Jump to content

Ttnet'e Fişi Çektiren Redhack Çıktı !

MrRush
 Share

Recommended Posts

[center][img]http://www.medyafaresi.com/f1/1c6_615f7.jpg[/img]
[i][b]Kızıl hackerlar olarak tanınan REDHACK grubu, TTNET'teki çöküşün sebebinin kendi eylemleri olduğunu açıkladı.[/b]

Twitterdan açıklama yapan RedHack, internetteki kesintinin TTnet’e yaptıkları saldırıdan kaynaklandığını duyurdu.

Saldırıyı 4 ayrı grup olarak gerçekleştirdiklerini belirten RedHack, TTnet’in ’kilit’ yerlerine DDOS göndermeden, direk ’sizma’ yaptıklarını belirtti.

Bunun üzerine TTnet saldırıdan korunmak için tüm Türkiye’nin interneti kesti.

[b]İŞTE REDHACK'İN O AÇIKLAMASI[/b]

27 Nisan 2012 tarihiyle, TTNet basta olmak uzere Emniyet Genel Mudurlugu, Adalet Bakanligi, Yargitay vb bircok onemli kurulusa
Anonymous RedHack DGVirus, AnarcyCrew olarak ataklar duzenlenmistir.
Bu ataklardan Emniyet ve Adalet gibi onemli yerler Anonymous Ailesi tarafindan cokertilmis, sorunu cozemeyen TIB yetkilileri cozumu yurt disina cikislari kapatmakta bulmuslardir.
Fakat bu taktigi bilen daha once goren RedHack olayi TR icinden sekillendirmis, Yurtdisina kapali olan serverlara (Turkiye icinden) cesitli bilgisayarlardan DDOS yaparak dikkatlerini bir yone cekmis, onlar bununla ugrasirken ana sistemlerine, DNS sunucularina kadar sizilmistir.
Bu sizma ve saldirilarla bas edemeyenler neye ugradiklarini sasirarak beklenmedik bu saldiri karsisinda, sistemi kapatmakta, ADSL'ler basta olmak uzere bircok (TTNet'e ait) sistemin "fisini cekmek" zorunda kalmislardir.
Zaten saldirinin gelecegini bekleyen TIB ve TUBITAK, dun, kamu kurumlarina bir genelge gondererek belirli onlemler sunmuslardir, Radikal gazetesi'de bu olayi dun haberlestirmis, bizden de gorus almistir.
Bizde yapilacak en dogru isin "fisi cekip beklemek" oldugunu "bizleri engelleyemeyeceklerini" soylemistik. (Radikal bugun bkz: http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1086313&CategoryID=80 ve CNN: http://www.cnnturk.com/2012/guncel/04/28/123456yi.degistirin/659001.0/index.html)
Bu eylem neticesinde, bircok kurum hacklenmis, Turkiye'deki internet 27 Nisan aksami 2 saatligine kesilmis, 28 nisan sabahinida kapsayan yaklasik 10 saat gecmesine ragmen halen tam olarak kendine gelememistir.

Eylemler gerceklestikten sonra cesitli kaynaklardan daha onceki eylemlerimiz de gordugumuz "acimadi ki" histerisiyle yeniden karsilastik.
Eylemin sabahi "bu gece saldiri olacak" diye TUBITAK'tan uyari geliyor ve bu haberin yayimlandigi ayni gece bircok yer cokuyor, karsiliginda saatler sonra "teknik bir sorun" cevabi aliniyor, bu cevaba kendileri inaniyor mu? Meraktayiz..
Yani icinizde biri yokmu "RedHack kac aydir bizim iflahimizi kesti eve gidemiyoruz" diyecek babayigit? ;)

[b]Gelelim Eylemlerin sebebine..[/b]
Zaten Anonymous biz RedHack'le dayanismak istedigini ileten videosu yukaridaki linte mevcuttur, Turkce olarak ta altyazili sekilde anlatmaktadir.
Bize gelince, Eylemimizin baslica amaclari;
1- Playstation ve chat geyikleri delil olarak alinarak tutuklanan ve RedHack eylemleriyle baglantilari olmayan biri 17 yasinda 7 gencin "derhal" serbest birakilmasini istemek!
RedHack'e "teror orgutu" muamelesi yapilarak pesin Interpol'un bile takilmasinin RedHack'i yildiramayacagini gostermek, ayrica biz burdaysak tutukladiklariniz kim'?) diye sormak.
2- Anonymous'un bizle dayanisma eylemine iceriden destek vererek dostlarimizi yalniz birakmamak, Anonymous'un dayanismasindan mutluluk duydugumuzu gostermek.
3- Yaklasan 1 Mayis'i sanki "kendi isci sinifina vermis" gibi "somurge valisi" edasiyla ona buna "dayilanan" AKP hukumetine ve onun valisine dikkat cekerek, halkimizi isci kardeslerini sahiplenmeye cagirmak.
4- Adil kota vb uygulamalarla "dusuk hizda" internet ile kullaniciyi somuren, zenginlere daha iyiulasim saglarken durumu iyi olmayanlara cok yavas interneti fahis fiyata satan TTNET'i protesto etmek.
5- Pensilvanya Imami'nin ve ordusunun "yenilmez" "herseye kadir" olmadiklarini halkimiza gostermek "cesaret gayri" demek ;)
6- Eglenmek ;)[/i]

