Jump to content

Telefon Önerisi

drcslm
 Share

14 members have voted

1. 1. Hangisini neden

• Htc One X
    • Samsung Galaxy S3
    • iphone 4s
      0

Recommended Posts

Arkadaşlar telefon almayı düşünüyorum ama bu kadar düşündüreceğini hiç tahmin etmezdim. edindiğim bilgiler şu yönde
iphone ve htc ürünlerinde gsm üzerinden 3g görüntülü konuşma yok samsungta var
htc one x batarya sorunu ve ısınma problemi olduğu söylenmiş
iphone uygulamada itunese bağımlı mp3 atması bile problem
samsung ile htc kıyaslamalarında samsung nette daha hızlı olduğu htcnin yeni gelece yazılımla iyileşmesi beklendiği falan söylenilmiş
htc one x 1600
samsung s3 1750
iphone 2000 tl civarı

kullanan arkadaşlar artılarını ve eksilerini yazarlarsa sevinirim. orta segment ince tasarım ısınma ve donma problemi olmayan telefon önerilerinede açığım

Değerlendiren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Bende bayadır araştırıyorum dostum, orta segment telefon kategorisinde kararım samsung galaxy ace S5830I' dan yana oldu bütçeme en uygun telefon bu bence bayada övülen bi alet, ama her akıllı telefon gibi çok kullanımda batarya fazla gitmiyor.

Fiyat:600-650 tl civarı

Edited by adsiz661

[quote name='drcslm' date='17 July 2012 - 11:56 ' timestamp='1342515412' post='1222066']

iphone ve htc ürünlerinde gsm üzerinden 3g görüntülü konuşma yok samsungta var
[/quote]
Yalnış biliyorsun Nokia hariç hiçbir telefonda 3g görüntülü görüşme yok.Android ve İphone os dede görüntülü konuşma skype üzerinden oluyor iphonede ayrıca facetime var.

[quote name='drcslm' date='17 July 2012 - 11:56 ' timestamp='1342515412' post='1222066']
htc one x batarya sorunu ve ısınma problemi olduğu söylenmiş
[/quote]
Bataryası Son gelen güncelleme ile düzeltildi 1 gün yogun kullanımda dayanıyor.Isınma sorunu ise göyle aman elim yandı kulağım yandı gibi değil.sonuçta üst seviye cihaz alıyorsunuz sadece oyunlarda ısınıyor oda çok rahatsız edici birşey değil.

iphone uygulamada itunese bağımlı mp3 atması bile problem
[/quote]
İtunes üzerinden birşey atmak gerçekten sıkıntı fakat İtools programı ile sorun çözülüyor bütün dosyalarınızı sürükle bırak şeklinde atabiliyorsunuz.

samsung ile htc kıyaslamalarında samsung nette daha hızlı olduğu htcnin yeni gelece yazılımla iyileşmesi beklendiği falan söylenilmiş
[/quote]
Evet Gerek tarayıcı performansı gerekse oyunlardaki performansı olsun samsungun işlemcisi 22nm oldugu için daha iyidir.Altta verdiğim videoyuda izlersen sevinirim.
[code]http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Samsung-Galaxy-S3-HTC-One-Xe-karsi-Hangisi-en-iyisi-video-inceleme.htm[/code]
htc one x 1600
samsung s3 1750
iphone 2000 tl civarı
[/quote]
Bu telefonların hepsini kullandım. sana Htc one x tercih ederim her konuda daha iyi htc ye özel sense arayüzü hiçbir telefonda yok ve inanılmaz güzel.birkere iphone u geç bluetootla bişey atamıyorsun ve donanımı çok düşük.Android İOS e göre bence daha iyi.
orta segment ince tasarım ısınma ve donma problemi olmayan telefon önerilerinede açığım
[/quote]
Biraz daha makul seviyelerde yine üst segment bir cihaz tavsiye edeyim sana.bu hem benim suan kullandım telefon çokta güzel ve hızlı bir telefondur.bataryası 2 gun gitmektedir.: HTC Sensation XE veya Sony Xperia Arc s

Aklına başka sorular takılırsan bana pmden bulaşabilirsin. :shifty:

Edited by korkusuz_korkak

[quote name='korkusuz_korkak' date='17 July 2012 - 13:23 ' timestamp='1342520634' post='1222092']
Yalnış biliyorsun Nokia hariç hiçbir telefonda 3g görüntülü görüşme yok.Android ve İphone os dede görüntülü konuşma skype üzerinden oluyor iphonede ayrıca facetime var.
[/quote]

Sanırım bunu da sen yanlış biliyorsun arkadaşım. Galaxy S' te bile var gsm üzerinden görüntülü görüşme değil ki S3. Bu arada tercihim galaxy s3' ten yanadır.

