Jump to content

Network Üzerindeki Diğer Bilgisayara Bağlantı Kodu

shalyangose
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ;
Nette uzunca araştırma yaptım ama malesef olumlu bi sonuc alamadım. Yazılım bilgimde olmadığından kodlar söz konusu olunca tıkanıp kalıyorum.

Bana şu anda lazım olan , ağ üzerinde bağlı olan bir (A) bilgisayarına , diğer bilgisayarlar tarafından , her açılan pcden (A) bilgisayarına 1 defa paylaşılan klasör'lerine bağlanılması. Olup olması gereken bu fazlası değil.

Bunu her pc açtığımda başlat - çalıştır'dan ip adresi girerek admin kullanıcı adı ve şifresi girerek yapmaktan sıkılmış durumdayım. Karşıdaki bilgisayara bir defa bağlantı yapmazsam çıktı alamıyorum malesef :/ Bunun ile ilgili bildiğiniz bir kod varmı acaba? *.reg , *.vbs yada *.bat formatında olması iyi olur Bilgisayarların startup'ına koyup her bilgisayar açıldığında aktif olmasını sağlayabilirim.

ilk olarak Guest kullanıcısını bağlanmaya çalıştığın server üzerinde açıp denermisin?

Birde Bilgisayarım'a sağ tıklayıp Ağ sürücüsüne bağlan seçeneğinden "farklı kullanıcı adı kullanarak bağlan" diyerek server üzerindeki bir klasörü bağlayarak denermisin? (oturum açıldığında yeniden bağlanı seçerek)

windows 7 ise

Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Kimlik Bilgisi Yöneticisi

kullanarak yap

windows xp de vbs ve hatırlayamdıgım bir program la yapıyorduk ama zaten pclerin sabitmiş oyle ise kendi pc nde kullandıgın account ın aynısı diğer pc de aç şifresiyle beraber ve admin yetkisi ver sana bir daha şifre sormayacakdır. ( Profil oluşturmana gerek yok mmc den account açman yeterli, (NT guvenlik izinleri ve paylaşımını kullan) )