[u]edit:[/u]Radikalin manşetine kırıldım gülmekten :
[b][size="5"]Siber saldırı geliyor 123456'yı değiştirin![/size][/b] :rofl:

[size="4"][b]Türk Telekom'dan RedHack açıklaması! Ne dediler?[/b][/size]
[i]Türk Telekom sessizliğini nihayet bozdu. Bakın internetteki büyük kesintiyi neye bağladılar?
28.04.12 11:20

Hürriyet’e açıklama yapan Türk Telekom RedHack saldırıyla ilgili iddiaları yalanladı. İşte O haber...

İnternet kesintisi başta İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirler başta olmak üzere birçok bölgede yaşanırken, bölgeden bölgeye değişmekle birlikte kesinti 50 dakikadan 120 dakikaya kadar devam etti. Gecenin ilerleyen saatlerinde de yer yer kesintiler yaşandı.

TTNET'e fişi çektiren RedHack çıktı! Neden saldırdı?

[b]İŞTE KESİNTİNİN NEDENİ[/b]

Türk Telekom’dan yapılan açıklamada fiber altyapının yayılımı ve her noktaya ulaştırılmasına aracılık eden MPLS (Multi Protocol Label Switching) sisteminin kurulumu sırasında sorun çıktı ve tüm sistem yaşanan bu sorundan dolayı etkilendiğinden ülke genelinde birçok ilde kesinti yaşandı.

Cep telefonu operatörlerinin şebekelerinde herhangi bir sıkıntı yaşanmadığından kullanıcılar şikayetlerini Facebook ve Twitter portalları üzerinden 3G bağlantılarını kullanarak dile getirdi. Yani interneti kesilen Türk vatandaşı yine internete girerek tepkisini gösterdi.

[b]İNTERNETİN KESİLMESİNDE REDHACK’İN PARMAĞI VAR MI[/b]

Redhack, internet kesintisinin kendileri dolayısıyla olduğunu iddia ederken, Türk Telekom yetkilileri böyle bir şeyin söz konusu olmadığının altını çizdi.

[b]YA GÜNDÜZ KOPSAYDI[/b]

İnternetin 22:00 - 00:00 saatleri arasında kesilmesini "şans" olarak değerlendiren uzmanlar, gün içinde olabilecek bir kesintinin birçok sektörü olumsuz yönde etkileyeceğini ve çalışmaların aksayabileceğini kaydetti.

[b]Selim Öztürk/Hürriyet[/b][/i]

[b]www.medyafaresi.com[/b]'dan Alıntıdır[/center]

Edited by dj sms

[quote name='Teknik Servis 7/24' date='28 April 2012 - 16:03 ' timestamp='1335621786' post='1193659']
benım ısıme yaradı dun gece kafem 2 ye kadar doluydu.. tum cafeler ttnet kullanırken ben koc net kullandıgım ıcın mutluyum :) mıllet yer bıle bekledı 50 masalı muhutımde :)
[/quote]

TTNET baya bi kullanıcı kaybedecek,İnşaallah :)

Bu saldırıyı yapan ne idüğü belirsizleri şiddetle kınıyorum. Bu saldırılarla saldırı yapılan yerlerin tüm Bakanlık ve Genel Müdürlüklerin bilgileri yabancı Türkiye düşmanlarının eline geçecek ve bu bilgiler ülkemize karşı kullanılacaktı. Kazasız belasız atlattığımız için mutluyum. Bu gibi olayların tek iyi değerlendirmesi açıkları Türkiye düşmanlarına kapamak ve ülkem insanının internet hürriyetine sahip çıkmak ve gelişmesini sağlamak olmalı. Siber saldırganların amacı ağababalarının emri ile istemedikleri ülkeleri hizaya getirmek herhalde. Tekrar şiddetle kınıyor ve telin ediyyorum. :angry:

Saldırı sadece Türk telekoma yapılmadı arkadaşlar kamu kurumlarına yapıldı.Destekleyenler de anymous grubu ne idüğü belirsiz kişiler bunlar. Hepimizin tüm bilgileri kamu kurumlarında gizli.Bu bilgilerin bu kişilerin eline geçme olasılığını düşünün kimbilir ne amaçla kullnırlar.Lütfen bu kişilere destek vermeyelim.Emin olun bu kişilerde kendi çıkarları olmasa bu işşe kalkışmazlar sizi bizi düşündükleri yok...