Edited by exi23

GSM üzerinden görüntülü görüşme imkanı telefon farkı olmaksınız android'de mi yok acaba? :unsure: Benim gördüğüm Samsung 5600 ve Bada işletim sistemli Wave 1 de görüntülü konuşma var mesela.

[quote name='TugruL' date='18 July 2012 - 18:54 ' timestamp='1342626853' post='1222388']
GSM üzerinden görüntülü görüşme imkanı telefon farkı olmaksınız android'de mi yok acaba? :unsure: Benim gördüğüm Samsung 5600 ve Bada işletim sistemli Wave 1 de görüntülü konuşma var mesela.
[/quote]
[b]Android ve İOS de yok.Ben hiç görmedim.İos de yeni güncellemeyle 3g görüntülü görüşme gelecekti ama hiç denemedim.[/b]

[quote name='korkusuz_korkak' date='18 July 2012 - 19:01 ' timestamp='1342627293' post='1222389']
[b]Android ve İOS de yok.Ben hiç görmedim.İos de yeni güncellemeyle 3g görüntülü görüşme gelecekti ama hiç denemedim.[/b]
[/quote]
Yazık etmişler. Binlerce lira ver ama ön kamera işe yaramasın :mellow: S. Ericsson K530i var bende. Yıllardır görüntü konuşmanın tadını çıkarıyorum. Babam torununun büyüşünü izliyor, hanım markete gitmeden marketten sebze seçiyor, ben avm ye gitmeden gömlek, tişört seçiyorum. Çok hunharca kullanıyoruz ailecek valla :D

[quote name='TugruL' date='18 July 2012 - 19:12 ' timestamp='1342627946' post='1222395']
Yazık etmişler. Binlerce lira ver ama ön kamera işe yaramasın :mellow: S. Ericsson K530i var bende. Yıllardır görüntü konuşmanın tadını çıkarıyorum. Babam torununun büyüşünü izliyor, hanım markete gitmeden marketten sebze seçiyor, ben avm ye gitmeden gömlek, tişört seçiyorum. Çok hunharca kullanıyoruz ailecek valla :D
[/quote]
Ahaha çok iyimiş.Sömürün :)

[quote name='TugruL' date='18 July 2012 - 19:12 ' timestamp='1342627946' post='1222395']
[/quote]

konu hakkında yanlış bilgilenmediysem samsungun andoridlerinde s2 ve s3 te gsm üzerinden 3g var

[quote name='drcslm' date='18 July 2012 - 19:18 ' timestamp='1342628296' post='1222398']
konu hakkında yanlış bilgilenmediysem samsungun andoridlerinde s2 ve s3 te gsm üzerinden 3g var
[/quote]
Anlatamıyorum herhalde.Skype,Tango,Viber vs.. programları ile konuşursunuz anca.Orjinal fabrika cıkışlı halde konuşamazsınız.

[quote name='korkusuz_korkak' date='18 July 2012 - 19:45 ' timestamp='1342629952' post='1222409']
Anlatamıyorum herhalde.Skype,Tango,Viber vs.. programları ile konuşursunuz anca.Orjinal fabrika cıkışlı halde konuşamazsınız.
[/quote]

hocam bi arkadaşımda samsung wonder var digerinde s2 her ikiside hat üzerinden 3g olarak konuşuyorlar ikiside android

Kardeş [u][b]Sony Ericsson almada ne alırsan al [/b][/u]Yemin ederim bezdirdi beni.
20 günlük cihazla 1 aydır uğraşıyorum servisten geri gelmiyor.
1 ayda 2 kere şarj sorunu olduğu için servise gönderiyorum. Programsal değip geri gönderiyorlar.
Ben tüketici haklarına şikayette bulunucam.

[b]SENDE PARANLA REZİL OLMAK İSTEMİYORSAN SONY ERİCSSON KESİNLİKLE ALMA[/b]

Edited by mcEnGin

[quote name='mcEnGin' date='18 July 2012 - 19:56 ' timestamp='1342630606' post='1222414']
[font="Arial Black"][/font]Kardeş [u][b]Sony Ericsson almada ne alırsan al [/b][/u]Yemin ederim bezdirdi beni.
20 günlük cihazla 1 aydır uğraşıyorum servisten geri gelmiyor.
1 ayda 2 kere şarj sorunu olduğu için servise gönderiyorum. Programsal değip geri gönderiyorlar.
Ben tüketici haklarına şikayette bulunucam.

