Jump to content

Symbian Işletim Sistemi

Share

Recommended Posts

bende n5228 kullaniyom daha once android 4.0 kernel buldum fakat hatali boot ediyordu ve vga si skintili yarati kurulum yaparsin fakat tele fon sikintili olur eniyisi s60v5 veya belle kullan nokia kendi isletim sistemi disinda sakat davraniyor isterseniz size android kernel bula bilirim telefonunuzun su ozelliklerini soyler seniz size yardimciola bilirim
islemci hizi
Islemci modeli
RAM
ROM
Cozunurluk
BT Versiyonu
Wifi Surumu
not:telefonunuzun garanti kapsamindan cikmis olmasilazim
eger bu islemler ugrasamam diyorsan sana simbiyan CFW(modifiye simbiyan)oneririm

Edited by lazenes1

[quote name='zekeriyacüce' date='04 May 2012 - 20:48 ' timestamp='1336157304' post='1196532']
Cok güzel bir konu tesekkur ederim

7 icin de ben aynini düsünüyorum

bilen utfen yazsin
[/quote]
7 icinderken kardes alayamadimda suan mobil baglaniyom yazim hatasi fln ola bilir ozurdilerim yazdigimdan yanlis bise anladiysaniz

bu konuyu bu forumdan dogru yere tasiya bilirseniz arkadaslara yardimci ola bilirim anlayisiniz icin tesekkurler

[quote name='zekeriyacüce' date='04 May 2012 - 21:03 ' timestamp='1336158207' post='1196549']
cwf nedir
[/quote]
Custom FirmWare. yani özelleştirilmiş yazılım
genelde symbian serisi icin uretilir nedeni digerlerine oranla daha acik kaynaklidir

@zekeriyacüce
ever paylasirim sikinti olmaz
IMEI degistiere bilmen icin oncelikle baska bir bosta telefon bulmaniz lazim yada bos bir IMEI Kodu (netten bulursunuz fakat cok cabuk telkitlenir eger bostaki baska bir cep tlfunun kini alacaksaniz mutlaka kapali olarak saklayin yada parcalayin yaksa iki telefonda ayni anda acilirsa cakisir ve tlfnhnuz kitlenir )
programa gelince reklam olmazsa assağidaki linkten indire bilirsiniz

http://www.b-phreaks.co.uk/files/NSS/NSS103814.zip
kisaca kullanim icin googleden yada yootubeden baka bilirsiniz

Edited by lazenes1

değiştirsen bile ne kadar stabil olur ? Arkadaşın dediği gibi cfw yükle. Optimize edilmiş. Gereksiz uygulamalar kaldırılmış. Doğuştan hackli vs. Google arattır bulursun. Yabancı sitelerde olan bazı cfwleri türkçe dil ekleyenler var. Normal olarak türkçe cfw yapanlar var. Biraz araştırırsan kendine özel cfw bile yapabilirsin.