RedHack Terör örgütünü desteleyen bi Hack Grubudur. Anymous hırsızlık yapan bir gruptur . ve Ayrıca Tubitak açıklamasında 20 kamu kurusuna saldırı düzenlendiğini ve bu saldırıyor etkisiz kılındığı sonrasında işe TTnet de sorun çıktığını yani bu RedHack TTnetin fişini çekti değildir. hiçbir Hack Grubu bir ülkenin internet ağını çökertemez , yani bu oyuna düşmelerim adamların 2 gün önce 500 olan takipçisi şimdilerde işe 20 binlerde

Her kurum elemanlarını İşletim sistemleri ve güvenlik hususunda eğitip genç beyinleri işe almalı ve tedbirli olmalı özellikle zevkine düşkünlere dikkat etmeli.Yaşamsal faliyetler dışındaki yaşayışlar ek risk demek.

Türkiye Cumhuriyeti,nin Kurum Kuruluş vs Bu Tür Saldırı Yapılmasını
Gerçeğiyle Aynı Kabul Ederim.
[b]Ayyıldızın Olduğu Yerde Sanal Veya Başka Türlü
Saldırı,lar Benim [color="#FF0000"][size="3"]Kanıma[/size][/color] Dokunur [/b]
Bu Tür Saldırıları En Şiddetli Bir Şekilde =@ Kınıyorum =@ =@ :diablo: :diablo:

[color="#006400"][i][b]efsane38:Kardeşim Güzel söylüyosun böyle birşey olmasını zaten hiçkimse istemez ancak devlet halkına böyle bir uygulama getiriyorsa halk ne yapacak ?[/b][/i][/color]

Edited by vjugur

fiber hatlar yapılsa zaten ttnette kullanıcı kalmaz ve redhack ı da kutluyom ttnet e saldırılarının devamını dilerim :D bizim hackerler nie duruyo hayla anlamıyorum :D

[quote name='efsane38' date='28 April 2012 - 16:17 ' timestamp='1335629831' post='1193718']
Türkiye Cumhuriyeti,nin Kurum Kuruluş vs Bu Tür Saldırı Yapılmasını
Gerçeğiyle Aynı Kabul Ederim.
[b]Ayyıldızın Olduğu Yerde Sanal Veya Başka Türlü
Saldırı,lar Benim [color="#FF0000"][size="3"]Kanıma[/size][/color] Dokunur [/b]
Bu Tür Saldırıları En Şiddetli Bir Şekilde =@ Kınıyorum =@ =@ :diablo: :diablo:
[/quote]

bu arkadaşada katılıyom

Edited by loksben14

[quote name='atakan21' date='28 April 2012 - 15:04 ' timestamp='1335625497' post='1193683']
RedHack Terör örgütünü desteleyen bi Hack Grubudur. Anymous hırsızlık yapan bir gruptur . ve Ayrıca Tubitak açıklamasında 20 kamu kurusuna saldırı düzenlendiğini ve bu saldırıyor etkisiz kılındığı sonrasında işe TTnet de sorun çıktığını yani bu RedHack TTnetin fişini çekti değildir. hiçbir Hack Grubu bir ülkenin internet ağını çökertemez , yani bu oyuna düşmelerim adamların 2 gün önce 500 olan takipçisi şimdilerde işe 20 binlerde
[/quote]
Evet haklısın.Tarihte osmanlıyı yıkanda bu olmadı mı?Koskoca imparatorluk dışardan ucuz mal geliyor içerden alınmaz diyerekten halk o zamanlar fabrikalaşan avrupada da bol ithal mallara hucum etti,imparatorluk ekonomisi yerle yeksan oldu..Ama sen halkını sevmezsen halk hep senin için 2. planda olurda vatandaşı para kazanma makinası yapmaya kalkarsan hırsıza ugursuza ne edüğü belirsiz heriflere malzeme verir sempati kazandırırsın.Siyaset falan yapmak değil amacım ama 30 yıldır Terör var ise birileri durmadan bağımsızlık istiyorsa bunun sebebi devlettir.Türkiye nufusu çok genç bir nufus.%50 den fazlası genç belkide.-Genç demek sorun potansiyeli yüksek insan demek.Bu devirde sen onun kalbini kazanamazsan onu içten bağlayamazsan bir zaman sonra kaybeder hatta belkide ilk fırsatta sana kurşun sıkmaya kalkar.Tıpkı PKK olayında oldugu gibi.Üretmeden millet cebine dayalı ekonomi TTNET gibi frenkeyştaynları türetir sonrada ugraşırda durursun.Kendi üzerime kayıtlı ADSL yok.Olsada uğraşırmıydım bilmiyorum.Çünkü yargıya hiç güvenmiyorum.Çünkü bana göre yargıya güvenenlerin sayısı PKK inanıp güvenenlerin sayısından azdır

