Jump to content

Toshıba Sistem Kurtarma

Tnctr-tnctr
 Share

Recommended Posts

[font="Arial Black"][b]Hayırlı akşamlamlar.Arkadaşlar toshıba laptop windows7 işletim sistemi var.açılışta bekliyor ama açılmıyor.Format atmak istiyorum ama windows 7 orjinal olduğu için kurtarma cd -si yanımda değil uzak yerde içerisnde alınacak belgeler de var.Başka bir windows cd si ile onarmayı denesem yada içerisindeki belgeleri kurtararak format atsam orjinal windows7 yi kurtarmamın imkanı var mı[/b][/font] Edited by Tnctr-tnctr

önemli olan senin lisans numaran aıda64 ile lisans keyini al işletim sistemi wın7nin hangi sürüümyse onu lisans anahtarınla kur çekincek bişe yok orji
nal yine ha bu arada driverlerini yedekle driver genıus tarzı programla

[quote name='Tnctr-tnctr' date='15 June 2012 - 19:04 ' timestamp='1339779882' post='1212359']
[font="Arial"]Hayırlı akşamlamlar.Arkadaşlar toshıba laptop windows7 işletim sistemi var. [b][size="5"]açılışta bekliyor ama açılmıyor.[/size][/b] Format atmak istiyorum ama windows 7 orjinal olduğu için kurtarma cd -si yanımda değil uzak yerde içerisnde alınacak belgeler de var.Başka bir windows cd si ile onarmayı denesem yada içerisindeki belgeleri kurtararak format atsam orjinal windows7 yi kurtarmamın imkanı var mı[/font]
[/quote]

[quote name='casper0007' date='15 June 2012 - 19:33 ' timestamp='1339781594' post='1212366']
önemli olan senin lisans numaran aıda64 ile lisans keyini al işletim sistemi wın7nin hangi sürüümyse onu lisans anahtarınla kur çekincek bişe yok orjinal yine ha bu arada driverlerini yedekle driver genıus tarzı programla
[/quote]

Tnctr-tnctr'nin yazdıklarını daha dikkatli okur isen Windows 7'nin açılmadığını göreceksin. İşletim sistemini açamadan dediklerini yapması olanaksız.

Tnctr-tnctr sana önerim aşağıda linkini verdiğim blue_life'ın hazırladığı BlueXP'yi indirip, bir CD'ye yazdırman ve sistemi bu CD'den başlatarak sana gereken dosyaları USB belleğe kopyalayarak yada CD/DVD'ye yazarak önemli verilerini kurtarman.

Günümüzde kullanılan bir çok laptop'ta HDD'lerinin içerisinde gömülü olarak System Recovery Console bulunmakta. Bu uygulamayı çalıştırmak için Sistemi yeniden başlatarak CTRL+F10 ( Toshiba'nın bazı modelleri için ALT+F10 ) tuşlarına aynı anda basılı tutarak Sistem kurtarma ( Recovery Console ) uygulamasını çalıştırman. Yönergeleri izleyerek sistemi formatlama derdine düşmeden Sistem kurtarma uygulaması ile Fabrika çıkışı ayarlarına geri alacaktır.

blue_life 'a ait BlueXP çalışmasını aşağıdaki linkten indirebilirsin.
[code]http://www.tnctr.com/topic/115191-yeni-bluexpe-calythmalary-guncellendi/[/code]

Toshiba laptobunun model numarasını verir isen, gereken diğer yardımları bu başlık altından yayınlayabilirim.

Haydi kolay gele

Edited by TeYyArEe

[quote name='TeYyArEe' date='15 June 2012 - 20:00 ' timestamp='1339790419' post='1212399']
Tnctr-tnctr'nin yazdıklarını daha dikkatli okur isen Windows 7'nin açılmadığını göreceksin. İşletim sistemini açamadan dediklerini yapması olanaksız.

Tnctr-tnctr sana önerim aşağıda linkini verdiğim blue_life'ın hazırladığı BlueXP'yi indirip, bir CD'ye yazdırman ve sistemi bu CD'den başlatarak sana gereken dosyaları USB belleğe kopyalayarak yada CD/DVD'ye yazarak önemli verilerini kurtarman.

