzun süredir kullanıyorum. Gerçekten hızlı ve güvenli bir dns sunucusu. Bu gün yaşanan sorunlar her zaman, herangi bir dns sunucusunda da olabilir. Dns sunucusu olarak benim birinci önceliğim halen opendnstir ve tavsiye ederim.
Ayrıca ne olduğunu bilmediğiniz dns sunucularını hızlı diye aldanıp kullanmayınız! Bilmediğiniz dns sunucuları güvenlik riskini haliyle arttırır...

Not:Şuan opendns çalışıyor...

Edited by blue_life