Edited by kacaksevgilim

[quote]Türkiye'ye siber saldırı!
TÜBİTAK bu kez erkenden uyardı: 27 Nisan-1 Mayıs arasında siber saldırı geliyor. İlk iş, basit parolaları değiştirin!
Bu uyarı dün tüm kamu kurumlarının bilgi işlem yöneticilerine gönderildi. Gönderen ise TÜBİTAK. TÜBİTAK bünyesinde çalışan Ulusal Bilgisayar Olayları Müdahale Ekibi Koordinasyon Merkezi (TR-BOME), Emniyet Genel Müdürlüğü Bilişim Suçlarıyla Mücadele Başkanlığı’ndan gelen siber saldırı olabilir uyarısının ardından kamuya muhtemel saldırıları anlattı ve önlem alınmasını istedi. En dikkat çekici uyarı ise “Basit parolaları değiştirin” oldu. Bu uyarı akla RedHack’i ve onun hack’lediği Emniyet Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı’nı getirdi. İki kurumun da admin şifresinin 123456 olduğu ortaya çıkmıştı.
[/quote]

http://haber.gazetevatan.com/turkiyeye-siber-saldiri/446783/43/Manset

[quote name='kacaksevgilim' date='28 April 2012 - 19:48 ' timestamp='1335635298' post='1193773']
Evet haklısın.Tarihte osmanlıyı yıkanda bu olmadı mı?Koskoca imparatorluk dışardan ucuz mal geliyor içerden alınmaz diyerekten halk o zamanlar fabrikalaşan avrupada da bol ithal mallara hucum etti,imparatorluk ekonomisi yerle yeksan oldu..Ama sen halkını sevmezsen halk hep senin için 2. planda olurda vatandaşı para kazanma makinası yapmaya kalkarsan hırsıza ugursuza ne edüğü belirsiz heriflere malzeme verir sempati kazandırırsın.Siyaset falan yapmak değil amacım ama 30 yıldır Terör var ise birileri durmadan bağımsızlık istiyorsa bunun sebebi devlettir.Türkiye nufusu çok genç bir nufus.%50 den fazlası genç belkide.-Genç demek sorun potansiyeli yüksek insan demek.Bu devirde sen onun kalbini kazanamazsan onu içten bağlayamazsan bir zaman sonra kaybeder hatta belkide ilk fırsatta sana kurşun sıkmaya kalkar.Tıpkı PKK olayında oldugu gibi.Üretmeden millet cebine dayalı ekonomi TTNET gibi frenkeyştaynları türetir sonrada ugraşırda durursun.Kendi üzerime kayıtlı ADSL yok.Olsada uğraşırmıydım bilmiyorum.Çünkü yargıya hiç güvenmiyorum.Çünkü bana göre yargıya güvenenlerin sayısı PKK inanıp güvenenlerin sayısından azdır
[/quote]

Size katılıyorum . Ama halen arkadaşlar 1 Oyun indiremiyor diye Devlet sırlarımız ortaya çıkmasında yana ... Neyse Ben ne devlete Nede hükemede Güvenirim , Ben bu Vatanın Gençlerine Güvenirim.

[quote name='BeNefSE' date='28 April 2012 - 16:43 ' timestamp='1335624217' post='1193676']
Saldırı sadece Türk telekoma yapılmadı arkadaşlar kamu kurumlarına yapıldı.Destekleyenler de anymous grubu ne idüğü belirsiz kişiler bunlar. Hepimizin tüm bilgileri kamu kurumlarında gizli.Bu bilgilerin bu kişilerin eline geçme olasılığını düşünün kimbilir ne amaçla kullnırlar.Lütfen bu kişilere destek vermeyelim.Emin olun bu kişilerde kendi çıkarları olmasa bu işşe kalkışmazlar sizi bizi düşündükleri yok...
[/quote]
önünü gelen resmi siteleri hackliyor bilgi felanmı kaldı hocam bütün bilgilerimiz ortalıga dökülmüş önüne gelen herkes hackliyor allah bilir eset programıyla koruyorlardır sistemi :)

[b]TTnetli değilim dün internetimde gitmedi ama ben;
[size="1"]"4- Adil kota vb uygulamalarla "dusuk hizda" internet ile kullaniciyi somuren, zenginlere daha iyiulasim saglarken durumu iyi olmayanlara cok yavas interneti fahis fiyata satan TTNET'i protesto etmek."[/size]
sözüne sonuna kadar destek veririm çevremdeki herkes bu yüzden isyan ediyor.[/b]

• 2 ay sonra...