Jump to content

Samsung Galaxy S2 Usb Wi-Fi Görmüyor

FeyzalStyLe
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemedim bende buraya açtım gelelim sorunuma benim elimde bir adet usb wlan adaptörü var ve bu bir bilgisayara bağlı, bağlı olan bilgisayarda ise internet var ben bu interneti connectify adlı program ile dağıtıyorum herşey çok güzel giderken sadece galaxy s2 bu bağlantıyı görmüyor ama nokia n8 de ise hem görüyor hemde internete sorunsuz bir şekilde giriyor çözümünü birtürlü bulamadım sorun nedir yardımlarınızı bekliyorum
galaxy s2 de bağlantıya verdiğim adı bi görmüyor
not: laptop dada denedim sorunsuz çalışıyor :(

çözümlerinizi bekliyorum lütfen yardımcı olun

arkadaşlar normal bir modemi çok rahat görüyor ama usb wlan ı görmüyor ne hikmet ise ben, programın şifreleme ile ilgili olduğunu düşünüyorum ayrıca @umd arkadaşımın soylediği sürüm yüklü değil yani ics. Programda şifrelemeyle fazla oynayamıyorsun iki seçeneği var zaten başka programda bulamadım :(

ayrıca işletim sistemim xp

Edited by FeyzalStyLe

Telefonun Wireless ayarları üzerinde 802.11b, 802.11g ve 802.11b/g olarak bir ayarı var mı S2'lerde bilmiyorum. Ancak daha önce benimde başıma gelen bir olaydı. Telefon 802.11b olarak ayarlı iken modemi görmüyordu. 802.11b/g olarak ayarlayınca sıkıntısız giriyordu internete. Bu şekilde bir ayar var ise dediğim şekilde bir ayarlayıp dene. İnşallah sorun bu şekilde çözülür.

Haydi kolay gele !

Başlat>Denetim Masası>Ağ ve Internet>Ağ ve Paylaşım Merkezi>soldan kablosuz ağları yönet>açılan pencerede üste ekle butonu>Geçici ağ oluştur>ilgili alanları doldur ve Bu ağı kaydet kutusuna tık koy>ileri>Internet bağlantısı paylaşımını aç bitir.

Şimdi telefondan wifi ağları ara ve bağlan.

[quote name='kalelibilişim' date='22 June 2012 - 22:30 ' timestamp='1340404240' post='1214876']
Başlat>Denetim Masası>Ağ ve Internet>Ağ ve Paylaşım Merkezi>soldan kablosuz ağları yönet>açılan pencerede üste ekle butonu>Geçici ağ oluştur>ilgili alanları doldur ve Bu ağı kaydet kutusuna tık koy>ileri>Internet bağlantısı paylaşımını aç bitir.

Şimdi telefondan wifi ağları ara ve bağlan.
[/quote]

Aynmen oyle pc de gereken ayarlar yapılmadımı telefon nasıl bağlansın yani mesele telefonda değil telefonda sadece wireles açık olsa yeter diğer ayarlar pc

• 4 ay sonra...

slm arkadaşlar. aynı sorun bendedevar ama sizin söyledikleriniz ne yazıkki yeterli bilgi içermiyor.
samsung s plus kullanıcısıyım. telefonum internete wifi üzerinden sorunsuz bağlanıyor modem aracılığı ile. ancak laptoptan wifi üzerinden internet paylaşmaya kalktığımda telefon bu ağı görmüyor. başka bir bilgisayar ve iphone 4s bu ağı görüyor.
telefonun wifi özelliği Wi-Fi b/g/n ama laptop nasıl yayın yapıyor bilemedim. aynı laptopta wifi paylaşım programı kullandığımda ise telefondan bağlanıp kullanabiliyorum.

sanırım sorun windowsun wifi yayın yapma şekli ve telefonun hangi yayınlara uyumlu olduğuyla alakalı bir durum.

Connectify programı ile kullanma imkanı buldum. şimdilik kısa çözüm.

merhaba çöümünü galıba biliyorum.modemden kablosuz ağ ayarlarına gır ve oradan frekansı değiştir.1 telefon gorup diğeri görmüyorsan frekanstan olabılır.benım notebookta basıma gelmıstı.11 veya 6 da dene 2 sınden bırınde %90 çalısacaktır.

KOLAY GELSIN.