Jump to content

Görsel Masaüstü Button

asil123123
 Share

Recommended Posts

bu da yeni mi çıktı? biz burada sorunları herkese açık bölümlerde çözmeye çalışıyoruz ki başkaları da faydalansın. her gelen pm'e cevap verip sorunu orada çözsem buraya hiç konu açmazdım. yapmayın böyle.

haklısınız hocam düşünemedım kusura bakmayın.

linkler yenilendi

• Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 4 ay sonra...

arkadaşlar öncelikle bunun birebir aynısını yapabilirsiniz   öncelikle template sitelerinden bu temanın aynısını edinebilirsiniz daha sonra örnek templateyi editlediniz 

gaffurtr arkadaşında dediği gibi  templatede bazı editlenecek yerler için html editör ve  flash  tabi ilgili yerler için resimler boyutlarına göre hazırlanacak aynı şekilde iconlarda ve exelere link vermek için adobe AİR

kullanmanız gerekiyor sonrada adobe air ile paketlersiniz ve direk kurdurup masa üstünden çalışır hale gelir beni hala çözmekle ugraştığım zor olan kısım link olarak exelere link verme kısmı oda  [spoiler]http://help.adobe.com/en_US/air/html/dev/WS5b3ccc516d4fbf351e63e3d118666ade46-7fe4.html#WS2A7C0A31-A6A9-42d2-8772-79166A98A085[/spoiler]

buradanda adobe AİR İle ilgili takıldıgınız yerlere bakarsınız tr pek bilgi bulamadım

[spoiler]http://help.adobe.com/en_US/air/build/index.html[/spoiler]

Kardeş murkut sistemının aynısnın yaptıgını soylemışsınız bu resimle mediagelirdeki contend.xml nın içindeki kodlarda sorun yasıyorum da yardımcı olurmusunuz bu resime tıklayınca verdıgım lınke gıtmesını ıstıyoru bunun kodu nedır. bilğiniz varmı hersey tamam lakın resime tıklayınca linke gıtmesını istıyorum o sahne yı gecemedım.

kardeş

media_gallery.swf  dosyasını editleyebilirsen oradaki bu kodlamayı değişmen gerekiyor yoksa linkler internet tarayıcıları ile url link olarak algılıyor swf dosyasındaki kodlar bunlar bu kodlamayı file system olarak algılaması lazım yani

örnek olarak

File.applicationDirectory

bu kodlama olarak algılaması lazım bunun için usta bir flash işi bilen biri lazım :)

contend.xml'den bu şekilde link verilir LinkThumb = "file : /// C : /cafe/oyunlar/counterstrike.exe">

----------------------------------------------------

getURL(LinkThumb[loadID], "_blank");  bu kod tarayıcıya yönlendiriyor tarayıcı ise link downloand link olarak algılıyor.

media_gallery.swf   bu kodlamayı değişmen gerekiyor

loadID = this._parent.ID;
                if (LinkThumb[loadID].indexOf("") == 0)
                {
                    getURL(LinkThumb[loadID], "_blank");
                }
                else
                {
                    showContent();
                } // end else if
Edited by Wextron

kardeş

media_gallery.swf  dosyasını editleyebilirsen oradaki bu kodlamayı değişmen gerekiyor yoksa linkler internet tarayıcıları ile url link olarak algılıyor swf dosyasındaki kodlar bunlar bu kodlamayı file system olarak algılaması lazım yani

örnek olarak

File.applicationDirectory

bu kodlama olarak algılaması lazım bunun için usta bir flash işi bilen biri lazım :)

contend.xml'den bu şekilde link verilir LinkThumb = "file : /// C : /cafe/oyunlar/counterstrike.exe">

----------------------------------------------------

getURL(LinkThumb[loadID], "_blank");  bu kod tarayıcıya yönlendiriyor tarayıcı ise link downloand link olarak algılıyor.

media_gallery.swf   bu kodlamayı değişmen gerekiyor

loadID = this._parent.ID;
                if (LinkThumb[loadID].indexOf("") == 0)
                {
                    getURL(LinkThumb[loadID], "_blank");
                }
                else
                {
                    showContent();
                } // end else if

Bunu Biraz daha açabilirmisiniz acaba bunu flashdanmı  ekliyeceğiz yoksa xml dosyasındamı  bu kodu link kısmına xml den eklemiyormuyuz biraz daha açabilirmisiniz çünkü sadece bu temada değil farklı temalarla çalışırkende linki nereden nasıl ekleyecegimizi çözmeye çalışıyorum swf dosyasını flash editlemezki fla dosyasına ihtiyaç duyar fla dosyasınımı editleyecegiz contend.xml dediğiniz yerde hiçbirşey yok  her bölümün kendine ait xml si var  bu kodları flashda tam olarak nereye yazıcaz ve alttaki kodu biraz daha açık şekilde yardımcı olabilirmisiniz  bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim

Edited by aziz54

Google Desktop Gadget Designer

------------------------------

visual studio 2010 gadgets windows 7

bunlar ne işe yarıyor acaba gadget yapmak içinmi peki exelere nasıl link vericez bunları biraz araştırdım ama programları dahil bulamadım