Jump to content

Treelist,listbox Dersleri

fairplay33
 Share

Recommended Posts

treelist ve listbox anlatımı olan bi ders yapabilirmisiniz acaba mesela treelistte kategori açmak,program eklemek-seçmek,favori oluşturmak falan gibi aio hazırlarken yapılacak şeyler gibi forumdaki örnek apz leri indirdim inceledim lakin çok karmaşık geliyor biri bi kod kullanmış digeri farklı bi kod. kullandıkları kodların ne iş çevirdigini pek yazan olmamış yazanların kodlarıda bende çogunlukla hata veriyor tüm pluginlerde yüklü bende 60-70 kadar var sanırım 8.0.7.0 sürümüde mevcut yardımcı olursanız sevinirim.
birde bi sorum olacak diyelimki bi buton oluşturdum o butona tıklayınca program kurmasını istiyorum ve bunu kodla yazmak istiyorum işte sorun burda hangi kodu kullanmam gerektigini nasıl anlıyacam ams de bi sürü hazır kodlar var saatlerce denesem tek tek çok uzun sürer yardım menüsüde ingilizce nasıl bir yol izlemem gerekir başka kodlar yazarken hangi obje üzerinde işlem yapıyorsam onun kodlarına mı bakacam labele yazdırırken mesela label yardım menüsünü okumak gibi Edited by fairplay33

2 gündür durmadan burdaki dersleri izliyorum indirmedigim ders kalmadı apz kalmadı hiç treelist ve listbox la alakalı bi anlatım yok bulamadım hatta kendi aio mu bile yaptım ama hep biraz ondan biraz bundan faydalanarak lakin kodları hep kopyalamak zorunda kalıyorum çünkü yazmaya kalkınca hata veriyor birebir aynısını yazmama ragmen yine hata veriyor bu yüzden kopyalamak zorunda kalıyorum yoksa ufak tefek şeyleri yapıyorum zaten videolardaki uygulamaları mesela