Jump to content

Hava Sahası İhlali Ve Türkiyenin Tavrı

vjugur
 Share

Recommended Posts

[quote name='600' date='23 June 2012 - 15:51 ' timestamp='1340466696' post='1215150']
Sonuçlarını tahmin etmediler(!) mi peki
[/quote]

Askerliğimi istanbul hadımköy'de yaptım. Ufak bir anı;
Elinde fotoğraf makinasıyla bir kişinin kışlalardan birinin fotoğraflarını çektiği söylentisi üzerine, (hadımköy yakınlarında askerleri taşıyan sivil otobüse saldırı olduğu zamanlarda) Hadımköy de bulunan tüm kışlalarda alarm durumuna geçildi. Saldırı olacabilir diye.
Gece mangasındaydım o sıralarda Hücum yelekleri sürekli üstümüzde iki 30'luk şarjör ceplerde, bir 40'luk şarjör silaha takılı vaziyette. sabah 08:00'da yatıp öğlen 13:00'da kalkıyorduk 1 ay boyunca hergün. Geceleri yarım saatte 1 köpeklerle devriye de cabası. Afedersiniz ıçmaya bile silahla gider olmuştuk. Tüm birliklere ve kısımlara zırhlı araç ve piyade takviyesi yapıldı.

Tüm bunlar sadece 1(bir) kişinin fotoğraf çektiği söylentisi üzerine oldu. (saldırının da etkisi var fakat asıl sebep fotoğraf çekilmesi idi)

Adamlar gerçek [u]SAVAŞ[/u]'ın eşiğinde. Onların nasıl bir ruh halinde olduklarını tahmin bile edemezsin.
Eşeklik bizim yöneticilerimizde ki; Durumu bilmelerine rağmen o uçağı oraya gönderiyorlar.

Herkes yakalım, Yıkalım,, Taş üstünde taş bırakmayalım diyor. Biz Osmanlı torunlarıyız, atalarımız işgal ettiği yerdeki insanları katletmiş olsaydı bu sorunların hiçbiri bugün yaşanmazdı. Ama türkler merhametli insanlardır. Gerekmedikçe hiçbir canlının canını yakmazlar-almazlar. Gerekirse de sorumluları cezalandırmasını da iyi bilirler. (Şu anki hükümeti saymazsak)

[quote name='yawuz58' date='23 June 2012 - 15:10 ' timestamp='1340464226' post='1215129']
savaş demek ekonomi zayıflar demek ama böylede olmaz gelen giden bir tokat
bence buna cevap verilmeli neyine güveniyorda bu israille suriye bu hareketleri
yapabiliyorlar bize israile cevap verilmedi tutturmşlar özür dile diye
şimdi suriye onlara öyle cevap vermek lazımki nir daha bir sineğimize bile
zarar verirken bin defa düşünsünler en azından 10 uçak gönderip biraz bombalama yapılabilir
olmadı top yekün kaldırılsın zaten nato işe karışır
[/quote]

rusyaya çine ve hatta irana güveniyor yoksa ne haddine

[quote name='vjugur' date='23 June 2012 - 13:36 ' timestamp='1340458592' post='1215081']
[i][b]Yorumlarınızda Haklısınız ancak Türkiye Gelişmekte olan bir ülke Her ülkeye asarız keseriz demekle olmaz daha demin Sinan Oganın bir açıklamasını Dinledim 780.000 Km karelik bir türkiye cumhuriyetinin suriye devletininn vurduğu iddia edilen savaş uçağının en son 27.000 Km kare 7 Milyon nüfusluk israil devleti bakımını yapıyormuş..
[/b][/i]
[i][b]Türkiye Cumhuriyetini Hiçbir zaman küçümsemeyelim arkadaşlar[/b][/i] [color="#FF0000"][i][b]Çanakkale'yi,Kıbrıs Harekatını,Kardak'ı[/b][/i][/color][i][b] Unutmayalım...[/b][/i]
[/quote]
Valla ben büyütemiyorum ya.Türkiye zayıf bir ülke batının karısı olmaya devam ettiği sürecede hep böyle kalacak.Ağır oldu ama hakikat bu

Birbirinizin düşüncelerine saygılı olun!
Olayı siyasi boyuta çekip kısır bir döngüye hapsedecekseniz, uğraşmanıza luzum yok ben konuyu kapatırım!

Saygı görmek istiyorsanız saygılı olacaksınız.

Bu konuda ilk ve son uyarı olsun, aksi durumlarda görüşmemek üzre selametle kalın.

[quote]İlginç Türkiye Suriye analizi!

Suriye'nin Türk uçağını düşürmesinden önce youtube yüklenen video kafaları karıştırdı. Videoda İran televizyonuna konuşan ABD’li yazar ve tarihçi Webster Griffin Tarpley sanki bugün olacakları biliyormuş gibi Türkiye ve Suriye hakkında kafa karıştıran bir analiz yapıyor.[/quote]

http://video.milliyet.com.tr/video-izle/Ilginc-Turkiye-Suriye-analizi--fnlKfSFqplko.html