Jump to content

Komşu Wireles Bağlantı Için Ne Gerekli

zehra_c4
 Share

Recommended Posts

komşumuzun wireless modemi var ve ortak kullanmak istiyoruz. modem onun bilgisayarına bağlı bende de masaüstü bilgisayar var.
İnternete bağlanmam için ne gerekiyor. sonuçta ağ bağlantılarına giriyorum bağlantı yok diyor. Cevaplarıznı bekliyorum arkdaşlar.

modem bilgisayarına çok uzakta değil basit bir wireless adaptör işini görür veya 50 60 liraya filan artık kaliteli baya çekim gücü olan wireless adaptörlerde bulabilirsin bunu usb ile masaüstüne takınca kablosuz olarak kullanabilirsin interneti

çok tşk. o zaman 1 wirelees adaptör alıcam.

birde komşum şifre koymayı bilmediği için bilgisayrını kullanmadığında modemi kapatıyor (ve tabi bende bağlanamam aynı zamana denk gelmesi zor:()şifre nası koyucak bana söyleyin bende ona yardımcı olmaya çalıym da şu internete çözüm bulayım .airlies gibi bişey di modemin markası.

birde benle paylaşması için bağlatısını ne gibi ayar yapmalı klavuzunu okumuş anlamamış bişey
:)

[quote name='gariphamsi1986' date='22 April 2012 - 13:34 ' timestamp='1335098095' post='1190539']
dostum kablo çekme ihtimalin varsa onu dene. bağlantın daha iyi olur
[/quote]

o başka oda da kullanıyor ben başka oda olduğu içn kablo boyu uzuyor ve görüntü kirliği:)bir kat var arada komşuyla ama farklı oda olunca olmuyo huysuz komşu işte:S

Edited by zehra_c4

şifre koymak için modemin paneline giriş yaparak wlan ayarlarına gözatmanız lazım
adre satırına
192.168.2.1 yazdıktan sonra gelen yerde
kullanıcı adı:admin
şifre:ttnet
şifrede yanılıyorsam klavuzuna bakın.buradan ayarlama yapılır.bilmem yapabilir misiniz?

arkadaşım sana tavsiyem benim kullandığım adaptörü kullan hem hesaplı hem çok güçlü cd side var driverini yüklediğin zaman dahada güçleniyor ben çok memnunum.

http://www.platoondriver.com/?attachment_id=675

http://www.tenadijitalmarket.com/Platoon-PL-9396-300-Mbps-High-Power-USB-Wireless-Adaptor-Cift-Anten,PR-5490.html

• 3 hafta sonra ...

wireless adaptörümü aldım. ama cd den kurmaya çalıştım olmadı klavuzunda yazan son ayarları anlamdım ve kablosuz ağ bağlatısı yok diyor ve kablosuz ağları bilgisayarları da göremiyorum. ne yapıcam şimdi:(

arkadaşım sana vereceğim adresten bu adaptörü almanı tavsiye ediyorum ben kullanıyorum çok memnunum başka tavsiyeler olabilir kulak asma derim denenmişe bakacaksın

http://online.tenadigitalmarket.com/product_info.php?cPath=221_277&products_id=1541

[quote name='zehra_c4' date='10 May 2012 - 12:48 ' timestamp='133665419' post='1199222']
wireless adaptörümü aldım. ama cd den kurmaya çalıştım olmadı klavuzunda yazan son ayarları anlamdım ve kablosuz ağ bağlatısı yok diyor ve kablosuz ağları bilgisayarları da göremiyorum. ne yapıcam şimdi:(
[/quote]77
markasını söylersen ve işletim sistemini daha kolay yardımcı olabiliriz,olabilirler.

Alıcaksan Tp-Link al kalitelidir haberin olsun + görüntü kirliliği mi yoksa senin için hız mı önemli ? sonuçta duvarlar engellicek en azından kablo sayesinde daha hızlı internetin olur ne ki şurda uzunluğu metresi 75 krş.

s link adaptör 25 tl ye aldım. ve 2 tane wiress modemi görüyor alt komşuyu görmüyor ama cep telefonundan alt komşu da dahil 5-6 tane modem algılıyor. sanırım aldığım wireless modem işe yaramıyor:( sizce ne yapmalıyım tekrar 50 tl ye bir modem vardı onu mu alıcam??

[quote name='zehra_c4' date='14 May 2012 - 09:56 ' timestamp='1336978605' post='1200824']
s link adaptör 25 tl ye aldım. ve 2 tane wiress modemi görüyor alt komşuyu görmüyor ama cep telefonundan alt komşu da dahil 5-6 tane modem algılıyor. sanırım aldığım wireless modem işe yaramıyor:( sizce ne yapmalıyım tekrar 50 tl ye bir modem vardı onu mu alıcam??
[/quote]

arkadaşım bak size açıklayarak adres ve adaptör tavsiye ettik niye tecrübe edilmiş varken macera arıyorsunuz anlamak mümkün değil.

• 2 hafta sonra ...

[quote name='the67' date='14 May 2012 - 13:50 ' timestamp='1336999812' post='1200930']
arkadaşım bak size açıklayarak adres ve adaptör tavsiye ettik niye tecrübe edilmiş varken macera arıyorsunuz anlamak mümkün değil.
[/quote]
tavsiyenizi sonradan görmüş olma ihtimalimi düşünmediniz sanırım:)
neyse hallettim 25 tl işe yaradı:) nası olduysa.

bir tecrübe de benden o zaman bilgisayar da birşey olmuyorsa pes etmeyeceksin gerekirse bi kaç gün sonra yine başka yollarla deneyeceksin oluyo işte:) teşekkürler herkese saygılar.... :clapping: