Jump to content

Netbook'a 2Gb Ram Takmak Istiyorum Ama

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar benim elimde kullanmadığım 1 gb ddr2 667 mhz pc rami var sağlam sorunsuz. Bu ramle beraber; netbook'un 1 gb ddr2 800 mhz ramini de satıp yerine 2gb 800 ram almak için ne kadar fark ödemem gerekir? Bu arada netbook'un garantisi devam ediyor içindeki 1 gb rami çıkarıp 2 gb takınca garanti dışı kalır mı? Aydınlatırsanız sevinirim.

birincisi o rameri satabilecekmisin o önemli
1gb ramler 10 tlden den 20 tl falan yapsa
2gb ramede 20-30 tl falan istiyorlaryani yani olma ihtimali var ama biraz zor ama bende 2gb laptop rami mevcut sammsıng 2gb 800 mhz istersen sana satabilirim

evet netbook açıldığında garantisi gider fatura eşliğinde servisine taktırman lzmıki oda ram den fazla para ister sırf takmasına güvenlik stickeri fln varsa zedelemeden açıp takabilirsen

olur fakat anlarlarsa açtığını gerçi bişey olmazda kıl bi servise denk gelrisen garantiden yararlanamassın...

[quote name='tutuklu8' date='20 May 2012 - 00:20 ' timestamp='1337473247' post='1202905']
birincisi o rameri satabilecekmisin o önemli
1gb ramler 10 tlden den 20 tl falan yapsa
2gb ramede 20-30 tl falan istiyorlaryani yani olma ihtimali var ama biraz zor ama bende 2gb laptop rami mevcut sammsıng 2gb 800 mhz istersen sana satabilirim
[/quote]
nerdensin?

Garantisi 15.12.2013'e kadar. Madem öyle 1.5 sene bekelecez ne yapalım.. Peki şöyle birşey yapsam içindeki 1 gb ram'e dokunmayayım onu bir kenarda saklayayım 2 gb rami atkayım netbook'a garantilik bir işi olduğu zamanda tekrar 1 gb ramini takar öyle gönderirim öyle olmaz mı?

Edited by sere

[quote name='coolvars' date='20 May 2012 - 10:57 ' timestamp='1337511437' post='1203005']
yetkil servise götürmeyi düşündünmü.
[/quote]
ram'i takmak için mi? Çok kolay rami çıkarıp takması. Bir arada da, klavyesi bozulmuştu garantiye gönderdim klavyesini değiştirdiler sadece kargo parası ödedim. Yetkili servisi falan yok izmirde direk istanbula gönderttiriyorlar..

[quote name='tutuklu8' date='20 May 2012 - 12:12 ' timestamp='1337515930' post='1203026']
ram takma hdd sökmek takmak sadece sökülen hdd ve ramin garatisinin bitirir
[/quote]
müşteri garanti dahilinde sadece hdd ve ram değiştirme yetkisi olduğundan arkdaşın dediği gibi sadece sökülen parça garanti dışı kalır

[quote name='yamtar34' date='20 May 2012 - 13:26 ' timestamp='1337520395' post='1203062']
müşteri garanti dahilinde sadece hdd ve ram değiştirme yetkisi olduğundan arkdaşın dediği gibi sadece sökülen parça garanti dışı kalır
[/quote]
ben öylesine meraktan, netbook'un ram yerindeki vidayı açıp rami çıkarıp tekrar taktım ondan sonra 1-2 ay geçti geçmedi klavyesi bozuldu garantiye götürdüm klavyesi değişti. Sonra garantiden gelince arkasına ACER etiket söküldüğünde garant dışı kalor etiketi basmışlar.

Yani şimdi ben netbook'un arkasındaki rami çıkarıp tekrar yerine taktığım için 1 gb lık ram garanti dışı mı kaldı? Nerden anlıyacaklarki çıkarıp taktığımı?

Edited by sere

valla arkadaşlar performans için hiç düşünmeyin derim netbookları. Ben müşteri iadesi (Memnuniyetsizlikten dolayı) diye 359,25 TL'ye İzmir Bestbuydan almıştım. KEşke birazdaha biriktirip notebook alsaydım. Ama hiç yoktanda iyidir kanımca :)