[b]SENDE PARANLA REZİL OLMAK İSTEMİYORSAN SONY ERİCSSON KESİNLİKLE ALMA[/b]
[/quote]

sanırım o kadar para vermeyip gidip htc sensation alacağım bana bağlantı hızı iyi olsun donmasın yeter oyun oynamayacağm sonuçta

Kardeş o kadar para vericeksin ama Htc aldığına pişman olmıcaksın.
İphoneda garanti konusunda çok iyi birbucuk yıldır kullandığım iphone 4 cihazı ekranında leke var diye servise verdim.
1 hafta sonra cihazın yenisi ile birebir jelatininden açılmamış iphone 4 ile değiştirdi. Üzerine 2 yıl daha garanti verdiler.
İphone telefonları zaten Türkiye de tamir etmiyorlar. Bu yüzden birebir değişim yapıyorlar.
İphone donanımsal olarak işini görmez belki ama Htc senin işini çok rahat görücektir.

[quote name='korkusuz_korkak' date='18 July 2012 - 19:01 ' timestamp='1342627293' post='1222389']
[/quote]

Her görmediğini yok mu sayıyorsun ya da zannediyorsun? O_o Bilmediğin şeye bilmiyorum de de bari bi işe yarasın. Konuyu açan arkadaşıma da şunu söyleyeyim. Samsung galaxy s1-sl(gt-i9000 - gt-i9003). s2(9100) ve s3(gt-i9300)' te görüntülü görüşme var. Programsız, gsm hattın üzerinden. Artık almışsın hayırlı uğurlu olsun Allah utandırmasın. Güle güle kullan. Selamlar...

Edited by exi23

[quote name='exi23' date='19 July 2012 - 01:27 ' timestamp='1342650471' post='1222513']
Her görmediğini yok mu sayıyorsun ya da zannediyorsun? O_o Bilmediğin şeye bilmiyorum de de bari bi işe yarasın. Konuyu açan arkadaşıma da şunu söyleyeyim. Samsung galaxy s1-sl(gt-i9000 - gt-i9003). s2(9100) ve s3(gt-i9300)' te görüntülü görüşme var. Programsız, gsm hattın üzerinden. Artık almışsın hayırlı uğurlu olsun Allah utandırmasın. Güle güle kullan. Selamlar...
[/quote]
Benim bir arkadaşım s2 kullanıyor,zamanında ona sorduğum zaman hayır yok demişti.Ben onun yalacısıyım.Varsada kusura bakmayın :)

Hali hazırda S2 kullanıcısıyım. Daha önce Desire HD ve Evo 3D kullandım. Bugün yarın 4S alacağım. Çok yanlış bilgilendirilmişsin. Ön kamerası olan her telefon 3g görüntülü görüşmeyi destekliyor. One X, S3, 4S hepsi görüntülü görüşmeyi destekliyor. iPhone uygulamalarında itunes'e bağlı değil, appstore ve cydia gibi depolardan (aslında repo denir) istediğin uygulamayı indirip kurabilirsin. Mp3 atmak için itunes'e mecbursun fakat jailbreak sonrası yapılabilen işlemlerle direk telefonun hafızasına erişim hakkı kazanabiliyorsun. S3 ve one x arasındaki internet performansı hakkında bilgilendirilmen doğru fakat bu one x'in internete kağnı gibi girdiğini göstermez. One X'in de internet hızı gayet güzel ve tatmin edicidir. Aradaki fark milisaniyelerle ölçülecek farklardır. Hep Android'i kullanmış biri olarak tabi android benim için ağır basar. Lakin ios'un programlarındaki arayüz ve çeşitlilikte insanı çekiyor. Android gerçekten özgürlüktür. iPhone ise hapishanedir ama çok bakımlı ve güzel bir hapishanedir mahkumlarını memnun eder. Bu telefonların arasında ciddi ekran boyutu farkları var istersen onları göz önünde bulundurarak seçim yap.

