Jump to content

Google Crome Sekmeleri

turkoglu98
 Share

Recommended Posts

geçenlerde google crome de dolaşyordum ve sekmeleri gözüme takıldı biraz kurcaladım ve şunları buldum

bir sekme diğer sekmenin yarısına gelince yer değiştiriyorlar

bir sekmeyi sekme bölümünden çıkarınca ayrı bir pencere açıyor

açılan sekmeyi geri yerine koyabiliyorsun

sınırsız sayıda sekme açabiliyorsun

acaba biz ams8 ile bunları yapabilirmiyiz :)

birde biz artık autoplay media studio 8 bırakıp
ondan daha profesyonel olan microsoft visual basic 2010'a mı geçsek acaba yada microsoft C++'a

çünkü yaptığım projeler en az 4.5 MB oluyor hele güzel bir proje yapmaya kalkınca en az 10 MB oluyor
oysa ben 5 MB a daha profesyonel programlar gördüm
(mesela ares[6MB],aimp [18MB],altap salamander[6MB],clone cd [5MB],winrar [5MB] ,Avafind [2MB] )

AMS bir programlama dili değildir, AMS Lua Scripting Language'i kullanır ve proje build edildiğinde LUA dosyalarınıda içine almak zorundadır. O yüzden boyut bu kadar büyümektedir. AMS orta düzey ihtiyaçları rahatça karşılayabilmektedir ve zaten amacıda budur. Yüksek seviye programlama isteyenler, Visual Studio'nun AMS kadar basit bir arayüze, kodlama sistemine sahip olduğunu ve bunu eğitim almadan çok kolay şekilde öğrenebileceklerine inanıyorlarsa yanılgıya düşerler. Lütfen bu foruma gelip AMS'yi kötülemeyin, yetersizliğinden bahsetmeyin. AMS yapılma amacının üstünde hizmet vermektedir ve bunun aksini kimse iddia edemez.

[quote name='serhaty54' date='11 July 2012 - 13:15 ' timestamp='1342005351' post='1220531']
[b]Tabiki AMS Visual Basic/C#/C++'a göre çok daha kısıtlı bir program. Bu yüzden visual basic'e geçmeni tavsiye ederim. Ayrıca AMS daha az zamanını alırken VB ile zamanından fazla kaybedebilirsin![/b]
[/quote]

şimdi bir programım var onu tam olarak bitireyim ondan sonra visual basic'e geçicem

[quote name='KintaRo' date='11 July 2012 - 13:18 ' timestamp='1342005538' post='1220532']
AMS bir programlama dili değildir, AMS Lua Scripting Language'i kullanır ve proje build edildiğinde LUA dosyalarınıda içine almak zorundadır. O yüzden boyut bu kadar büyümektedir. AMS orta düzey ihtiyaçları rahatça karşılayabilmektedir ve zaten amacıda budur. Yüksek seviye programlama isteyenler, Visual Studio'nun AMS kadar basit bir arayüze, kodlama sistemine sahip olduğunu ve bunu eğitim almadan çok kolay şekilde öğrenebileceklerine inanıyorlarsa yanılgıya düşerler. Lütfen bu foruma gelip AMS'yi kötülemeyin, yetersizliğinden bahsetmeyin. AMS yapılma amacının üstünde hizmet vermektedir ve bunun aksini kimse iddia edemez.
[/quote]

Tamam abi bidaha iddia etmem ve kötülemem
ben sadece daha profesyonel programlar yazabilecekken neden orta derece programlar yazıyoruz demeye çalıştım
yani biz niye Tnctr Corporation olamıyoruz hep örnek çalışmalar yapıyoruz hepimiz birleşsek te
bir program yazsak onuda önce türkiye sonra dünyaya sunsak

E isteyen visual basic programlasın canım kimseyi zorla tutmuyoruz ki. biz tnc yönetimi olarak türk forumlar içerisinde autoit ve ams konusundaki kaynak sıkıntısını gördüğümüz için onlara özel bölüm açtık ve destek veriyoruz. ama vb veya c için bu durum geçerli değil vb ile ilgili sorununu google a yaz türkçe olarak ilgili cevabı elde edebilirsin pekala.

• 2 ay sonra...
  • 4 ay sonra...
geçenlerde google crome de dolaşyordum ve sekmeleri gözüme takıldı biraz kurcaladım ve şunları buldum

bir sekme diğer sekmenin yarısına gelince yer değiştiriyorlar

bir sekmeyi sekme bölümünden çıkarınca ayrı bir pencere açıyor

açılan sekmeyi geri yerine koyabiliyorsun

sınırsız sayıda sekme açabiliyorsun

acaba biz ams8 ile bunları yapabilirmiyiz smile.gif

birde biz artık autoplay media studio 8 bırakıp
ondan daha profesyonel olan microsoft visual basic 2010'a mı geçsek acaba yada microsoft C++'a

çünkü yaptığım projeler en az 4.5 MB oluyor hele güzel bir proje yapmaya kalkınca en az 10 MB oluyor
oysa ben 5 MB a daha profesyonel programlar gördüm
(mesela ares[6MB],aimp [18MB],altap salamander[6MB],clone cd [5MB],winrar [5MB] ,Avafind [2MB] )

peki güzel, orjinal 1 vbnin linkini nereden bulabilirim 1 de türkçesi geliştirildimi diye 1 sorum olacak