Jump to content

Pc Yi Acılışta Reset Atmakla Başlatabiliyorum

osmanbey
 Share

Recommended Posts

acmak için pover tuşuna bastığımda. pc çalışmaya başlıyor fakat ekranda herhangi bir yazı akmıyor. 3 beş dakka bekliyom ortada acılan bişey yok. ama arka planda pc çalışıyor sanki yani pc acılmaya devam ediyor gibi çalışma sesi var . bende hemen pover tuşuna bastıgımda eger kılavyede ışıklar yanıyorsa acılcek diyorum .yanmıyorsa acılmıyacak diyorum ve öylede oluyor .hemen resede basarak tekrar başlatıyorum . eger ışık yanmazsa tekrar kapat tuşuna basıp kapanır kapanmaz hemen start tuşuna basıyorum kılavyede ki ışıklar yanarsa acılıyor ve acıldıktan sonrada hiçbir sorun çıkarmadan kapatıncaya kadar sorunsuz çalışıyor. acaba bu neden olur bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan varsa cevap yazarsa çok makbule gececek .şimdiden teşekkurler

Bu gibi sorunlar genelde donanımların bağlantı hatalarından meydana gelir, donanımların bağlantılarını kontrol etmekle işe başla, ancak bağlantılarda herhangi bir sorun yok ise o zaman BIOS pili bitmek üzeredir demektir. 2 sene veya üzeri bilgisayarlardaki BIOS pilleri zamanla miyadını doldurur ve BIOS ana başlatma adımlarını uygulayamaz hale gelir. Herhangi bir saatçiden veya bilgisayar parçaları satan yerlerden bu pilleri temin edebilirsiniz. 3-5 TL civarı fiyatı olması lazım.

Haydi kolay gele !

Ben casper bilgisayarımda çok sık olmamakla beraber, zaman zaman bu sorunla karşılaşıyordum. olağan bir formattan uzun bir süre sonra, artık bu problemin yaşanmadığını farketmiştim. çok klasik bir öneri tabii format, fakat denemeye değer.

Edited by tatar28

pc de IDE DVD raytır var.SATA HDD Var.ondan olabilirmi ? birde acılırken kısa sure siyah ekranda gecersiz boot ini dosyası diyor ondan sonra acılıyor. bu yazı sonradan oluştu kendiliğinden.ilk kurulumda yoktu.anakart gb915 p duo.ben acaba ıde dvd ile sata hdd acılışta .birbirleriyle tartışırken pc yi acmayımı unutuyorlar acaba diyede düşündüm sizce de olabilirmi.tabi sorunu çözmek için herşeyi düşünüyor insan.bu masaüstü pc dir

Edited by osmanbey

PC ACILIŞTA siyah ekranda yazıları dökmek için önce neye gereksinim duyar. ben şöyle biliyom önce tabi önce çalışan bir ekran kartına sonra işlemciye ve bios yazılımına sonra rem e ve hdd ye . dogrumu biliyom bu konuda derin bilgi ve becerisi olanların yazmalarını bekliyorum şimdiden teşekkurler

Bilgisayarında Ram yatağı boşu varsa RAM'inin yerini değiştir. Bağlantıları kontrol et olmazsa ana kart sıfırla. Peki ana kart nasıl sıfırlanır ?

Anakartını kasadan ve diğer kablodan ayır ve bir aliminyum ile arka tarafının her yerine bastır. Bu kadar...

[quote name='TeYyArEe' date='13 August 2012 - 19:29 ' timestamp='1344878997' post='1230433']
Bu gibi sorunlar genelde donanımların bağlantı hatalarından meydana gelir, donanımların bağlantılarını kontrol etmekle işe başla, ancak bağlantılarda herhangi bir sorun yok ise o zaman BIOS pili bitmek üzeredir demektir. 2 sene veya üzeri bilgisayarlardaki BIOS pilleri zamanla miyadını doldurur ve BIOS ana başlatma adımlarını uygulayamaz hale gelir. Herhangi bir saatçiden veya bilgisayar parçaları satan yerlerden bu pilleri temin edebilirsiniz. 3-5 TL civarı fiyatı olması lazım.

Haydi kolay gele !
[/quote]

aynen katılıyorum (aynı sorun bende de vardı bios pilini sök tak düzeliyor...)