[quote name='drcslm' date='19 July 2012 - 00:08 ' timestamp='1342645686' post='1222498']
teknosanın bugünkü sensation xe modelini 1300 e aldım
[/quote]
Bi inceleme metni bekliyoruz artık :)

Şu gsm üzerinden görüntülü görüşme işi nette şehir efsanesi gibi. Hep çelişkili cevaplar var. Şöyle bir genellemeye rastladım birkaç yerde; Samsung ve LG nin ön kamerası olan tüm modellerinde (androidli modeller dahil) görüntülü konuşulabiliyormuş. HTC ve SE android modellerinde bu özellik yokmuş. Ayrıca donanımsal bir meseleymiş ve öyle güncelleme falanla gsm üzerinden görüntülü görüşme sağlanamayacakmış :pardon:
@drcslm nin telefondan anlayacaz artık varmı yokmu diye?

[quote name='TugruL' date='19 July 2012 - 16:38 ' timestamp='1342705086' post='1222673']
Bi inceleme metni bekliyoruz artık :)

Şu gsm üzerinden görüntülü görüşme işi nette şehir efsanesi gibi. Hep çelişkili cevaplar var. Şöyle bir genellemeye rastladım birkaç yerde; Samsung ve LG nin ön kamerası olan tüm modellerinde (androidli modeller dahil) görüntülü konuşulabiliyormuş. HTC ve SE android modellerinde bu özellik yokmuş. Ayrıca donanımsal bir meseleymiş ve öyle güncelleme falanla gsm üzerinden görüntülü görüşme sağlanamayacakmış :pardon:
@drcslm nin telefondan anlayacaz artık varmı yokmu diye?
[/quote]

TUGRUL hocam daha öncede söylediğim gibi GSM operatörü üzerinden 3g görüntülü konuşma sadece samsungda var. android veya normal farketmiyor tüm samsunglarda var. altını çiziyorum sadece samsungda var. diğer android telefonlar wifi veya internet üzerinden programlar vasıtası ile görüşüyorlar. örneğin iphone facetime skype vs programlar vasıtası ile 3g görüntülü görüşme yapabiliyor. (Lg android üzerinden 3g hakkında hiç bilgim yok)
güncelleme ile gelirmi konusundaki kişisel fikrim gelmesi gerekir gelmeyecek diye bir imkan yok. nedeni ise ayna programı ile ön kamera kullanılabiliyor android yazılımı ile bu problem çözülmeli fakat niye çözülmedi bilmiyorum. bekleyip göreceğiz.

telefon alacak olan arkadaşlarada tavsiyem bi telefona çok para yatırmasınlar iphone 4s kullanan arkadaşımın şarjı bir gün gidiyor benim aldığımda olsa olsa o kadar gider. şarj büyük ekranlarda hep aynı

telefon alıp 4 çekirdekli bi telefonla işinizi ancak o görebiliyorsa onu alın fakat çok gerekli değilse 500 tl fark değmez. htc sensation cift çekirdek 1.5 ghz işlemci gayet başarılı sabahtan bu yana wifi açık program bulup kuruyorum navigasyon yüklüyorum donya yapmadı şarj yarıya düştü :( telefonun üzerinde android 4.0 geldi güncellemede istemedi bilgisyaar neyse bu telefonda bu

şimdiye kadar araştırmalarıma göre alınabilecek telefonlar
1. samsung wonder 700tl civarı ekonomik ekran küçük yavaş çalışacak
2. htc sensation sony ericson arc s 1200 tl civarı htc işlemci ve ram üstünlüğü var orta kullanım
3. htc one x - samsung s3 - iphone 4s tamamen kişisel zevk. çok oyun oynarım telefonun hızı önemli işlerimi ancak ve ancak bunlardan biri görür diyorsanız alabilirsiniz.

herhangibir sorununuz olursa pm olarak ulaşabilirsiniz

kasa kalitesi mükemmel olsun ve herşey olsun diyorsan one x
kasa kalitesi iyi birçok özellik olsun diyorsann one s
kasa kalitesi orta herşey ve dahasını istiyorsan s3
kasa kalitesi olmasın ama performans deli olsun diyorsan s2
mali 400(s2 ve s3teki ekran kartı..s3deki hali azcık daha hızlı ama) one s teki adreno 225 ve tegra 3ten daha hızlı ama tegra 3ün grafik farkı var oyunlarda bunun pek önemi yok ...:D
s3te nova 3 gibi populer bazı oyunlar bulunmuyor one x te bulunuyor ama ondada performans vasat ben s2m ile indirdiğim oyunun gayet ii oynanndığını gördüm karar senn çok karıştırdım :D
bu arda aralarında en iyisi fiyat uygunluğuyla s2 ama fiyat önemli değil dersen one x ben 2si arasında kalmıştım fiyat etkiledi olayı