Jump to content

Faizli Banka Hesabı

kurt0619
 Share

Recommended Posts

[center][size="4"][color="#FF0000"]meraba arkadaşlar elimde birikmiş param var o kadar çok değil :) laptop alacaktım ama babam bankaya yatır her ay artsın vs şeylerden bahsetti kafama yattı laptopun acelesi Bu ay 400 - 500 lira civarında para yatıracağım 1 ay sonra yine aynı şekilde toplamda 1000 lira felan olacak. hangi banka benim işimi görür yani hangi banka paramı fazlasıyla artırır. ?[/color][/size][/center]

ing bankın hoşgeldin faiz oranı %10 olması lazım. ama taahhüt isteyebilirler onun dışında. teb de de %10,5 faiz oranlı bi hesap var aktif hesap mıydı neydi adı tam bilmiyorum. Bundan daha yüksek faiz veren banka da bilmiyorum ama olabilir.

[quote name='blackman12' date='11 July 2012 - 14:02 ' timestamp='1342015369' post='1220585']
ing bankın hoşgeldin faiz oranı %10 olması lazım. ama taahhüt isteyebilirler onun dışında. teb de de %10,5 faiz oranlı bi hesap var aktif hesap mıydı neydi adı tam bilmiyorum. Bundan daha yüksek faiz veren banka da bilmiyorum ama olabilir.
[/quote]
çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. bir sorum daha olucak benim yaşım 18'den küçük bankada hesap açabilirmiyim kendi adıma babam ile ? Kimlik Gerekiyor mu çünkü kimliğim kayıp T.C No vs şeyleri biliyorum ?

kimliksiz hiç birşey yapmazlar. kimlik veya ehliyet gibi bi belge vermen gerek ki 18den küçük olduğuna göre o da olmayacak. muhtarlıktan belge alabilirsin ama gerek yok kimliğini çıkarmayı bekle. ayrıca garanti bankasında, yapı kredi de falan aile üyesiyle beraber çocuklar için de hesap açıyolar diye hatırlıyorum.

> ha bu arada baban iyi demiş hoş demişte. ufak meblalar büyük faizler getirmez. bence böyle işlerle uğraşmak için 18ine kadar bekle. paran da cebinde dursun. ha illa yatırım yapıcam diyosan git euro al, çok düştü bu aralar.

hiçbi bankanın faiziyle 400-500 ytl yi artırman mümkün değil. 5000 ytl bile kaç aydır 200 lira bile artırmıyo faiz işi artık öldü.sen şimdi eğer beklemek istersen sanırım garantinin yeni bi diğer arkadasın dediği gibi hoşgeldin diye kampanyası var 1000 ytl ye yıllık 200 ytl veriyo.bence buna başvur.

[quote name='Anlatılmayanlar' date='11 July 2012 - 14:48 ' timestamp='1342018087' post='1220600']
hiçbi bankanın faiziyle 400-500 ytl yi artırman mümkün değil. 5000 ytl bile kaç aydır 200 lira bile artırmıyo faiz işi artık öldü.sen şimdi eğer beklemek istersen sanırım garantinin yeni bi diğer arkadasın dediği gibi hoşgeldin diye kampanyası var 1000 ytl ye yıllık 200 ytl veriyo.bence buna başvur.
[/quote]

Misal 1000 lira yatırsam 1 ayda veya 2 ay da ne kadar olur veya 1 yılda :)

[quote name='blackman12' date='11 July 2012 - 14:42 ' timestamp='1342017740' post='1220597']
kimliksiz hiç birşey yapmazlar. kimlik veya ehliyet gibi bi belge vermen gerek ki 18den küçük olduğuna göre o da olmayacak. muhtarlıktan belge alabilirsin ama gerek yok kimliğini çıkarmayı bekle. ayrıca garanti bankasında, yapı kredi de falan aile üyesiyle beraber çocuklar için de hesap açıyolar diye hatırlıyorum.

> ha bu arada baban iyi demiş hoş demişte. ufak meblalar büyük faizler getirmez. bence böyle işlerle uğraşmak için 18ine kadar bekle. paran da cebinde dursun. ha illa yatırım yapıcam diyosan git euro al, çok düştü bu aralar.
[/quote]

konudada dediğim gibi para elimde durmaz :) hiç durmadan Bilgisayara yatırırım :) o yüzden bankaya yatırmam iyi olur diye düşündüm.

Wallahi haram olduğunu kendi açımdan düşünmedim. yani biz misal kredi çekiyoruz ona faiz biniyor 50 bin çeksen 80 bin ödüyorsun kendi açımdan düşünmedim hiç. :S neyse arkadaşlar sağolun. en iyisi paraya bir pc alıyım. :)

Bak evlat yaşın 18 den küçük olduğu için evlat diyorum. Al sana küçük bir hesap:%12 verse ayda %1 eder 500 tl yatırırsan 1 ay sonunda 505 tl olur vergiler kesintiler filan 503,5 tl sana kalır. iyi hesap mı ben bilmem. haram helal konusu göreceli kavramdır sen paranı bankaya kira verdiğini düşün aylık kira alıyorum de kendine ben bankadan kredi aldım mı banka bana öyle bir kira ödetiyor ki aklın durur. 600 tl ye 25 tl gibi bişi

• 2 hafta sonra ...