Jump to content

Köpek Koşu Bandı Nasıl Yapılır?

S_Acar
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar evimde 3 tane pitbull cinsi köpeğim var tahmin edebileceğiniz gibi ilgilenmem gezdirmem vs çok zor oluyo gezdirsemde çok enerjik hayvanlar oldukları için yetmiyor internette araştırdım köpekler için koşu bantları varmış ama nasıl yapılır onu bilmiyorum.Videosunu felan buldum "bora mengen" diye bi adam bu işlerle uğraşıyormuş ama ben satın almak felan değilde kendim yapmak istiyorum malzemeler nedir özelliklede o dönen çarkları nerden bulabilirim? Aletin iskelet kısmını rahatlıkla yapabilirim ancak bant ve çark olayını bi türlü çözemedim buyrun video burada;

[code]http://www.izlesene.com/video/pitbull-kosu-bandi/435903[/code]

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler :rolleyes:

[quote name='pixokid' date='06 August 2012 - 11:29 ' timestamp='1344245361' post='1227981']
Desene 3 pitbul var PARA yok ne günlere kaldık dünyada bu kadar aç insan varken sen 3 pitbul bsliyorsun Allah seni ıslah etsin
[/quote]
3 Pitbull un üçüde benim değil ayrıca ne alakası var parayla, köpek bu bayat ekmek versende yiyor çokmu zor çöpün kenarındaki bayat ekmeği alıp artmış yemekle karıştırıp o hayvanın karnını doyurmak ayrıca ben ne soruyorum sen ne söylüyorsun :blink:

Edited by Rihanna

[quote name='pixokid' date='06 August 2012 - 12:29 ' timestamp='1344245361' post='1227981']
Desene 3 pitbul var PARA yok ne günlere kaldık dünyada bu kadar aç insan varken sen 3 pitbul bsliyorsun Allah seni ıslah etsin
[/quote]

şöyle boş mesajlar yazıp ortamı germeyin.

bikaç defa yazıp yazmamakla kararsız kaldım, fakat bu çalışmayı tek başına yapman özelliklede videodaki gibi imalat işinde ustalaşmış birinin yaptıgı gibi bir koşu bantı yapmak kolay gözükmüyor senin için, çünkü marangozdan,tornadan destek alman gerekecek, siyah-beyaz köpegin koştugu bantın iç yüzüyeyine dikkatlice bakılırsa,yumuşak bir fiber glass malzeme tarzı yada eskiden evlerimizde kullandıgımız naylon hasır halılar vardır onlardan faydalanarak uçlarını dikerek yada daha başka saglam olacak şekilde birleştirerek bant yapabilirsin. köpeğin koştugu kısımda ise dikkat edersen yan yana bikaç cm aralıklı yerleştirilmiş rulman, çark ona benzer bişeyler var sarı sarı renkte, orası içinde hırdavatcılardan uzun çarklar bulunur ucuz fiyata bulabilirsin,

Ben tam olarak köpegin koşabilmesi için naylon hasır halı yerine 10cm genişliğinde 1mt uzunlugunda bikaç cm eninde tahta kestirip yumuşak plastik yada ince saça civatalarla matkap aracılığıyla sabitleyebilirsin.

tam bunu fikren düşünürken ne ironidirki ilginç bir resime denk geldim bak burda duruyor, eğer anlatmaya çalıştıgım şeylerden bişey anlamaz isen, bu resmi renkli bir yazıcıdan çıkartıp , marangoza gösterirsen ve o marangozun zamanı varsa böyle fantazi çalışmalarına daha verimli olacaktır.

Bu resim sana biraz daha faydalı olacaktır.

http://www.spearfishcafe.com/v3/attachment.php?aid=5966

iyi çalışmalar kolay gelsin.

Edited by ersinabi

http://www.youtube.com/watch?v=oMBR74GAaFQ

Bak bu videodada yine baksettigim genişlikte 1mt yakın 1cm eninde 5-6cm genişliginde tahtalarla koşu bandı oluşturulmuş hayvan için hayvan koştukça bant hızlanıyor.

