Jump to content

Notebook Tavsiyeniz.

Share

Recommended Posts

[b]S.a[/b]
Arkadaşlar ben bilgisayar almayı düşünüyorum yalnız takıldığım nokta ekran kartı, gereken perfomansı verirmi, oyun(cod3,crysis) autocad, solid vb.. ekran kartı gereken performansı verirmi...

bilgisayarlar bunlar...

http://www.hizlial.com/bilgisayar/notebook-netbook-tablet-pc/asus-k53sd-sx139d-intel-core-i5-2450m-2-5ghz-4gb-500gb-2gb-nv610m-15-6-freedos-notebook_30.001.1196.0595.htm

http://www.incehesap.com/aceras5750g2434g50mnnotebook-762-21881.html

[b]
birinde
NVIDIA GeForce GT 520M 1GB (Paylaşımsız) ekran kartı var

diğerinde ise

NVIDIA® GeForce® 610M with 2GB DDR3 (Paylaşımsız) ekran kartı var...[/b]

[color="#FF0000"][b]
takıldığım nokta ise 610m ve gt520m serisi veya gt540m serisi arasında kaldım...[/b][/color]

yardımcı olursanız çok memnun olurum...

pc konusunda farklı tavsiyeleriniz varsa onlarıda değerlendirmeye alabilirim..
1400 tl’ye kadar...
ben genel olarak asus ve acer’e bakıyorum..

[b]Casper haricinde diğer markaların mantıklı önerilerinizede açığım... :)[/b]

samsung rv-520m s03tr kullanıyorum bi 4 5 ay önce 1199 tl ye almıstım ekran kartı 520m son çıkan oyunlarda default ayarlarda rahat oynabildim takılma felan olmadı performansı iyi yani benim gözlemimde öbür modelleri kullanmadım samsung rv520 s03tr modelini önebilirim dostum sana kolay gele

520 zayıf bir karttır bir metro 2033 yükleyince default ayarlarda resmen batırır
540m çok iyi bir karttır hiç bir oyunda orta ayarlada sorun çıkarmaz

zaten son ayarlarda oynamak istiyorsan

amd hd 6770m nvidia 555m vb. kartlara bak işlemcin i3 bile olsa çoksorun çıkarmaz oyunda(orta ayarlarda)

Edited by tutuklu8

ben asus alma taraftarıyım, ancak takıldığım nokta ekran kartı...

pc konusunda sıkıntım yok herşeyiyle güzel işimi çok rahat görür ancak ekran kartı beni düşündürüyor.
ayrıca yeni çıkan ekran kartlarında optimum teknoloji var.
benim anladığım çift ekran kartlı oluyor, internet msn vb, şeylerde fazla güç kullanmamak adına anakart'ın ekran kartını kullanıyor, sistem zorlandığında ise harici ekran kartı devreye giriyor, örneğin photoshop, solid veya oyun gibi grafik gerektiren işlemlerde optimum teknolojisi sayesinde ekran kartı istenildiği gibi kullanılabiliyormuş...

oyun oynayacaksanız sakın bunu olmayın 610m çok kötü bir kart oyun için tüm oyunları düşük ayarlarda oynamak zorunda kalırsınız

optimus ta nvidia denetim masasın da hangi uygulamanın hangi ekran kartını kullanacağı ayarlana biliyor

Edited by tutuklu8

bende http://www.pcdepo.com/dell-inspiron-n5110-b67f67-notebook-urun7014.html var fiyatına göre performansı güzel. her türlü oyunu oynatıyor bf3te high ayarlarda oynatıyor. gt525m fena değil

optimum değil optmus :trollface:
gt 520=cacık en çok dandik markaların kullandığı kart çüünkü piyasadaki en dandik karttır düşük hızlı ddr 3 ram takılabiliyor gt 540:=gt 610m biri öbürünün revize hali yani. 540 ında 1-2 gb modelleri var 610m inde ikisinin de destekledikleri özellikler grafik işlemci hızları enerji tüketimleri aynı. yani aynı kartlar ve cod3 ü bilmem de crysisde kendinden geçerler. cod 3 zaten düşük istiyor. crysisi de default ayarda oynamak demek o oyunun içinde donanım testi var ona göre oynuyorum demektir. yani zaten bilgisayarın oynayacağını oynamak. ama bir e o oyunu ayarlarda oynayarrak aç bakalım ne oluyor? crysis 1 olsun 2 olsun ikisid e çok sistem isterler. bir de i5 meslesi varki dizüstüler de milleti kandırmanın en iyi olyu oldu. arkadaşlar çok kişiye söyledim ama i5 işlemcinin dizüstünde 4 çekirdeği yok saddece masaüstünde bir modelinde var. yani aslında hele oyunlarda i5-i3 aynı işlemciler sadece anakartları farklı yani para tuzağı. 2 gb ekran belleği seni hiç tasalandırmasın nasıl olsa ikisinde de aynı ekran kartı var. ekran eğer full hd değilse o 2 gb çok işe yaramaz.