Jump to content

Windows 8 Aio Yapımı Iso Olusturma

köylü
 Share

Recommended Posts

• Editor
[center][color=#FF0000]Windows 8 Aio Yapımı Iso Olusturma[/color][/center]
[center][color=#FF0000][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1345896759__ekran_alnts.png[/img][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1345798487__windows_7-2012-08-24-11-15-43.png[/img][/color][/center]
[center][attachment=910:Win8Aio.rar]Ekteki exeyi yönetici olarak calıstırıyoruz cmd ekranında yazılı olan yönergeleri uyguluyoruz devam için bir tusa basıyoruz 6in1 isomuz hazır oluyor windows8 ve bazı sistemlerde iso dosyası system32 klasöründe olusuyor eger c sürücünüzde win8 klasöründe iso dosyası olusmadı ise system32 de win8aio.iso olarak arayın[/center] Edited by köylü

• Editor

[quote name='karizma_1612' timestamp='1345900372' post='1234083']
PROGRAM ÇOK GÜZEL AMA 3 KEZ SİLİP DENEDİM ANCA WİN8AİO.İSO OLUŞTU ANCAK
[/quote]
İşletim sistemin nedir? windows7 kurulu sistemlerde sorun cıkma olasılığı cok az win8 de iso yu genellikle system32 ye atıyor işleme baslamadan önce uac ve antivirüs programınızı devre dısı bırakırsanız sorun verme ihtimali düşük olur

• Editor

[quote name='by_cavalry' timestamp='1345901992' post='1234088']
[b]k@ylü [/b]product.ini tam olarak ne işe yarıyor sadece ei.cfgyi kullansak yeterli değilmi
[/quote]
sadece ei.cfg de yeterli aslında kms etkinlestirmesi esnasında key bulunamadı hatası için gerekli zannedersem ama sadece ei.cfg ile de kuruluyor bizzat denedim kurulumun sonundaki key ekranını atlayarak gecebiliyoruz

[sub][sub]slm kardesim gene harikalar yapmisin ellerine yuregine saglik ben bunu N surumude eklesem olurmu holandaca isolara bir sorun cikarmi yoksa degisik codlarmi lazim bilgi verirsen cok menmun olurum tekrar emegin icin cok tesekkurederim hayirli sabahlar.[/sub][/sub]

• Editor

N sürümlerinide dahil edebilirsiniz N sürümlerini dahil etmek için exe yi çalıştırın cmd beklerken C:/Win8 klasöründe N86 ve N64 isimli 2 tane klasör oluşturun N isoları bu klasörlere çıkartın sonra win8 klasörü içindeki aio.cmd dosyasına sağ tıklayıp düzenle diyerek aşağıdaki kodları %systemdrive% ile başlayan en son satırın altına yapıştırın kaydedin ve devam için bir tuşa basın
[quote]%systemdrive%\Win8\tools\imagex.exe /compress maximum /export %systemdrive%\Win8\N86\sources\install.wim 1 %systemdrive%\Win8\sources\install.wim "Windows 8 EnterpriseN x86"
%systemdrive%\Win8\tools\imagex.exe /compress maximum /export %systemdrive%\Win8\N64\sources\install.wim 1 %systemdrive%\Win8\sources\install.wim "Windows 8 EnterpriseN x64"[/quote]

Teşekkürler ellerine sağlık.
Son olarak ben sadece pro (x86-x64) ile aio yaptım enterprise dosyalarını atmadım isoyuda oluşturdu, benim yaptığımda doğal olarak sadece pro x86 ve x64 sürümleri vardır ve onlar kurulumda ekrana gelir demi.

[quote name='köylü' timestamp='1346050807' post='1234706']
N sürümlerinide dahil edebilirsiniz N sürümlerini dahil etmek için exe yi çalıştırın cmd beklerken C:/Win8 klasöründe N86 ve N64 isimli 2 tane klasör oluşturun N isoları bu klasörlere çıkartın sonra win8 klasörü içindeki aio.cmd dosyasına sağ tıklayıp düzenle diyerek aşağıdaki kodları %systemdrive% ile başlayan en son satırın altına yapıştırın kaydedin ve devam için bir tuşa basın
[/quote]
kardesim merhaba yine hocayi hizir gibi yetistin cok tesekkurederim ellerine saglik kardesim acaba buna N sürümlerini dahil edersem nasil vir dvd ugun olur yazdirmak icin normal bir dvd 4.7GB yeter mi yoksa baska dvd almam lazimi simdi den cok tesekkurederim kardesim.

• Editor

Sorunsuz başardığına sevindim Windows 8 core leri kaldırıp enterpriseN leri eklemişsin galiba ama orada resimde win8 pro n isimli bir sürüm gözüküyor komutlarda öyle bir isim olmaması lazım sürüm ismini sen mi değiştirdin?

[quote name='köylü' timestamp='1346097272' post='1234965']
Sorunsuz başardığına sevindim Windows 8 core leri kaldırıp enterpriseN leri eklemişsin galiba ama orada resimde win8 pro n isimli bir sürüm gözüküyor komutlarda öyle bir isim olmaması lazım sürüm ismini sen mi değiştirdin?
[/quote]
merhaba kardesim evet ben degistim elimde o ekledigim surum vardi deniyeyim dedim o da oldu sorunsuz su isolari ekledim

nl_windows_8_enterprise_x64_dvd_917912
nl_windows_8_enterprise_x86_dvd_917668-
nl_windows_8_pro_vl_x64_dvd_917936
nl_windows_8_pro_vl_x86_dvd_918145
nl_windows_8_enterprise_n_x64_dvd_918051
nl_windows_8_pro_n_vl_x86_dvd_918680

tekrar hesey icin tesekkurederim+ ayrica windows 7 sp1 turkce ve holladaca olanlarida yaptim yani hepsi hizli bir sekilde oldu.

[quote name='köylü' timestamp='1346050807' post='1234706']
[/quote]

N sürümleri ile normal sürümler arasındaki farklar nelerdir acaba,,,

[quote name='RAPTER' timestamp='1346228958' post='1235429']

N sürümleri ile normal sürümler arasındaki farklar nelerdir acaba,,,
[/quote]

internet explorer falan yok bildiğim kadarıyla bazı ülkelerde internet explorerin windows paketine dahil olması yasak o yüzden öyle

• 2 ay sonra...
  • Editor

Dosyayı indirenler yeniden indirsin x64 core ve x64 pro imajlarının yerlerini karıştırmışım yeniden düzenleyerek ekledim eski dosyayı kullananlar sürüm secme ekranında win8 x64 :pro win8 x64 pro:core sürümüdür

• Editor

windows8 pro vl sürümlerini eklemek için exe yi çalıştırdıktan sonra test klasörü içinde vlx86 ve vlx64 klasörleri oluşturun x86 vl isosunu vlx86 klasörüne x64 vl isosunu vlx64 klasörüne çıkarın x.cmd içerisinde %systemdrive% ile başlayan en son satırın altına aşağıdaki kodları ekleyin [CODE]
%systemdrive%\TEST\tools\imagex.exe /compress maximum /export %systemdrive%\TEST\VLx86\sources\install.wim 1 %systemdrive%\TEST\Win8x86\sources\install.wim "Windows8 Pro VL x86"
%systemdrive%\TEST\tools\imagex.exe /compress maximum /export %systemdrive%\TEST\VLx64\sources\install.wim 1 %systemdrive%\TEST\Win8x86\sources\install.wim "Windows8 Pro VL x64"
[/CODE]