Günümüzde kullanılan bir çok laptop'ta HDD'lerinin içerisinde gömülü olarak System Recovery Console bulunmakta. Bu uygulamayı çalıştırmak için Sistemi yeniden başlatarak CTRL+F10 ( Toshiba'nın bazı modelleri için ALT+F10 ) tuşlarına aynı anda basılı tutarak Sistem kurtarma ( Recovery Console ) uygulamasını çalıştırman. Yönergeleri izleyerek sistemi formatlama derdine düşmeden Sistem kurtarma uygulaması ile Fabrika çıkışı ayarlarına geri alacaktır.

blue_life 'a ait BlueXP çalışmasını aşağıdaki linkten indirebilirsin.
[code]http://www.tnctr.com/topic/115191-yeni-bluexpe-calythmalary-guncellendi/[/code]

Toshiba laptobunun model numarasını verir isen, gereken diğer yardımları bu başlık altından yayınlayabilirim.

Haydi kolay gele
[/quote]
sıkactan mayısmısım gozden kasmıs yazdıklarına katılıyorum cd başlayan bi sistemle yedek ve lisansını almalı toshıba leptoplarda recovery olması lazım hasar görmediyse onu kullanmalı ben komple hasar görme ihtimalini degerlendirerek yazmıstım

Bu sıcaklardan dolayı fazlası ile sıkıntıdayız zaten :D . Lisans anahratını ( eğerki yazılar silinmedi ise ) laptobun arkasındaki Windows sticker'inin üzerinden de alabilir. Ancak önemli olan ilk mesajımda belirttiğim gibi BlueXP ile önemli dosyalarını kurtarması. Geri kalanı bir şekilde halledilebilecek sorunlar. İnşallah önemli dosyalarına zarar gelmeden kurtarabilir. Bu tarz hatalar ile karşılaşma olasılığına karşı her zaman CD'den çalışan bir işletim sistemi bulundurmak fazlası ile önemli hale geliyor.

Tnctr-tnctr'ye son bir not. Sıkıntı yaşamamak için blue_life'in BlueXP'sini indirir iken SATA destekli sürümünü indirmeni tavsiye ederim. Çünkü büyük bir ihtimal ile laptop'unda bulunan harddisk SATA'dır.

Haydi kolay gele !

işin aslı elimde recovery cdsi yok cd-1 cd-2 diye iki adet kurtarma cdsi varmış.ctrl+F10 olayını bilmediğim için Format attım biçimlendirmeden attım windows.old bölümünden yedek dosyalarını aldım.Hardisk iki bölüm c/d -d klasöründe recovery klasörünü gördüm ama heralde artık orjinal windows 7 olayı bitti laptop un altında Microsft yazılı renkli bandrol var Orda Product key var ama bilmiyorum benim derdim windows 7 yi kurtarmak tı oda geçmiş ola heralde. şimdi windows 7 mi windows 8 mi yükleyeyim diye düşünüyorum.

HDD üzerinde Recovery kısmı halen sağlam ise sıkıntı olmadan eski haline getirebilirsin. Ayrıca önceki Windows 7 sürümün ile yeni yüklediğin Windows 7 sürümün aynı ise ( Windows 7 Starter gibi ) arka kısımda bulunan Windows Product Key'i rahatlık ile kullanabilirsin.

Haydi kolay gele !

elinde cd varise basit bir işlemin var.
şöyle ki cd 1 i takıp bilgisayarı cdden başlatırsan recovery işlemini açmış olursun. çünkü ürecovery kısmının bir görüntüsünü cdye yazmışlar.
bir de silmedi ise hdd recovery kısmını f5 güvenlik seçenekleri tuşuna basınca gelen menüden dosyalarınızı onarın kısmından da hdd recovery işlemni açabilirsinz. aynı yola gelir.

[quote name='Tnctr-tnctr' date='17 June 2012 - 14:29 ' timestamp='1339936187' post='1212905']
recoverry kısmına zarar gelmedi d: klasöründe recovery klasörü var ama d:'ye hiçbir dosyamı yedekle yapmamam mı gerekiyor.sadece recovery klasörümü olması lazım .
[/quote]

Ah bide o kadar yazı arasında Toshiba laptop'unun modelini versen sana direk nasıl yapacağını anlatacam da, işte o model yokken anlatması biraz zor oluyor :D

Haydi kolay gele !