Fakat burda ise marangozlarda bulunan sunta lem ince malzeme kullanılmış, dolapların arkasına çakmak için kullanılan malzeme, bu daha orjinal bir fikir bence.

http://video.mynet.com/bilen_sonic2891/pitbull-treadmil/672124/

Burda ise önünde ve arkasında 2şer adet olmak üzere 4tane rulman tarzı malzeme kullanmış bant ise sunta lemden kullanılmış, hayvan ilk üzerine bastıgında veya durdugunda sıkıntı olmasında diyede bant boyunca yuvarlak demirlerle kaynak yapılmış, hayvan koştukça öndeki ve arkadaki rulmanlar dönüyor, basit ama işlevsel bir alet olmuş..

http://video.mynet.com/rahmanx6987/pitbull/671697/

Edited by ersinabi

[quote name='ersinabi' date='06 August 2012 - 13:21 ' timestamp='1344252089' post='1228002']
bikaç defa yazıp yazmamakla kararsız kaldım, fakat bu çalışmayı tek başına yapman özelliklede videodaki gibi imalat işinde ustalaşmış birinin yaptıgı gibi bir koşu bantı yapmak kolay gözükmüyor senin için, çünkü marangozdan,tornadan destek alman gerekecek, siyah-beyaz köpegin koştugu bantın iç yüzüyeyine dikkatlice bakılırsa,yumuşak bir fiber glass malzeme tarzı yada eskiden evlerimizde kullandıgımız naylon hasır halılar vardır onlardan faydalanarak uçlarını dikerek yada daha başka saglam olacak şekilde birleştirerek bant yapabilirsin. köpeğin koştugu kısımda ise dikkat edersen yan yana bikaç cm aralıklı yerleştirilmiş rulman, çark ona benzer bişeyler var sarı sarı renkte, orası içinde hırdavatcılardan uzun çarklar bulunur ucuz fiyata bulabilirsin,

Ben tam olarak köpegin koşabilmesi için naylon hasır halı yerine 10cm genişliğinde 1mt uzunlugunda bikaç cm eninde tahta kestirip yumuşak plastik yada ince saça civatalarla matkap aracılığıyla sabitleyebilirsin.

tam bunu fikren düşünürken ne ironidirki ilginç bir resime denk geldim bak burda duruyor, eğer anlatmaya çalıştıgım şeylerden bişey anlamaz isen, bu resmi renkli bir yazıcıdan çıkartıp , marangoza gösterirsen ve o marangozun zamanı varsa böyle fantazi çalışmalarına daha verimli olacaktır.

Bu resim sana biraz daha faydalı olacaktır.

http://www.spearfishcafe.com/v3/attachment.php?aid=5966

iyi çalışmalar kolay gelsin.
[/quote]

Haklısın videoda bende farkettim köpeğin koştuğu bant tahta gibi duruyor ve sağol verdiğin resim daha netmiş ayrıca dediğim gibi olayın iskelet kısmında sıkıntı yok onu halledebilecek kadar bilgim var sadece o çarklar ve üzerinde koştuğu bant onları halledebilirsem tamamdır özelliklede o çarklar

[quote name='Anarchosa' date='06 August 2012 - 13:28 ' timestamp='1344252535' post='1228004']
bu pitbul ile kendi elektiriğini üretebilirsin koşarsa sürekli :D
[/quote]
:H:

ayrıca iskeletin üstüne montajını yapacagın ters U nun ortasına bir tasmasını baglayabilecegin bir daire yapman ve tasmasınıda hayvanın bantdan fırlamayacak kadarda kısa bir zincir kullanmak gerekecek,Allah korusun hayvan gaza gelip atlarsa karşısındakine kötü şeyler olabilir. tahtadanda ziyade koşu bandını marangozlarda bulunan bükülebilen, esnek sunta lem ler var, onlardan alıp daire olacak şekilde birbirine marangozlarda zımbalat önüne ve bak bu kısım önemli, iç yüzeyine yani çarkın konulacagı yüzeye içe dogru uzayan yatay eksenli 2-3cm boyunca civi attır. orayada hırdavatcılarda bulunabilecek herhangi bir dişli bul. dişliyi dış iskelete geçir, ( rulman şeklinde olsunki , dişli döndükçe o çivilere yük binsin, binen yükle beraber bant hareket etsin.) hayvan koştukça bantın içindeki çiviler dişliye baskı uygulasın baskı sonucu bant sürekli dönsün, bir bugday degirmeni gibi bu sülkülasyon sürekli devam etsin taaki hayvan yorulup duracagı zamana kadar.