Jump to content

[İstek] Ekrana Resim Gelmesi + Exe Çalıştırılması

CrawL
 Share

Recommended Posts

şimdi bende knightempire.exe diye exe war elimde birde launcher war launcheri acıp start bastıgımda knightempire.exe acılır ve oyuna girer. ben söle bişi yapmak istiyorm launcher start'a basılcak bastıktan sonra ekrana bir resim yada saat kösesinin üstünde 250x250 boyutu civarında bir resim gelicek resim 3 sn sürsün örnegin sonra knightempire.exe devreye girip oyun acılcak..

mantık söle bişi :

resim gelicek
ekran gizlencek
exe calısıtırılcak

autoit te bunu nasıl yaparız . yardımcı olursanız sevinirim

burdaki gibi olucak örnek yapılmıs: http://www.tnctr.com/topic/182762-splash-ekranyn-traytip-gibi-efekli-acylmasy/

bunun gibi ama bu resim cıktıktan sonra oyun acılcak (exe calıstırlcak)

iyi forumar Edited by CrawL

knightempire dediğin türkempire değilmi yani Knight'ın farklı bir versiyonu sanırım launcher dediğinde sadece kısayol eğer öyleyse kısayolla işin yok verdiğin konudaki kodu al ve daha sonra bu kodu sonuna ekle ama yolu kendine göre düzenle ben tahmini yazım
[code]Run(@ProgramFilesDir & "\knightempire\knightempire.exe",@ProgramFilesDir & "\knightempire")[/code]

[kh]BENM ANLAMADIGIM SEY SU NEDEN EXE NİN YOLUYLA CALISMASI LAZIMKİ BU BENDE DEGİL OYUNA GİREN HERKESTE OLUCAK HERKESİN KNİGHTEMPİRE.EXE YOLU FARKLIDIR BELKİ ? SADECE KNİGHTEMPİRE.EXE CALISCAK İŞTE[/kh]

Edited by TornadoEffect
Caps Lock

Daha Sendeki oyunun yolunu alamadıkki başakasına göre uyarlıyalım. klavyenden o yolu almak için nerdeyse yalvarıcaz ya :D neyse nezaman sendeki bahsettiğin oyunun yolunu yazarsan ozaman hem sana göre hem herkesin bilgisayarına göre ayarlamaya çalışırız ama bu durumda sana yardımcı olamayız malesef :(

merhaba
arkadaşım istediğin hazır ,ama böyle konularla gelmeyin ,arkadaşlarımı yormayın
verdiğim proğramı ,oyunun olduğu exe dosyasının yanına koy ve masaüstüne kısa yol oluştur.Çalıştırman yeterli olacaktır.Lütfen sizden başkası kullanmazsa memnum olurum.Tnc ekibi arkadışım olarak yapımıştım.Saygı gösterirsen memnun olurum.

Edited by mesale0077

Merhaba
Lütfen sizden başkası kullanmazsa memnum olurum.Tnc ekibi arkadışım olarak yapmıştım. SPLASH'ın örnek kodunu yollayamam .ama autoittle yapıldı.çok uğraşılmış koddur.Saygı gösterirsen memnun olurum.Onu lütfen başka biryerde kullanmayın.Size örnek olarak göstermek istedim.O kodu araştırsanızda internette yok.Onu çalıştırdığınızda f9 bas ne yazıyor.Lisans sıkıntısı yaratmasın sonra,
Diğerini(resim olanı) tnc ekibi olarak siz kullanabilirsiniz.Ama Tnc ekibi haricinde hayır.

[quote name='mesale0077' date='05 June 2012 - 01:33 ' timestamp='1338849236' post='1208829']
Merhaba
Lütfen sizden başkası kullanmazsa memnum olurum.Tnc ekibi arkadışım olarak yapmıştım. SPLASH'ın örnek kodunu yollayamam .ama autoittle yapıldı.çok uğraşılmış koddur.Saygı gösterirsen memnun olurum.Onu lütfen başka biryerde kullanmayın.Size örnek olarak göstermek istedim.O kodu araştırsanızda internette yok.Onu çalıştırdığınızda f9 bas ne yazıyor.Lisans sıkıntısı yaratmasın sonra,
Diğerini(resim olanı) tnc ekibi olarak siz kullanabilirsiniz.Ama Tnc ekibi haricinde hayır.
[/quote]

[b]Çok paylaşımcı birisin mesale0077 kardeş gerçekten gözlerim duygulandı. Çok uğraştıysan burada paylaşma tabi olur ya biri bu programla köşe olabilir. Harbiden diyorum böyle postları gördükçe ne yardım edesim geliyor ne 2 satır kod paylaşasım.Bak arkadaşım forumda ne kodlar var usta ellerden geçmiş onlar bile paylaşılıyor senin bu splashı cok merak ettim doğrusu.Buranın amacı insanlara bir şeyler öğretmek yol göstermek birkaç bişey öğrenip bilgilerini saklamak değil..[/b]

[b]Yapılır arkadaşım merak etme çok ahım şahım bi kodlama olduğunu düşünmüyorum bile. Zaten az çok kodlama yapısı belli bunlar için fonksiyonlar var png için, efektler bile katılabilir.. Ayrıca forumda vardı biye hatırlıyorum bluelife paylaşmıştı hemde gif ile yapılmıştı onun dışında blackman12 de geçen bir postunda gördüm anlayacağın forumda var gibi.Şu finaller çıksın başlıcam adam gibi çalışmaya yapmaya sırf böyle adamlar kod saklıyor diye.[/b]

Merhaba Arkadaşlar

Bu konuda yardımcı olmak isterdim ama,yapan kişiyi ikna etmek lazım
o kodlama türkantivirüs için yapılmış
Ben kimseye nispet yapmıyorum,

Bu kadar yüklenmek de olmaz.

Bazı arkadaşlarımızda kodlarını paylaşmıyor.
Autoit sitesinde bile bazı arkadaşlar kodlarını paylaşmıyorlar.

Arkadaş için Ekmek parası anlayın,küçük ama para kazanmak için yapıyor adam.cümleye ben bir arkadaşım diye başlamıştım.ama ayrıntıya girmemek için ,yazıyı silmiştim. Arkadaşla konuşmak lazım kusura bakmayın ,kodlar onda.bana demo gönderdi.bende arkadaşa autoittle nasıl yapılmış göstermek istedim.Bu kadar yargılama olmaz,
Ben ne yapayım

Ama başka konuda yardımcı olmaya çalışırım.

Cennet belki bu kadar yakın olmaz ya,

yok benim nerdeyse aylardık arıyorum splash daki gibi böle acılıyor kapanıyor dumanlar cıkıyor böle bişi istiyordum buldum dedim ama işte kodları vermiyormus senin arkadas ama yinede teşekkür ederim
ama sunuda belirtmek isterim bu kodları saklıyarak hiç bir yere varılmaz elbet ilerde dahada iyisini yapıcaktır .

herkese iyi forumlar