Jump to content

Bross Gerçek 600W Power Supply Ses Sorunu

s_oguz
 Share

Recommended Posts

BROSS GERÇEK 600W POWER SUPPLY aldım bilgisayarın diğer donanımları amd atlon işlemci nvdia 9600 ekran kartı 4 gb ram 4 adet 12mm led fan
2 adet hardisk soğutucu fan 320 gb wd hd 1.5tb wd hd takılı bilgisayara bilgisayar ilk açılırken power supply windows başatılıyor yazısı gelene kadar cok ses cıkartıyor windows başlatılıyor yazısı geçtikten sonra normale dönüyor cözüm olarak yaptıklarım bious default yaptım
fanları cıkartıp çalıştırdım ama hiç bir değişiklik olmadı birde bilgisayara sonradan usb coğaltıcı pcı kart takdım ve bunla ilgili olarak bilgisayar ilk açıldığında usb yazlımı yüklenemedi diyor unknow device hatası veriyor kod 43 windowsun sitesinde çözümü var ama onu uygulayınca bu seferde usb ethernet driverı siliniyor bilgisayar açıkken onu tekrar kuruyorum sorn yok ama kapatıp tekrar açınca yüklenemedi diyor format attım yine aynı xp de sorun olmuyormuş öle yazıyor bende 7 varken xp bir daha asla kullanmam bunun için cözümü olan varmı
power supply bu
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1335780338__bross-gercek-600w-power-supply-guc-kaynagi__31164060_0.jpg[/img] Edited by s_oguz

sanırım fanı devırlı ılk baslangıcta 10 sanıye fılan en yuksek devırde dönüyor sonra en alt seviye devire dönüyor oda ses yapıyor bence yapılacak bısey yok powerın üretimi böyle ve böyle kullanmaya devam edeceksın

Edited by asizemheri

elimde asus 4850 1gb 256 bit ekran kartı var oda ilk açılışta yüksek devir fan sesiyle başlıyor ve masaüstüne geldiğinde hız düşüyor (catalyst center dan önceden yaptığım %24 devir ayarıyla) . ilk açılıştaki hızlı dönmenin şok soğutma olduğunu biliyorum muhtemel senin güç kaynağındada aynı mantık var. yani ilk açılıştaki herhangi bir aşırı ısınmaya karşı bu tür bir önlem almışlar.

[quote name='tutuklu8' date='01 May 2012 - 09:00 ' timestamp='1335862807' post='1194856']
elinde veya arkadaşında başka power varmı bir bak onu aynısını yapıyormu

sununun kaynağını kesin olarak bul
[/quote]
daha önce 450 power supply vardı onda yapmıyordu sadece ekran kartından daha iyi yararlanmak adına 600 power aldım ve böyle çalışıyor

[quote name='alpalm' date='01 May 2012 - 09:21 ' timestamp='1335864078' post='1194869']
elimde asus 4850 1gb 256 bit ekran kartı var oda ilk açılışta yüksek devir fan sesiyle başlıyor ve masaüstüne geldiğinde hız düşüyor (catalyst center dan önceden yaptığım %24 devir ayarıyla) . ilk açılıştaki hızlı dönmenin şok soğutma olduğunu biliyorum muhtemel senin güç kaynağındada aynı mantık var. yani ilk açılıştaki herhangi bir aşırı ısınmaya karşı bu tür bir önlem almışlar.
[/quote]
saol arkadaşım içim rahatlattın ama format atarkende aynı şey oluyo windows başlatılana kadar power fanı cok hızlı çalışıyor windows başlatılınca normale dönüyor

[quote name='asizemheri' date='01 May 2012 - 11:21 ' timestamp='1335860487' post='1194834']
sanırım fanı devırlı ılk baslangıcta 10 sanıye fılan en yuksek devırde dönüyor sonra en alt seviye devire dönüyor oda ses yapıyor bence yapılacak bısey yok powerın üretimi böyle ve böyle kullanmaya devam edeceksın
[/quote]

[b][color="#0000FF"]Arkadaşında dediği gibi bu bir sorun değil donanımların çoğunda ilk açılışta full devir olayı var...Bende 2 tane HD6850 var aynı şeyi onlarda yapıyor... nedenini bilmiyorum ama belkide üstünde biriken tozları uçurmak içindir[/color][/b] :D

• 2 hafta sonra ...