Jump to content

Chat Programı Yapımı

turkoglu98
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar elimde çok hoş bir chat programı var (kendi yapımım)
şimdilik aynı programı iki defa açarsak çalışıyor yani çalıştırılabilmesi için bilgisayarı paylaşıma açıp programı paylaşılan bir klasörün içine atıp diğer bilgisayarlardakilerin o programı açması sağlanabilr böylece ağ üzerinden paylaşılabilirdi

----------
AMA
ben böyle olması yerine paylaşım olmadan chat yapılmasını istiyorum daha önce mysql kullandım ama iki program mysqlyi kullanınca serveri çok kasıyor ve autoplay hata veriyor

FTP olsa olmuyor bu seferde interneti sınırlı olanların başı derde giriyor (ilerde chat dosyaları 5 mb çıksa 4 saniyede bir program yazıları güncellese adamın başı derde girer)

AUTO PLAY MEDİA STUDİO 8 ile doğru dürüs CHAT programı yapılamıyacakmıı

benim anlamadığım iş ise Windows Live Messenger nasıl çalışıyor kafam almıyor (bunun sebebi 14 yaşımda olmamda olabilir)

BİRİ CHAT PROGRAMI YAPABİLİRMİ LÜTFEN (ben yapamadım)

ftp var bende sağlam bir ftp
www.pclad.com (personal computer like a dream)
sitede şimdilik yayında birşey yok ama için de
1 adet chat sistemi
1 adet alışveriş sistemi
2 adet form sistemi
2 joomla
1 wordprees (emin değilim)

anlıyacağın benim test sitem

[quote name='Kazım' date='21 April 2012 - 23:40 ' timestamp='1335040828' post='1190266']
Bugün Arkadaşlar için böyle birşey yapmıştım.. upload download ile uğraşmaz servera bağlanarak çalışır.. Programı deneyin :) Müsait bir zamanda anlatım eklemeye çalışırım..fazla üstünde durmadım hata olabilir.. Linkte Program vardır..
User: isminiz
Pass:123456

[code]http://www.mediafire.com/?3krizd736xd7qfb[/code]
[/quote]
[font="Century Gothic"][b]İlk defa AMS ile hazırlanmış bir chat programı gördüm. Cidden çok başarılı olmuş. Şuan açık ve konuşuyoruz. Tebrik ederim. :)[/b][/font]

O kadar uğraşıp bir proje hazırlıyorum.. insanın şevkini kırıyorsunuz.. Amacım sizin için farkı birşeyler yapabilmekti.. Bu davranışı gördükten sonra artık size hiçbir şey demiyorum ve hiçbir şekilde yardım beklemeyin bundan sonra .... Birkaç satırlık kod için İnsanlığınızdan vazgeçebiliyorsunuz... Helal olsun size..

Edited by Kazım

• Editor

Benim amacım ortalığı karıştırmak değil projesini vermemişsiniz. belki isteyen olur diye verdim malum herkez istediği zaman online olamıyor.

[quote name='pairs' date='22 April 2012 - 17:17 ' timestamp='1335104223' post='1190569']
Benim amacım ortalığı karıştırmak değil projesini vermemişsiniz. belki isteyen olur diye verdim malum herkez istediği zaman online olamıyor.
[/quote]

[font="Trebuchet MS"][size="2"]İzin aldın mı? [/size][/font][img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/mad.gif[/img]

Edited by Yusuf-Yildiz

[quote name='pairs' date='22 April 2012 - 17:17 ' timestamp='1335104223' post='1190569']
[/quote]

kazım apz dosyasını vermeyi akıl edememiş way arkadas :(

• Editor

[quote name='Yusuf-Yildiz' date='22 April 2012 - 16:25 ' timestamp='1335104703' post='1190579']
[font="Trebuchet MS"][size="2"]İzin aldın mı? [/size][/font][img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/mad.gif[/img]
[/quote]

İzin almammı gerekiyor o zaman internetten aldıgınız her kodda izin isteyin.

[quote name='pairs' date='22 April 2012 - 17:37 ' timestamp='1335105451' post='1190586']
İzin almammı gerekiyor o zaman internetten aldıgınız her kodda izin isteyin.
[/quote]
Bu mantığına hayran kaldım.Yada yüzsüzlüğüne mi demeliyim.İnternette gezen kodlarla bunu bir tutman açıkcası beni oldukca şaşırttı.Ne zamandan beri hazırlanmış ve proje dosyası verilmemiş projelerin decompile ediyoruz biz?Bu açıkca emrk hırsızlığı.Uslubun isi yüzsüzlük.Açıkcası acıdım sana

• Editor

[quote name='ReaLyMaN' date='22 April 2012 - 16:54 ' timestamp='1335106492' post='1190591']
Bu mantığına hayran kaldım.Yada yüzsüzlüğüne mi demeliyim.İnternette gezen kodlarla bunu bir tutman açıkcası beni oldukca şaşırttı.Ne zamandan beri hazırlanmış ve proje dosyası verilmemiş projelerin decompile ediyoruz biz?Bu açıkca emrk hırsızlığı.Uslubun isi yüzsüzlük.Açıkcası acıdım sana
[/quote]

Acınacak hale düşersin realy.Bu konuda tartışmaya girmek istemiyorum isteyenede kodları veririm

Bu decompilerıda ams de kodladım hem.

Edited by pairs

[quote name='pairs' date='22 April 2012 - 18:00 ' timestamp='1335106818' post='1190593']
Acınacak hale düşersin realy.Bu konuda tartışmaya girmek istemiyorum isteyenede kodları veririm

Bu decompilerıda ams de kodladım hem.
[/quote]
sevgili pairs sözlerine dikkat et hem yanlış uslub kullanıyosun hemde zeytinyağ gibi su yüzeyine çıkmaya çalışıyosun korsanlık yapmanın alemi yok

Edited by turkergozukara

pairs yaptığın yanlış, kendisi proje dosyasını vermeyi bilmiyor mu da sen decompile edip veriyorsun? tekrarında banlanırsın. Bu tür girişimler yerine bilgini diğer kullanıcılarla paylaşıp destek ver. Sizde konuyu uzatmayın, tartışmayı bitirin.